reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TSH - grupa wsparcia

Fuma Foch no ja progesteron mam niebadany. Endo kazał mierzyć temp żeby wiedzieć w którym dniu cyklu badać.
No i kurde całe życie pod górę. .
Daj proszę znać co Tobie lekarz powiedział; )
 
reklama
endo powiedzala,ze tsh mam idealne a to plamienie musi byc od czegos innego bo tarczyca na razie jest spoko.Moze przez progesteron a moze jakies inne problemy,w kazdym razie tarczyca wedlug niej nie.

Zbadaj sobie kiedys progesteron,zeby wiedziec co tam z nim.
 
Po ponad 2 miesiącach brania euthyroxu 50 moje tsh z 2.3 wzrosło na 2,7 :( w sobotę idę do endo, liczyłam na to że chociaż troszkę spadnie a tu się zwiekszylo: (
 
Yesenia bo może masz za małą dawkę. Niestety przy niedoczynności tak jest że tarczyca się "przyzwyczaja" i co jakiś czas dawkę trzeba zwiększyć. Ja zaczynałam z 25. Teraz jestem na 75.
 
Dziewczyny, zaglądacie tu czasem jeszcze?
Chciałam się Was poradzić w kwestii mojej endo.

Od paru lat leczę się na niedoczynność.
Euthyrox brałąm różny, bo TSH mi skakało zawsze. Niedawno byłam u endo po roku brania E 75. TSH było 3,6. Moja endo powiedziała, że jest ok i dopiero jak jej powiedziałam, że powoli myślę o 2. dziecku to z oporami zwiększyła mi dawkę.

I tu moje zdziwienie, bo mojej koleżance, która się stara a miała takie samo TSH, jej endo kazała natychmiast obniżać, zwiększać dawkę, regulować itp. A moja na zupełnym lajcie do tego podeszła.

Teraz robiłam badania po 6. tyg brania E100 i TSH nie uległo zmianie, nadal 3,6.

Powinnam zmienić endo? Jak myślicie?
 
Zabs, moim zdaniem endo do zmiany... Po pierwsze dlatego że badamy całą trójkę tarczycową a nie tylko tsh, kolejna rzecz do Dla młodej kobiety w wieku rozrodczym tsh max do 2,5 a najlepiej jeśli jest na poziomie 1-1.5. No i przydało by się sprawdzić na jakim poziomie jest witamina d3, b12 i ferrytyna. Poszukaj dobrego endo a na pewno ładnie ustawi ci hormony i przygotuje na dzidziusia :)
 
ja sie musze poradzic, nigdy nie chorowalam na tarczyce,mialam wynik 1,5-1,76, ale nagle wzroslo do 3,07 po czym samo spadlo do 2,5, pytanie ruszac to? isc do endo? co myslicie?
 
reklama
Do góry