reklama

urlop wypoczynkowy a zwolnienie na dziecko

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez enfamil, 12 Grudzień 2011.

1. enfamil

enfamil Początkująca w BB

Dzień dobry,

w listopadzie skończył mi się urlop macierzyński, obecnie wykorzystuje zaległy urlop wypoczynkowy (do końca grudnia). Dzisiaj byłam z dzieckiem u lekarza i ten powiedział, że ze względu na chorobę dziecka może wystawić mi zwolnienie na dziecko na 7 dni. Wiem, że zwolnienie na dziecko nie przerywa urlopu wypoczynkowego. Czy mogę jednak w porozumieniu z pracodawcą przerwać urlop wypoczynkowy i od jutra wziąć zwolnienie na dziecko (lekarz powiedział, że jutro może je wystawić)? Jeśli tak to jaką formę powinno mieć to przerwanie? wystarczy ustalenie ustne czy powinien to być wniosek do pracodawcy?

pozdrawiam

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Prawo nie zabrania przerwania urlopu za zgodą pracodawcy.

Pracodawca powienien wtedy przestać naliczać urlop.

Prawo nie reguluje kwestii formy porozumienia.

3. reklama
  4. beata-com

beata-com Początkująca w BB

Witam, 9 stycznia 2012 koncze urlop wypoczynkowy na ktory poszlam od razu po macierzynskim, moje dziecko zaczelo chorowac czy moge nie wracajac do pracy isc na zwolnienie na dziecko 30 -sto dniowe?
    Bede wdzieczna za odpowiedz

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Tak.

6. beata-com

Dziękuje za szybką odpowiedź.

A proszę mi napisać czy biorąc zwolnienie od teraz przepada mi urlop wypoczynkowy ktory mam do 9 stycznia? i czy po zwolnieniu na dziecko mogę iść na urlop wychowawczy i czy zwonienie na dziecko jest płatne 100 % czy 80%.

7. Melulu

Melulu TP 15.01.2009 r.

Jeśli zwolnienie na dziecko rozpoczyna się w trakcie urlopu, to nie przerywa ono niestety urlopu i tym samym urlop przepada. Po zwolnieniu można iść na wychowawczy, tylko wniosek trzeba złożyć z zachowaniem 14-dniowego terminu. Zwolnienie na dziecko co do zasady jest płatne 80% i w ciągu roku kalendarzowego może trwać max 60 dni.

8. beata-com

Dziękuję za odpowiedź

Poleć forum