reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

umowa o pracę i jednocześnie własna działalność a zasiłek macierzyński

amaze

Listopadowe mamy'07
Dołączył(a)
14 Marzec 2007
Postów
26
Dzień dobry!
Jestem w tej chwili w trzeciej ciąży, zatrudniona na umowę o pracę. Chciałabym po urlopie macierzyńskim przejść na urlop wychowawczy, ale domowe finanse nam to uniemożliwiają, dlatego myślę o założeniu własnej działalności gospodarczej. Mam w związku z tym dwa pytania:
1. Czy mogę pobierać jednocześnie dwa zasiłki macierzyńskie - ten z umowy o pracę i z racji prowadzenia działalności?
2. Czy mogę założyć działalność i rozpocząć działanie firmy będąc na zwolnieniu w ciąży (nie mogę wykonywać dotychczasowej pracy, więc jestem na L4, ale spokojna siedząca praca w domu jest możliwa)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Jestem w tej chwili w trzeciej ciąży, zatrudniona na umowę o pracę. Chciałabym po urlopie macierzyńskim przejść na urlop wychowawczy, ale domowe finanse nam to uniemożliwiają, dlatego myślę o założeniu własnej działalności gospodarczej. Mam w związku z tym dwa pytania:
1. Czy mogę pobierać jednocześnie dwa zasiłki macierzyńskie - ten z umowy o pracę i z racji prowadzenia działalności?
Tak.

2. Czy mogę założyć działalność i rozpocząć działanie firmy będąc na zwolnieniu w ciąży (nie mogę wykonywać dotychczasowej pracy, więc jestem na L4, ale spokojna siedząca praca w domu jest możliwa)?
Nie. Jest Pani niezdolna do pracy.
 
Do góry