reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga dziecka

Dołączył(a)
23 Listopad 2005
Postów
6
Moja Karinka ma 1 rok i 9 ms. pani pediatra twierdzi ze mała ma niedowagę (10kg waży) i powinna częściej jeść ,taka jest jej natura .Mam starszą córkę która w wieku Karinki ważyła mniej wiecej tyle samo, mam szczupłe dzieci i nic na to nie poradzi żadna pani pediatra dodam że mała wcale nie jest niejadkiem ma po prostu dobrą przemianę . Napiszcie dziewczyny ile ważą wasze pociechy mając ok.2 latek :laugh:
 
reklama
Moja corka ma 15 grudnia 2 latka.Wazy 12.600 i mierzy 94 cm.A corka mojej przyjaciolki ma 2 lata i 4 miesiace i wazy 11.800.Wiec mysle,ze jesli dziecko sie dobrze rozwija to niech sobie wazy ile chce.W koncu nie wszystkie dzieci musza byc "ksiazkowe".
 
moja Emilka też rosła wg dolnego centyla, zapowiada się że i Hania tak będzie tak samo.
Pediatra powiedziała widząc oboje nas-rodziców, że taka juz jej uroda.
 
MOja córcia ma 15 miesięcy 80 cm i 10 kg ( waga urodzeniowa 2750 gr ).
Też zawsze były problemy z jej wagą mimo, ze miała dobry apetyt.
Pkazało się, ze cierpi na Zespół Złego Wchłaniania i stąd te problemy. My jesteśmy pod stałą kontrolą gastrologa i stale dostaje leki, teraz tylko wspomagająco.
Ja wiedziałam, ze coś jest nie tak bo robiła za duzo kupek dziennie i w porównaniu z tym co jadła wazyła mało i była między 3 a 10 centylem tylko :( ja wiem, ze takich rzeczy nie nalezy lekceważyć - my bardzo późno trafiliśmy do odpowiedniego lekarza ( 8 miesi.ecy miała Natalka ) lepiej sprawdz jak by co.
 
Moja Martynka w listopadzie skończy dwa latka, ale moim zdaniem jest przy kości. Jakiś czas temu ważyła 13 kilo, buzia jej się nie zamyka. Cały czas jest głodna. Boję aby w przyszłości nie była gruba. Staram się jej nie dawać słodyczy, ale nie zawsze mi się to jednak udaje. Nie będę takiego małego dziecka odchudzać, ale boję się o jej wagę w późniejszym okresie.
 
Mój synek ostatniego października kończy dwa latka. Waży także 13 kg przy wzroscie 90 cm. Ale nie wyglada na grubaska. Wręcz przeciwnie, wydaje się dość drobny i lekarz zawsze go waży bo wydaje się, że dziecko jest za chude. Ale taka jest jego uroda. Marcinkowi buzia także sie nie zamyka, czasami chodzi i pracuje jak odkurzacz ;-) Tak więc podejrzewam, że to zalezy przede wszystkim od kości dziecka ale także od ilości tkanki tłuszczowej.
 
Moja córeczka za miesiac skończy 2 latka :tak: waży 11 kg i nosi ciuszki na 80-86 cm
Mój syneczek za 2 tygodnie skończy pół roczku i waży 9,5 kg :szok: i nosi ciuszki w identycznym rozmiarze jak siora :szok:
każdy jak go widzi i mówię, ze ma 5 i pół miesiąca to robią oczy o takie :szok: :crazy::-D
aaaa dodam, ze oboje urodzili się z wagą 3 kg :-)
 
mój synek urodził się z wagą 3300g
a potem rósł jak synek Melanii
w pół roku dobił do rozmiaru 80-86

a teraz ma 2 lata i 4 miesiące (prawie) mierzy 97cm i waży niecałe 13kg,
wszyscy biora go za 3 latka, chudzielec z niego to się jeszcze wyższy wydaje :cool2:
 
reklama
Do góry