reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ulewanie po mleku bebilon pepti.

Justysia1a

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Czerwiec 2009
Postów
337
Miasto
Hrubieszów, Poland
Witajcie. Mam pytanie odnośnie mojej trzymiesięcznej córeczki. Po pierwszym miesiącu zycia zauwazono że ma skaze białkową i doktorka zaleciła picie mleka bebilon pepti. Mała na poczatku dobrze przyjmowała to mleko ale jakies 3 tyg temu zaczęła okropnie płakać przy piciu mleka, kiedy płacz się uspokoił to od 3 dni po każdym karmieniu trochę zwymiotuje i zdecydowanie mniej wypija mleka. Wcześniej potrafiła wypić już 180 ml a teraz starcza jej nawet 120 i do tego jeszcze zwymiotuje. Ma wzdęcia ale ogólnie jest spokojna i nie widać po niej jakiejś choroby. Tylko w czasie jedzenia i może 10 min po jest marudna. CZy to może być już wina mleka? Myślałam żeby spróbować dać jej już nan pro i zobaczyć czy lepiej bedzie tolerowała to mleko. A może jakieś inne w czasie skazy białkowej??
 
reklama
a mozesz mi powiedziec jak wygladaja kupki po tym mleku ??bo moj maly po nim ma cLY CZAS rzadkie i kawsowatee.....poprostu brzydkie....;/
 
Justysia1a
Jeżeli mala miała objawy nietolerancji mleka krowiego,to bym nie ryzykowała z eksperymentowaniem z mlekiem Nan,czy innym dla zdrowych dzieci.może pójdz do pediatry,on cos podpowie.Może to refluks,dziecku cofa sie mleczko i dlatego tak marudzi,bo zgaga to nic przyjemnego.A czasami w takich sytuacjach wystarczy tylko zagęścic mleczko specjalnym preparatem dla dzieci ,które ulewaja...
Poczytaj ten wątek,jest tam sporo o ulewaniu.
https://www.babyboom.pl/forum/zywienie-f314/refluks-zoladkowo-jelitowy-karmienie-52222/#post7267903
 
Ostatnia edycja:
Witaj, moje corcie dostaly pepti na nietolerancje laktozy, przedtem ulewaly, plakaly, prezyly sie itd itd, po tym mleczku wszystko przeszlo. Jest tak ze jesli dziecko ma skaze bialkowa i pepti nie pomaga (jednak jest tam bialko tylko w bardzo malych czasteczkach) zmienia sie mleko na nutramigen.

Ja bym nie ryzykowala z nanem.
 
Do góry