reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop/zasilek wychowawczy a umowa na czas określony

passingby

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Luty 2009
Postów
1 678
Dzien dobry,

Moja umowa o prace jest umowa czasowa, druga i zakonczy sie 15 lipca 2010 roku. Nie mam zamiaru wracac do pracy po urlopie macierzynskim - nie wyobrazam sobie tego. Skladam wniosek o roczny urlop wychowawczy. Czy istnieje mozliwosc przedluzenia umowy o prace pomimo przebywania na urlopie wychowawczym? Taka wolę deklaruje moj pracodawca. A jesli nie, to czy urlop wychowawczy zostanie mi udzielony automatycznie do czasu obowiazywania umowy o prace pomimo zlozenia wniosku o urlop roczny?, czy przysluguje mi zasilek wychowawczy pobierany z pomocy spolecznej w okresie w ktorym juz nie bede formalnie na urlopie wychowawczym? (marne to grosze ale zawsze :) ). I z formalnego punktu widzenia jakie moga byc przeciwwskazania do przedluzenia mi umowy o prace? (oprocz woli pracodawcy oczywiscie)
 
reklama
1. Pracodawca moze podpisać z Panią nową umowę o pracę np. od 16 lipca.
2. W tej chwili pracodawca może Pani udzielić urlopu na okres do wygaśniecia obecnej umowy.
3. Czegoś takiego jak zasiłek wychowawczy nie ma. Pewnie ma Pani na myśli dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego. Jesli jest Pani uprawniona do zasiłku rodzinnego, w czasie kiedy będzie Pani na urlopie będzie Pani przysługiwał dodatek (jesli spełni Pani kilka dodatkowych warunków). Nie będąc na urlopie nie ma Pani prawa do dodatku.
4. Co do przeciwwskazań, nie widzę istotnych przeszkód do zawarcia nowej umowy.

Proszę pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak przedłużenie Pani umowy. Konieczne jest zawarcie nowej umowy.
 
Witam. Obecnie jestem na urlopie wychowawczym od kwietnia tego roku do końca kwietnia 2011r. wtedy tez kończy mi się umowa pracy.jednak zasiłek na urlopie wychowawczym przysłużono mi do końca pazdziernika tego roku. zastanawiam się dlaczego nie do końca korzystania z urlopu wychowawczego.Czy moge składać jeszcze wniosek o przedłużenie mi tego zasiłku?
 
Zasiłek rodzinny (i dodatki) przyznaje sie na tzw. okres zasiłkowy. We wrześniu musi Pani złożyć wniosek (z nowymi załacznikami tj. np. zaświadczeniem o dochodach za rok 2009) na nowy okres zasiłkowy.
 
witam mam putanko umowe mam na czas okreslony do konca kwietnia 2011 a urlop macierzynski do pazdziernika a pozniej ide na urlop wypoczynkowy mam 23 dni urlopu i czy naleza mi sie jeszcze dodatkowe dwa dni na matke z dzieckiem?

i jeszcze jedno po urlopie wypoczynkowym che isc na wychowawczy to musze do 31 kwietnia 2011 jesli chce do konca umowy?

a jak bedac na urlopie wypoczynkowym poszłabym na zwolnienie to one jest płatne 80 procent a potem normalnie moge wykorzystac dalsza czesc urlopu bo ona zostaje na czasz zwolnienia zawieszona

jakie dokumenty musze dostarczyc jesli chce sie starac o zasiłek na wychowawczym a na niego chce isc od listopada?
i dopiero jak bede miec zgode pracodawcy to moge isc z tymi dokumentami o zasiłek sie pytac?

dziekuje za odpowiedz :)
 
witam mam putanko umowe mam na czas okreslony do konca kwietnia 2011 a urlop macierzynski do pazdziernika a pozniej ide na urlop wypoczynkowy mam 23 dni urlopu i czy naleza mi sie jeszcze dodatkowe dwa dni na matke z dzieckiem?
Tak, jeśli ojciec dziecka ich nie wykorzysta.

i jeszcze jedno po urlopie wypoczynkowym che isc na wychowawczy to musze do 31 kwietnia 2011 jesli chce do konca umowy?
Tak.

a jak bedac na urlopie wypoczynkowym poszłabym na zwolnienie to one jest płatne 80 procent a potem normalnie moge wykorzystac dalsza czesc urlopu bo ona zostaje na czasz zwolnienia zawieszona
Zwlnienie jest płatne 80%. Po zwolnieniu może Pani wykorzystać dalsza część urlopu jeśli pracodawca się zgodzi. Pracodawca ma bowiem obowiązek udzielić Pani urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po macierzyńskim, ale po zwolnieniu lekarskim już nie.

jakie dokumenty musze dostarczyc jesli chce sie starac o zasiłek na wychowawczym a na niego chce isc od listopada?
Nie ma zasiłku wychowawczego. Jest zasiłek rodzinny i dodatek do niego z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym. By dostać dodatek musi Pani dostać zasiłek rodzinny. Decyduje o tym dochód na osobę w gospodarstwie domowym. Wniosek wraz z zaświadczeniem o dochodach za 2009 rok nalezy złożyć w MOPS.


i dopiero jak bede miec zgode pracodawcy to moge isc z tymi dokumentami o zasiłek sie pytac?
Nie tyle zgodę (bo zgoda nie jest potrzebna), ale jakieś poświadczenie, że jest Pani na urlopie.
 
Witam serdecznie.
Chciałabym zapytać, na jakiej podstawie przyznawany jest zasiłek rodzinny i dodatek podczas urlopu wychowawczego. W kwietniu tego roku zasiłku rodzinnego mi nie przydzielono, gdyż dochód mój i narzeczonego nieznacznie przekroczył wymagany próg 504zł. Od padziernika jednak bedę na urlopie wychowawczym i niewiem, czy jako podstawę brany będzie tylko dochód narzeczonego, czy też mój?
 
reklama
icon1.gif
Odp: urlop/zasilek wychowawczy a umowa na czas określony


Zasiłek rodzinny (i dodatki) przyznaje sie na tzw. okres zasiłkowy. We wrześniu musi Pani złożyć wniosek (z nowymi załacznikami tj. np. zaświadczeniem o dochodach za rok 2009) na nowy okres zasiłkowy.

Bardzo dziękuje za odpowiedz
Mam jeszcze jedno pytanie, a raczej prośbę mogła by mi pani wypisac wszystkie załączniki jakie beą mi potrzebne do wniosku na nowy okres zasiłkowy??
 
Do góry