reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ciąży - pytanie

Sylwia199630

Aktywna w BB
Dołączył(a)
16 Czerwiec 2020
Postów
74
Hej dziewczyny mam taka zagwostke. Jestem młoda osoba 23 lata. W rodzinie brak wad genetycznych i większych chorób. Jestem w 21 tygodniu ciąży. Prowadzę ciąże prywatnie co miesiąc mam wykonywane usg, badanie ginekologiczne różne badanie wszystko ok w normie. Dużo słyszę o badaniach „ prenatalnych” wykrywających poważne schodzenia czy jakieś nieprawidłowości. Niestety mój lekarz nic o nim mi nie wspomina żeby wykonać wręcz jak moja koleżanka zapytała się czy konieczne jest wykonanie takiego usg był lekko oburzony ze on jest tyle lat dobrym specjalista ma dobry sprzęt i bez przeciwskazania nic więcej nie trzeba. Lecz ja się martwię czy nie powinnam ich na własna rękę mimo to wykonać bo widze ze większość ciężarnych robi. Ale mam tez koleżanki które nie robili i urodziły zdrowe dziecko. Co myślicie ?
 
reklama
Hej dziewczyny mam taka zagwostke. Jestem młoda osoba 23 lata. W rodzinie brak wad genetycznych i większych chorób. Jestem w 21 tygodniu ciąży. Prowadzę ciąże prywatnie co miesiąc mam wykonywane usg, badanie ginekologiczne różne badanie wszystko ok w normie. Dużo słyszę o badaniach „ prenatalnych” wykrywających poważne schodzenia czy jakieś nieprawidłowości. Niestety mój lekarz nic o nim mi nie wspomina żeby wykonać wręcz jak moja koleżanka zapytała się czy konieczne jest wykonanie takiego usg był lekko oburzony ze on jest tyle lat dobrym specjalista ma dobry sprzęt i bez przeciwskazania nic więcej nie trzeba. Lecz ja się martwię czy nie powinnam ich na własna rękę mimo to wykonać bo widze ze większość ciężarnych robi. Ale mam tez koleżanki które nie robili i urodziły zdrowe dziecko. Co myślicie ?
Ja robiłam tylko dlatego, że na zwykłym USG wyszły nieprawidłowości, więc dostałam skierowanie.
Gdyby nie to, nie robiłabym prenatalnych, skoro obraz USG jest prawidłowy. Mało która koleżanka robi te badania b
 
Badania prenatalne teraz robi większość kobiet. Jest to badanie USG i badanie z krwi. Później już połówkowe to tylko USG i trzeciego trymestru również. Nie miałaś jakoś pomiędzy 11 a 13 tyg takich badań ?
 
Ja mam robione usg co miesiąc na wizycie z pomiarami. I jedynie z badań to te podstawowe na początek HIV różyczka na pęcherz itp a co jakoś czas morfologia nic więcej wiec się martwię czy to starczy jeśli wszystko gra i tak
 
Tak wyglądają mniej więcej wyniki takiego badania. Maja na celu wykrycie wad rozwojowych. Jest to prawdopodobieństwo. Zdj z internetu akurat wzięłam. Jest to badanie refundowane dla kobiet po 35 roku życia. Reszta dziewczyn płaci za te badania, ale nie są to duże koszty. Jeżeli po usg albo teście pappa wyjdą zle wyniki wtedy zleca się amniopunkcję i już jest czarno na białym czy dziecko jest zdrowe czy chore. Szkoda, ze twój lekarz nie powiedział Tobie o tym badaniu.
 

Załączniki

  • 4E61121D-B7FC-4860-85B4-1A2B18E4BE4C.jpeg
    4E61121D-B7FC-4860-85B4-1A2B18E4BE4C.jpeg
    328,7 KB · Wyświetleń: 242
Ostatnia edycja:
Juz za późno , 1 badanie prenatalne wykonuje się do 14 tc ,potem kolo 22 tc ,wiec juz u Ciebie nic nie wniesie
 
reklama
Teraz to pappa i tak już nie zrobisz bo wykonuje się 11-14tc, jeśli lekarz faktycznie jest fachowcem i ma dobre usg to raczej wyłapie jeśli jest coś nie tak.
Ja w 1 ciąży nie robiłam, mialam 21lat i nikt nie proponował. Teraz robiłam dwa razy, jedno na pakiecie medycznym za darmo, drugie u mojego lekarza prowadzacego (ma certyfikat fmf) 100zł drożej niż zwykła wizyta, a krew na nfz w ramach koc. Wyszły ok, ale jak jest duża wada to u większości dzieci widać w usg nawet bez badań krwi.
Kolejne prenatalne- drugiego i trzeciego trymestru to tylko usg takie dokładniejsze.

Podstawą jest co wiedza bądź niewiedza o tym, że dziecko jest chore dla Ciebie znaczy...
 
Do góry