reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trombofilia i Acard

Hej, mam pytanie, czy D-dimery mogą skakać, jeśli tak to jakie czynniki na to wpływają (oprócz ciąży) 25,09 miałam 541 (norma 500), teraz 426, innych mutacji nie mam na szczęście. W ciąży pewnie były jeszcze wyższe. Lekarka widzi ewentualną przyczyną poronienia właśnie w tym. Fakt, pierwszy wynik po poronieniu może za szybko był robiony, ale przekroczył normy. Teraz zapisaŁa mi acard 75 na razie, i za miesiąc mam zrobić badania, jak organizm zareaguje. Zrobiłam profilaktycznie przed rozpoczęciem brania. żeby mieć punkt startowy. Pytanie, czy w czasie ciąży d-dimery też nie powinny przekraczać normy czy jednak jak się przekroczy to nie powinno się panikować. Mimo, że teraz ponad miesiąc po poronieniu mam w normie, to w sumie od zawsze mam problem z siniakami "od niczego" byle mocniejsze dotknięcie siniak, częste bóle głowy, pomaga tylko coś co ma kwas acetylosalicylowy.
Na razie mam brać acard75 w trakcie starania już, ten cykl pewnie padł na ryj, mam koronę, nie mam i nie będzie owu. No chyba, że po poronieniu mam tak wszystko rozregulowane i będzie dużo później niż powinno.
Kiedy starałyście się o ciąże miałyście już podwyższone wyniki, czy dopiero w ciąży wyszło. I przy jakich wynikach dostawałyście wspomagacze ;
Hej. Nie odpowiem na Twoje pytanie ale... Tak czytam to co napisałaś o d-dimery i zaczęły mnie zastanawiać moje wyniki... W załączeniu, jak możesz to zerknij na mój wynik. Te badania były robione ok 7 tyg po poronieniu.
Podobnie jak Ty mam problemy z siniakami, identycznie jak Ty piszesz. Mam zalecony a acard 75.
 

Załączniki

  • Screenshot_2020-07-30-16-35-55-201_com.opera.browser.jpg
    Screenshot_2020-07-30-16-35-55-201_com.opera.browser.jpg
    186,5 KB · Wyświetleń: 110
reklama
Hej. Nie odpowiem na Twoje pytanie ale... Tak czytam to co napisałaś o d-dimery i zaczęły mnie zastanawiać moje wyniki... W załączeniu, jak możesz to zerknij na mój wynik. Te badania były robione ok 7 tyg po poronieniu.
Podobnie jak Ty mam problemy z siniakami, identycznie jak Ty piszesz. Mam zalecony a acard 75.
Ogólnie to wyniki odnośnie d-dimerów są ok. Ja jestem 6 tyg po poronieniu i mam 426 na 500, więc w normie, ale tak jak pisałam skoro po poronieniu miałam ponad normę tzn, że coś jest na rzeczy, tak się zastanawiałam czy one mogą skakać sobie, że np jak zrobię np za tydzień nie będę miała znowu wyższych. Do tego wszystkiego mam jeszcze częste mrówki w rękach czy nogach przy dłuższym bezruchu, np siedząc na kanapie.
Grzecznie będę brała acard, zobaczę też jak będę się czuła, czy będzie miało to wpływ na ogólne samopoczucie, i trrzymam się nadziei, że tym razem się uda.
 
Ogólnie to wyniki odnośnie d-dimerów są ok. Ja jestem 6 tyg po poronieniu i mam 426 na 500, więc w normie, ale tak jak pisałam skoro po poronieniu miałam ponad normę tzn, że coś jest na rzeczy, tak się zastanawiałam czy one mogą skakać sobie, że np jak zrobię np za tydzień nie będę miała znowu wyższych. Do tego wszystkiego mam jeszcze częste mrówki w rękach czy nogach przy dłuższym bezruchu, np siedząc na kanapie.
Grzecznie będę brała acard, zobaczę też jak będę się czuła, czy będzie miało to wpływ na ogólne samopoczucie, i trrzymam się nadziei, że tym razem się uda.
A normy dla kobiety w ciąży nie są inne? Ja mam zdiagnozowaną trombofilie i nigdy dimerów nie robiłam. Ale przy badaniach z tarczycy endokrynolog twierdzi że normy są +/- 10% ze standardowych norm...
 
W ciąży są inne D-dimery.
A zresztą od tego badania się już odchodzi. Zdarzały się przypadki, że ktoś był w szpitalu z zakrzepicą, a D-dimery w normie...
Mi hematolog przepisała tyle badań, że babki w labolatorium się łapały za głowę "o matko, co ma Pani z krwią? 😱".
Mam trombofilie wrodzona i tego badania akurat lekarz mi nie przepisał. Widocznie uznał, że jest nieistotne w porównaniu do innych badań...
 
dziewczyny pomocy, moj gin zalecil brac acard 75 ale ja mam uczulenie na wkas acetylosalicowy... Plus cYc
 

Załączniki

  • Screenshot_20201104-222756~2.png
    Screenshot_20201104-222756~2.png
    105,8 KB · Wyświetleń: 75
reklama
Czekam na wyniki
Białko c i s
Zespół antyfosfolipidowy - przeciwciała kardiolipinowe oraz przeciwko glikoproteinie
Antykoagulant tocznia, homocysteine mam 10 i jest do Zbicia a e d-dimerów doktor nie zlecił
 
reklama
Do góry