reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

siwa - a wiesz co że my też dostaliśmy od pediatry receptę na witD i jak mój m poszedł do apteki ją wykupić to mu powiedzieli że już jej nie ma (tzn tej w kropelkach)bo została wycofana.A Ty piszesz że taką masz...to ja już sama nie wiem...
 
reklama
siwa, mi chodzilo o to ze ta witamina D w kroplach na recepte ma przekroczona dawke profilaktyczna dla malych dzieci, to jest dawka lecznicza w przypadku stwierdzonej krzywicy, natomiast ta w kapsulce wit D to dawka wlasnie dla maluchow ktora ma zapobiegac niedoborom, oczywiscie kazdy podaje taka witaminke jaka chce

Cyska, Vanilla, niektore preparaty wit D w kroplach zostaly wycofane - te oduzym stezeniu, ale sa dostepne jeszcze o tych nizszych stezeniach jednak to wszystko nadal jest na recepte np Vigantol

jezeli nie chcecie stosowac kapsulek mozna kupic kropelki z pompka bez recepty wlasnie z ta dawka dopasowana dla maluszków takie:
Juvit K + D3 (Juvik+D3), krople, witamina K+D3, 10 ml - Portal Dbam o Zdrowie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
munie - to napisz mi kochana co Ty byś polecała z tych witamin bo już zgłupiałam???.Narazie podajemy wit D tą w kapsułkach,ale zaraz mi się skończy i nie wiem w takim razie jaką kupić:no:
 
cyska jak karmisz piersia to podajesz witamine k i d

ja stostuje vita kid - moim zdaniem z tych kapsulek najlatwiej sie wyciska zawartosc do buzki - mozesz juz je dostac w tej aptece doz.pl za 16 zl
a jak nie chcesz kapsulek to te kropelki z dozownikiem ktore wrzucilam wyzej sa fajne :)

mozesz kupic tez ta vit d na recepte w kroplach - wielu rodzicow ja stosuje i nie obawiaja sie przekroczenia dawek u dzieci - to juz jest indywidualna decyzja - wtedy do 3 miesiaca muszisz jeszcze dokupic osobno wit k
 
munie - dzięki:-) wiesz narazie to podajemy oddzielnie wit K i oddzielnie wit D w kapsułkach. Ale wiem że są też takie "łączone" w jednej kapsułce.Jakoś nie mam już problemu z ich"wyciskaniem" choć na początku bałam się je podawać,ale już doszłam do wprawy:-)

ps. oczywiście karmię tylko piersią z czego bardzo się cieszę:-D
 
ooooo to ja dokładnie tą tylko oddzielnie te witaminki.:-D a jak one są takie "razem" te co Ty podajesz to do jakiego wieku się je podaje???Bo wiem że jak oddzielnie to wit K do 3msca a D powiedzmy do roku.
 
cyśka ja ma na recepte DEVIKAP w kropelkach nie wiem co ty miałaś takie nam przepisała doktorka,ja wole kropelki bo ja już kiedyś w kropelkach podawałam Natalce wiec może i temu:-) kapsułki też miała jak karmiłam piersią ale mnie przerażały i mąż małej podawał. cyśka tylko ci moge po zazdrościć że karmisz piersią jak pozostałym mamą:-)
 
reklama
Do góry