reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

'ustrzelenie' płci dziecka

Material genetyczny jest przekazywany w nasieniu chłopów i to od nich zależy jaka płeć się trafi :) myślę, że te wszystkie seksy w Owu, przed, diety itd to tylko niepotrzebne nakręcanie się. Niektórzy mężczyźni przekazują tylko żeńskie plemniki, inni tylko męskie a jeszcze inni "jak się trafi" :)
Myślę dokładnie tak samo. Kobieta też potrafi odrzucać plemniki jednej płci. Moja ciocia ma tylko córkę. Każda ciąża chłopcem kończyła się niepowodzeniem. Robiła badania które to potwierdziły że organizm odrzuca męskie zarodki. Moja koleżanka też ma tylko córkę. Trzy razy pOroniła więc może i u niej to samo
 
reklama
Ja na monitoringu nigdy nie byłam . W pierwszej ciąży zrobiłam test owu wyszedl pozytywnie i jeden tylko jeden stosunek i jest dziewczynka. W drugiej jeden test owu , tez pozytywny i druga dziewczynka. Wtedy było dzień po dniu po jednym 😉Trzeciego już nie planujemy , ale wydaje mi sie ze chłopcy mogą być w przed lub po owu.
Teoria krąży odwrotna natomiast Baby comp ma możliwość planowania płci i tam właśnie jest tak jak Pani pisze że owu szansa na córkę. Jedna teoria wyklucza druga
 
Myślę dokładnie tak samo. Kobieta też potrafi odrzucać plemniki jednej płci. Moja ciocia ma tylko córkę. Każda ciąża chłopcem kończyła się niepowodzeniem. Robiła badania które to potwierdziły że organizm odrzuca męskie zarodki. Moja koleżanka też ma tylko córkę. Trzy razy pOroniła więc może i u niej to samo
Tak, tez znam taki przypadek, ze organizm matki odrzucał konkretną płeć i przez to były poronienia. No nie oszukujmy się ale nie ma na to złotej rady 🤷🏻‍♀️ Cieszmy się ze zdrowych dzieciaków ;)
 
Czy któraś z Was zmieniała w trakcie ciąży lekarza prowadzącego ? Czy były u nowego lekarza jakieś pytania o poprzedniego ? Ja mam zamiar zmienić z prywatnego na NFZ chyba i szpital odrazu w którym lekarz pracuje i chce podpytać może któraś była w takiej sytuacji .. bo mam w środę wizytę i muszę obmyśleć co w razie w mówić bo nie mam zamiaru mówić w czym problem bo nie w lekarzu.
 
Tak, tez znam taki przypadek, ze organizm matki odrzucał konkretną płeć i przez to były poronienia. No nie oszukujmy się ale nie ma na to złotej rady 🤷🏻‍♀️ Cieszmy się ze zdrowych dzieciaków ;)
To możliwe bo chromosom x może nieść np wady które doprowadzają do terminacji ciąży.

Co nie zmienia faktu że nie ma możliwości ustrzelenie płci, jedyna metoda to celowane in vitro.
 
Na stronie mamaginekolog jest informacja obalająca tą teorię. Na Youtube też krąży filmik obalający metodę. Ja mam dwóch synów i napewno nie byli zrobieni idealnie w dzień owu. Teraz jestem w trzeciej ciąży i mam nadzieję na córeczkę ale zdaje sobie sprawę że choćbym na rzęsach stanęła to nie ode mnie zależy płeć. Jest wiele innych czynników które mogą mieć wpływ. Czasem mężczyzna może mieć tylko samych synów lub same córki. Moja ciocia tak miała. Każda ciąża z chłopcem utracona
O, mój tata ma takiego przyjaciela. Bardzo chciał mieć syna. Ma 6 córek. I powiedzial, że do siedmiu razy sztuka. Siódma też córka. I się poddał, powiedział, że dość i wystarczy. Nie wiem, czy z jego przyczyny czy jej, ale wychodzi na to, że syn im nie był pisany.
 
O, mój tata ma takiego przyjaciela. Bardzo chciał mieć syna. Ma 6 córek. I powiedzial, że do siedmiu razy sztuka. Siódma też córka. I się poddał, powiedział, że dość i wystarczy. Nie wiem, czy z jego przyczyny czy jej, ale wychodzi na to, że syn im nie był pisany.
Za to mój tata ma 4 córki 😂 po 3 stwierdzili, że ostatni raz próbują i ma być syn, urodziła się dziewczyna 😛 od 2 lat jest szczęśliwym dziadkiem Oliwii i w drodze ma kolejną wnuczkę 😂 jak to się śmieją z mamą "jest mężem babci" a na wnuka to nawet nie czeka 😛
 
Czy któraś z Was zmieniała w trakcie ciąży lekarza prowadzącego ? Czy były u nowego lekarza jakieś pytania o poprzedniego ? Ja mam zamiar zmienić z prywatnego na NFZ chyba i szpital odrazu w którym lekarz pracuje i chce podpytać może któraś była w takiej sytuacji .. bo mam w środę wizytę i muszę obmyśleć co w razie w mówić bo nie mam zamiaru mówić w czym problem bo nie w lekarzu.

W drugiej ciąży zmieniałam lekarza 2 razy, dopiero u 3go zostałam, ale to też był mega niewypał.
Tylko że u mnie wszystko rozgrywało się na samym początku ciąży, więc nikt nie pytał, czy był jakiś lekarz wcześniej.
 
reklama
O, mój tata ma takiego przyjaciela. Bardzo chciał mieć syna. Ma 6 córek. I powiedzial, że do siedmiu razy sztuka. Siódma też córka. I się poddał, powiedział, że dość i wystarczy. Nie wiem, czy z jego przyczyny czy jej, ale wychodzi na to, że syn im nie był pisany.
Może nie być przyczyny. Może być to zwykły przypadek. W KAŻDEJ ciąży (bez wad)jest szansa bliska 50/50. To że ktoś ma 5 córek nie sprawa że szansa w kolejnej jest większa na syna. To dalej 50/50 i corka dalej jest tak samo prawdopodobna.
 
Do góry