reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trądzik niemowlęcy

moja corcia juz ponad miesiac sie z tym meczy najpierw byly ropne chrostki teraz jast coraz gorzej:( plamy czrwone pod szyja i na calej glowce do tego ciemieniuch suche uszy...schodzi skora raz to nawet krew poszla i co ja mam zrobic nie wiem :( moja lekarz kazal mi smarowac kwasem borowym ale to nie pomagalo i przestalam i dobrze ze to zrobilam bo przeczytalam na forum ze to bardzo szkodliwe...nieodpowiedzialna baba...natluszczam i nie wiem co to jest ..lekarka powiedziala ze sama mam dojs od czego i nie moge mecze sie ponad miesiac:(a ona cierpi jest nie spokojna czesto placze bo pewnie to ja szczypie i boli.....chyba zmienie lekarza....moze ktos z was wie co moze jej pomoc?
 
reklama
bardzo mozliwe ze to wcale nie jest tradzik niemowlecy tylko zwykla alergia, moja corcia tez tak miala. Pomoze ci tylko scisla dieta, a zeby szybko corce ulzyc, to mozna zastosowac krem sterydowy (w malych ilosciach tylko przez 3 dni, na recepte). Ale na dluzsza mete to tylko dieta. Ja moglam jesc tylko kasze, oliwe, wieprzowine, indyka, krolika, warzywa (bez pomidorow, papryki), z przypraw tylko sol i cukier, (zero chleba, a szczegolnie bulek). Teraz jest lepiej bo moge jesc juz jajka i maslo. Dla urozmaicenia diety polecam do jedzenia Sinlac - zamiast slodyczy. Radze najpierw- przez minimum miesiac zastosowac taka scisla diete, a potem powolutku probowac wprowadzac inne produkty, moze twoja corka jest uczulona tylko na jeden albo dwa skladniki,

Aha- generalnie tradzik niemawlecy nie jest przykry dla dziecka, i szybko znika. Wiec z twojego opisu nie bardzo to wyglada na tradzik.
 
Witam...moje maleńswto tez ma objawy przypominajace tradzik niemowlecy...chce sie wybrac do dermatologa ale nie wiem czy sa dermatolodzy dla niemowląt czy poprostu do zwykłego deramtologa mamy sie udac?
 
Tak, idźcie do zwykłego dermatologa, a nawet kilku, bo bardzo często trądzik niemowlęcy jest mylony z cerą naczynkową, a tym samym bardzo źle leczony.
 
Do góry