reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Upadki, siniaki i guzy

witam!!!
moje dzieci nie raczkowaly wogule wiec niemam pojecia jak to jest ale jak juz tu LADY napisala kaze dziecko ma swoj rytm rozwijania wiec niemozna porywnywac nawt rowiesnikow
moje dzieci oboje wlasciwie odrazu poszly jak to sie mowi na nogi proste do chodzenia wiec tez niby sie znajomi dziwili....
syn mial 10 miesiecy jak zaczol juz sam chodzic a corka miala 11 miesiecy wiec tez to roznie bywa nawet w rodzenstwie ,zreszt co dziecko to przeciez inny rozom i umysl wiec nie uwarzam zeby trzeba sie martwic
pozdrawiam :D :D :D
 
reklama
Myślałam że to tylko moja Emilka taki leniuszek.... Moja mała w niedzielę skończy 8 miesięcy i już zaczynałam się martwić że nie pełza i nie raczkuje??? myślicie, że to że sporo waży (prawie 11 kg...) może mieć wpływ że  nie porusza się sama??
 
 
Cześć! Moja Natalka(ma 6 m_cy) narazie raczkuje do tyłu-o ile mozna to w ogole nazwac raczkowaniem, wczesniej "pełzała"(niczym glisdka)
 
my od jakiegos tygodnia zaczelismy pelzac, Teraz maly potrafi w ten sposob pokonac duze odleglosci,ale do raczkowania to mu jeszcze daleko :)
 
Oskar zaczął raczkować jak skończył 8 msc, w zasadzie od kręcenia sie w kółko poprzez pełzanie do raczkowania minęło zaledwie 2 tyg. a od momentu raczkowania do "biegania" po całym domu tez tylko tydzień. na nóżki stawał jeszcze przed raczkowaniem ale samodzielnie usiadł dopiero jak miał 9 miesięcy i to też dośyć śmiesznie bo potrafił tylko z pozycji stojacej:)
 
Mój starszy syn zaczął raczkować dopiero jak nauczył się chodzić, ale Piotruś już teraz się do tego zabiera. Obraca się na brzuszek, podnosi pupkę, unosi się na rączkach i kiwa do przodu do tyłu. Jak mu się uda przesunąć nóżkę do przodu jest z siebie bardzo dumny i śmieję się. W większości jednak chce tylko stać i podskakiwać. Siedzi już pewnie, ale nie próbuje nawet uczyć się siadać. Myślę, że na wszystko przychodzi czas, a każde dziecko jest inne, więc porównywanie dzieci słóży tylko rodzicom, krtórzy nie mogą się doczekać na postępy swoich szkrabów - ja też to mam!
Ostatnio zaczepiła mnie sąsiadka, która ma wnuka o dwa tygodnie starszego od Piotrusia. Pyta mi się czy Piotruś już raczkuje, mówię że nie, "a ma ząbki" , mówię, że też nie. A ona na to z satysfakcją: "a nasz raczkuje i ma dwa ząbki!". Odpowiedziałam jej " to dobrze" i sobie poszła. Następnego dnia dowiedziałam się od znajomej, że jestem chamska :)
Śmiać mi się zachciało. Ale tak to już jest z tymi babciami...
 
RACJA ANULKA! JA TEŻ BĘDĄC NA PLACU ZABAW CZĘSTO SŁYSZAŁAM OPOWIEŚCI JAK TO 9 MIESIĘCZNA WNUNIA JUŻ WSYZTSKO MÓWIŁA I TO PODKREŚLONE ZOSTAŁO "WSZYSTKO", ZAŚMIAŁAM SIE TYLKO DO SIEBIE PO CICHU. A o tym jak moja mam sama zeszła z łóżeczka mając 8-9 miesięcy i zrobiła siusiu do nocniczka to słyszałam od własnej babci - ah te nasze babcie, chyba im się wszytsko pokręciło. Mój Mikołajek dopiero teraz zaczął wszytsko nadrabiac, doslownie w ciagu miesiaca zaczął siadać, raczkowac i chodzić trzymany za rączki, oj śpieszy mu się do tego chodzenia. Tak więc kazde dziecko ma swój rytm i nie ma co tego przyśpieszać a ewentualnie wspomagać:), pozdrawiam
 
agaMP po pierwsz gratuluje ze radzisz sobie z 2 takimi bakami naraz.PODZIWIAM..po drugie zgadzam sie...to strasznie irytujace jak wszedzie dookola slyszysz jakie ludzie maja genialne dzieci i jak patrza ze zdziwieniam ze twoje jeszcze czegos nie potrafi mimo ze juz takie duze.
 
Witam!
Moj maly szkrab tez nigdy nie chcial lezec na brzuchu i przez to myslalam ze nie bedzie raczkowac ale od jakiegos czasu sama z siebie zaczela sie przekrecac na brzunio i odwrotnie ale i tak to nie pomoglo w raczkowaniu.Przyjmuje pozycje do raczkowania i tylko tyle :laugh: ale za to zaczela sama stawac przy meblach jeszcze nie za kazdym razem jej sie udaje ale kilka razy sie udalo samej :laugh: Wiec mysle ze moja corcia raczkowac nie bedzie tylko za chodzenie sie wezmie zreszta jak mama bo ja tez nie raczkowalam tylko siedzialam i siedzialam az jak skonczylam 1.2 miechy to wstalam i poszlam ;D ;D ;D
 
reklama
mój Arek zaczął ładnie raczkować do przodu jak miał 5 miesięcy wcześniej to pełzał i też dochodził do celu :) a jak skończył 9 miesięcy zaczał już samodzielnie chodzić :)
 
Do góry