reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa o pracę a ciąża.

Madzik1984

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Luty 2018
Postów
18
Witam mam pytanie. Jestem zatrudniona na cały etat u pracodawcy po stażu. Dokładnie na umowie jestem od 6 grudnia 2017 do 5 kwietnia 2018 czyli na 4 miesiące. Moje pytanie jest takie jestem w 5 tygodniu ciąży czy informować pracodawcę już o ciąży i co dalej jeśli mi nie przedłuży umowy tzn raczej napewno nie przedłuży jeśli się dowie że jestem w ciąży ale boję się że zostanę bez środków do życia. Pomoże któraś mamusia??

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witam mam pytanie. Jestem zatrudniona na cały etat u pracodawcy po stażu. Dokładnie na umowie jestem od 6 grudnia 2017 do 5 kwietnia 2018 czyli na 4 miesiące. Moje pytanie jest takie jestem w 5 tygodniu ciąży czy informować pracodawcę już o ciąży i co dalej jeśli mi nie przedłuży umowy tzn raczej napewno nie przedłuży jeśli się dowie że jestem w ciąży ale boję się że zostanę bez środków do życia. Pomoże któraś mamusia??

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
a to nie jest tak ze musi przedluzyc umowe do dnia porodu?
 
Jeśli umowa ci się będzie kończyć przed upływem 3 miesiąca ciąży to pracodawca może ci jej nie przedłużyć. Jeśli umowa wygasa po upłynięciu 3 miesiąca to pracodawca musi ci ją przedłużyć do dnia porodu.
 
Z tego co wyliczyłam to umowa będzie się kończyć przed upływem 3 miesiąca, więc pracodawca nie ma obowiązku Ci jej przedłużać. Ty natomiast nie masz obowiązku informować go o swoim stanie. Zależy jaki masz charakter pracy.
 
A czy mogę iść ma zwolnienie i wtedy ZUS będzie mi płaci czy to tak nie działa?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A czy mogę iść ma zwolnienie i wtedy ZUS będzie mi płaci czy to tak nie działa?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
ZUS będzie Ci płacił do 270 dni max pod warunkiem, że zwolnienia będą następowały po sobie bez żadnej luki. Natomiast macierzyński nie będzie Ci się już należał.
 
reklama
Kosiniakowe to takie macierzyńskie dla osób nieposiadających zatrudnienia. Wynosi ono z tego co się nie mylę 1000 zł miesięcznie
 
Do góry