reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TSH niedoczynność tarczycy w ciąży

xyz333

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Maj 2019
Postów
144
Dziewczyny mam pytanie czy jeśli w 4 tygodniu ciąży TSH było trochę ponad 4 i zostały mi od razu zmieone leki z euthyrox 25 na 50 to czy robiąc badanie 3 tygodnie później powinnam już widzieć różnice w wyniku czy poczekać jeszcze tydzień? Teraz jestem w 7 tygodniu ciąży
 
reklama
Ja miałam TSH 2,65 i dostałam zwiększony z 25 na 50, ale skoczyło mi TSH w 17tc do 3,05 więc na cito poszłam do endokrynologa i zwiększył. Teraz biorę od 30.03 raz 50, raz 75 i TSH z 16.04 mam na poziomie 1,5 :)
 
Ja miałam TSH 2,65 i dostałam zwiększony z 25 na 50, ale skoczyło mi TSH w 17tc do 3,05 więc na cito poszłam do endokrynologa i zwiększył. Teraz biorę od 30.03 raz 50, raz 75 i TSH z 16.04 mam na poziomie 1,5 :)
O jeju aż zaczęłam się stresować bo ja miałam TSH 4,2 czyli można powiedzieć że połowę więcej od ciebie a dawka taka sama... najgorsze że początek ciąży i trwa rozwój mózgu i reszty organów :(
 
O jeju aż zaczęłam się stresować bo ja miałam TSH 4,2 czyli można powiedzieć że połowę więcej od ciebie a dawka taka sama... najgorsze że początek ciąży i trwa rozwój mózgu i reszty organów :(
A przyjmujesz z przerwą pomiędzy posiłkiem, a tabletką? Bo ja brałam do śniadania i się nie wchłaniał tak jak powinien. Endokrynolog powiedział, że min. godzina odstępu pomiędzy wzięciem tabletki, a śniadaniem.
Nie stresuj się, na spokojnie :) grunt, że jesteś pod opieką lekarza. Stres wskazany nie jest.
Jak robiłam TSH w połowie grudnia to miałam 4 z groszem, a zaszłam w ciążę ok. 8-9 grudnia i dopiero tabletki zaczęłam brać od połowy stycznia.
 
O jeju aż zaczęłam się stresować bo ja miałam TSH 4,2 czyli można powiedzieć że połowę więcej od ciebie a dawka taka sama... najgorsze że początek ciąży i trwa rozwój mózgu i reszty organów :(
Nie stresuj się. Ja w 9 tyg miałam TSH 10 i dopiero w połowie ciąży udało mi się wyrównać wyniki. Córka zdrowa bez żadnych problemów 🙂
 
reklama
A przyjmujesz z przerwą pomiędzy posiłkiem, a tabletką? Bo ja brałam do śniadania i się nie wchłaniał tak jak powinien. Endokrynolog powiedział, że min. godzina odstępu pomiędzy wzięciem tabletki, a śniadaniem.
Nie stresuj się, na spokojnie :) grunt, że jesteś pod opieką lekarza. Stres wskazany nie jest.
Jak robiłam TSH w połowie grudnia to miałam 4 z groszem, a zaszłam w ciążę ok. 8-9 grudnia i dopiero tabletki zaczęłam brać od połowy stycznia.
Z przerwą tzn wstaje rano biorę tabletkę i czekam 30-40 minut czasem więcej ale lekarz mówił o 30 minutach hmmm może to zbyt mało 🤔 muszę to skonsultować boje się że ten lekarz mnie źle prowadzi bo jest młody i słabo doświadczony. Uffff to troszkę się uspokoiłam bo już mam takiego stresa
 
Do góry