reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg genetyczne NT 3mm

Waleriana

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2017
Postów
89
Witam. Wczoraj zrobiłam usg genetyczne wszystko było w normie oprócz przeziernosc karkowej która wyniosła 3mm zdaniem lekarza ryzyko was genetycznych jest podwyższone. Jedni twierdzą za 3 to jeszcze w normie inni że norma jest do 2,5 żeby całkowicie wykluczyć wady genetyczne potrzebę jest badanie za 2000 nie stać mnie na takie. Jak mam Teraz spokojnie przejść ta ciążowe co chwilę zastanawiając się czy moje dziecko urodzi się zdrowe. Czuję wewnerrzwnie że będzie dobrze ale ziarnko zwątpienia zostało zasilane. Budzę się z lekiem idę spać z lekiem.
 
reklama
Rozwiązanie
U mnie była również podwyższona do 3.4 i lekarz zalecił biopsję kosmówki następnego dnia. Biopsja wykazała wadę genetyczna. A na USG poza przeziernościa wszystko było dobrze.
Ale będąc na biopsji rozmawiałam z dziewczynami bo odbierały wyniki że ich dzidziuse miały przezierność 3.9 i wszystko okazało się dobrze 😊
Także głowa do góry 😊
Ja jutro mam biopsje kosmówki. Czy mozesz opowiedzieć mi o przebiegu zabiegu? Boli?
Witam. Wczoraj zrobiłam usg genetyczne wszystko było w normie oprócz przeziernosc karkowej która wyniosła 3mm zdaniem lekarza ryzyko was genetycznych jest podwyższone. Jedni twierdzą za 3 to jeszcze w normie inni że norma jest do 2,5 żeby całkowicie wykluczyć wady genetyczne potrzebę jest badanie za 2000 nie stać mnie na takie. Jak mam Teraz spokojnie przejść ta ciążowe co chwilę zastanawiając się czy moje dziecko urodzi się zdrowe. Czuję wewnerrzwnie że będzie dobrze ale ziarnko zwątpienia zostało zasilane. Budzę się z lekiem idę spać z lekiem.
hej, u mnie był wynik 2,9, cała reszta ok, dostałam zalecenie zrobienia amniopunkcji, przed która się wzbraniałam, ale wspólnie z lekarzem podjęliśmy to wyzwanie. Wciąż czekam na wyniki, badanie odbyło się 30.12, z każdym dniem jest coraz ciężej ale głęboko wierzę, że wyniki będą ok
 
W sumie nie ma się co zamartwiac na zapas. Jakie wyszły ryzyka trisomii? I czy robiłaś również test pappa? Jeżeli ryzyko wyszło wyższe niż 1:300, powinien ginekolog pokierować do genetyka i na amniopunkcję. U mnie była zastawka trójdzielna niedomknieta, ale amniopunkcję mi zaproponowali dopiero po 20 tyg. Nie robiłam ani jej, ani testów nipt. Czekam na córcie i liczę na to, że będzie zdrowa. Poczytaj temat amniopunkcja- robić czy nie. Tam dziewczyny mają podobne przygody. A bardzo, bardzo często wszystko kończy się zdrowo i dobrze
;) Pozdrowienia dla Was. Ps. ja przeplakalam ponad 3 miesiące, nie warto się zamartwiac, co ma być to będzie ;)
 
W sumie nie ma się co zamartwiac na zapas. Jakie wyszły ryzyka trisomii? I czy robiłaś również test pappa? Jeżeli ryzyko wyszło wyższe niż 1:300, powinien ginekolog pokierować do genetyka i na amniopunkcję. U mnie była zastawka trójdzielna niedomknieta, ale amniopunkcję mi zaproponowali dopiero po 20 tyg. Nie robiłam ani jej, ani testów nipt. Czekam na córcie i liczę na to, że będzie zdrowa. Poczytaj temat amniopunkcja- robić czy nie. Tam dziewczyny mają podobne przygody. A bardzo, bardzo często wszystko kończy się zdrowo i dobrze
;) Pozdrowienia dla Was. Ps. ja przeplakalam ponad 3 miesiące, nie warto się zamartwiac, co ma być to będzie ;)
Lekarz który robił genetyczne powiedział że test pappa też wyjdzie źle i miarodajne jest tylko nipt. Nie zdecydowałam się. Bardzo pociesza m ie że na usg widoczna była kość nosowa.
 
hej, u mnie był wynik 2,9, cała reszta ok, dostałam zalecenie zrobienia amniopunkcji, przed która się wzbraniałam, ale wspólnie z lekarzem podjęliśmy to wyzwanie. Wciąż czekam na wyniki, badanie odbyło się 30.12, z każdym dniem jest coraz ciężej ale głęboko wierzę, że wyniki będą ok
Musze się skonsultować z moja ginekolog może ona mi coś doradzi.
 
Podobno ta powiększona 0rzeziernosc karkowa może być przez przebyte infekcje matki. Ja boryka się z nawracajaca grzybica i zastanawiam się czy to mogło wpłynąć na wynik badan
 
Hmmm tego nie wiem, być może też to będzie miało wpływ na nt. To jeszcze zależy ile masz lat, bo chyba wszystkim dziewczynom ryzyko szczególnie po pappie wychodziło duże. W sumie faktycznie jakby był ten test z płodowego dna zrobiony mogłabys się uspokoić. A może pogadaj z kimś w rodzinie i jakoś uda się ten test zrobić lub skonsultować się z innym lekarzem, który o ile nie jest za późno zrobi jeszcze raz pomiar nt.
 
Witam. Wczoraj zrobiłam usg genetyczne wszystko było w normie oprócz przeziernosc karkowej która wyniosła 3mm zdaniem lekarza ryzyko was genetycznych jest podwyższone. Jedni twierdzą za 3 to jeszcze w normie inni że norma jest do 2,5 żeby całkowicie wykluczyć wady genetyczne potrzebę jest badanie za 2000 nie stać mnie na takie. Jak mam Teraz spokojnie przejść ta ciążowe co chwilę zastanawiając się czy moje dziecko urodzi się zdrowe. Czuję wewnerrzwnie że będzie dobrze ale ziarnko zwątpienia zostało zasilane. Budzę się z lekiem idę spać z lekiem.
Hej Amniopunkcja jest bezpłatna, jak chcesz wiedziedzieć to zrób, Ja bym poczekała do połówkowego prenatalnego skoro wszystko ok , a przeziernosc do tego czasu sìę może zmienić, Ja miałam usg dobre a z krwii za niskie białko i ryzyko wyszlo 1do 50 trisomia 21, zrobilam to badanie za 2tys i wyszlo ze wszystko ok, polowkowe miałam miesiąc po i tez wyszlo wszystko ok, Tak szczeze to żałuję ze robiłam to pierwsze badanie, tyle stresu co przez to przeżyłam i kłótni z partnerem nikt mi nie zwróci tego czasu ktory powinien byc radosny
 
reklama
Podobno ta powiększona 0rzeziernosc karkowa może być przez przebyte infekcje matki. Ja boryka się z nawracajaca grzybica i zastanawiam się czy to mogło wpłynąć na wynik badan
Ja mialam w ciazy ciagle grzybice, a moja przeziernosc wyniosla 2.1. Nie robilas PAPPA? Poza tym podwyzszone nt nie zawsze oznacza np. zespolu Downa, nie strasze - inne wady, np. serce itp. ale to nie musi tez oznaczac wady. A w jakim wieku jestes?
 
reklama
Do góry