reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tsh początek ciąży

reklama
O widzisz, jak nie zapomne to zapytam mpjego endokrynologa może poleci mi jakieś witaminy bez jodu bo mam nadczynność. Pewnie większość ma w swoim składzie jod.

Ja byłam teraz u Endo w środę i nie można z jodem. Tez mam nadczynność i zapytałam jej czy z mała dawka można a ona powiedziała ze nie ma opcji . Miałaś nadczynność przed ciąża ?
 
Nadczynność wyszła mi po ciąży, ok 2 lat na lekach i 1.5 bez lekówm. A teraz znowu daje o sobie znać. A znasz jakieś witaminy bez jodu?
 
Nadczynność wyszła mi po ciąży, ok 2 lat na lekach i 1.5 bez lekówm. A teraz znowu daje o sobie znać. A znasz jakieś witaminy bez jodu?

Moja gin skomponowała mi witaminy , b complex , D 2000 j, dha, kwas foliowy. Taki miałam zestaw jak byłam na pierwszej wizycie w ciąży. Moje tsh poleciało w dół . Ciąża stracona ale nie przez tsh. Teraz robiłam kontrole wyników jak już beta spadła i tsh 0.10 i podwyższone ft3 wiec dostałam leki ;(
 
Przykro mi:( ja dzisiaj robiła wyniki i zobacymy co tam wyjdzie bo strsuje sie tymi lekami chociaż lekarze mnie uspokajają, że są bezpieczne. Ta tarczyca to jednak upierdliwe dziadostwo, u mnie mama choruje, kedyś babcia więc wiedziałam że kiedyś przyjdzie na mnie pora tylko myślałam że o wiele później. A co bierzesz? Ja teraz thyrosan a kiedyś thyrozol.
 
Przykro mi:( ja dzisiaj robiła wyniki i zobacymy co tam wyjdzie bo strsuje sie tymi lekami chociaż lekarze mnie uspokajają, że są bezpieczne. Ta tarczyca to jednak upierdliwe dziadostwo, u mnie mama choruje, kedyś babcia więc wiedziałam że kiedyś przyjdzie na mnie pora tylko myślałam że o wiele później. A co bierzesz? Ja teraz thyrosan a kiedyś thyrozol.

Mi chciała dać thyrosan ze względu na to ze chce się szybko starac ale doszłyśmy do wniosku ze za miesiąc mam kolejna wizytę i na niej będę wiedzieć jakie mam wyniki z genetyki i czy tarczyca się uspokoiła także wtedy podejmiemy decyzje o thyrosanie. Biorę thyrozol w małej dawce bo przed tydzień mam brać 10 mg a potem 5. Ja mam w pakiecie gravesa i to on mi buntuje tarczyce ;(
 
reklama
Też mam gravesa, wyniki jeszcze ponad norme i w piątek ponownie musze zrobić badania pewnie dalej będą podwyższone bo coś wolno spadją
 
Do góry