reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tsh początek ciąży

reklama
Byłam u tego endokrynologa przepisala mi eutyrox 50, 4 dni pol tabletki później cala, pytała co tam późno przyszlam , to mówiłam,ze szukalam gdzie mnie przyjmą nigdzie nie chcieli szybciej dopiero tu,a gin tez mówił,ze mam sie nie przejmować tsh
 
Hej kobitki:) mogę się przyłączyć? Mam pytanie czy któraś z was ma nadczynność tarczycy w ciąży i bierze thyrosan? Mi lekarz go przepisał w dużych dawkach bo mam złe wyniki i teraz się stresuje czy maluszkowi nie zaszkodzi:(
 
Hej kobitki:) mogę się przyłączyć? Mam pytanie czy któraś z was ma nadczynność tarczycy w ciąży i bierze thyrosan? Mi lekarz go przepisał w dużych dawkach bo mam złe wyniki i teraz się stresuje czy maluszkowi nie zaszkodzi:(

Jak zaszłam w ciąże tsh poszło w dół . Ogólnie mam nadczynność gravesa basedowa. Pierwszy wynik tsh przed ciąża 1.1 a jak zaszłam to w 4tyg miałam 0,4 czyli poniżej normy ale ft3 i 4 w normie . Po 2 tyg kontrola i dalej tsh poniżej ale reszta w normie. Lekarz powiedział ze jeśli pozmieniają się ft3 i 4 to dostanę leki. Także lekarz wie co robi. Jeśli Twoje wyniki są fatalne to lek pomoże . Napewno dziecku nie zaszkodzi .
 
Też mam gravesa basedowa, ponad dwa lata wyniki były w porządku w tym 1,5 roku bez leków. Moje ostatnie tsh to 0.011 (0.27-4.2), ft3 10.37 ( 2-4.40) a ft4 4.04 (0.93-1.7). Jak je zobaczyłam to się załamałam bo się dobrze czułam. Teraz na lekach się gorzej czuje:( Dzisiaj ide do ginekologa na pierwszą wizytę, zobaczymy co on na to.
 
Też mam gravesa basedowa, ponad dwa lata wyniki były w porządku w tym 1,5 roku bez leków. Moje ostatnie tsh to 0.011 (0.27-4.2), ft3 10.37 ( 2-4.40) a ft4 4.04 (0.93-1.7). Jak je zobaczyłam to się załamałam bo się dobrze czułam. Teraz na lekach się gorzej czuje:( Dzisiaj ide do ginekologa na pierwszą wizytę, zobaczymy co on na to.

A robiłaś ostatnio traby może ?
 
reklama
Też mam gravesa basedowa, ponad dwa lata wyniki były w porządku w tym 1,5 roku bez leków. Moje ostatnie tsh to 0.011 (0.27-4.2), ft3 10.37 ( 2-4.40) a ft4 4.04 (0.93-1.7). Jak je zobaczyłam to się załamałam bo się dobrze czułam. Teraz na lekach się gorzej czuje:( Dzisiaj ide do ginekologa na pierwszą wizytę, zobaczymy co on na to.

Bardzo ważne teraz zbić ft3 i ft4 także bierz thyrosan bo to niebezpieczne dla dzidzi z takimi wynikami. Ważne tez oznaczenie trab bo one potem przenikają do łożyska i najlepiej jeśli są nisko
 
Do góry