reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga płodu

karolina21325

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Marzec 2018
Postów
61
Witam chciałam się zapytać czy waga maleństwa nie jest za duża z miesiączki wynika że to 24 tydz a mały waży 800g waga wskazuje na starsze dziecko o tydzień czy jest to możliwe pani doktor kazała się przygotować na końcówek października
 
reklama
hehe normalna waga..każde dziecko jest inne przecież. Tylko na początku dzieci rosną idealnie do tygodnia.Później mogą byc duże rozbieżności każde dziecko w danym tygoniu ma inna wagę.A usg to tylko maszyna ma zakodowane swoje wymiary ..jedne dzieci waga są dwa tyg do przodu a drugie mniejsze .I nie świadczy to o ich rozwoju ogólnym .To tylko sama waga ..;) Za miesiąc moze się wyrównać a może być dalej tydzień do przodu mój synek też w pewnym momencie był z waga do przodu .Co druga mama tak ma . ;) Teremin zostaje taki sam.
A Pani doktor może kazać ..:) nie jest wstanie przewidziec kiedy Cie złapie .
 
Myślę, że wszystko jest ok. U mnie syn też miał być dużo większy, czasami o 2t. 3 dni przedporodem na usg wazył ponad 4kg, urodził się z wagą 3.5kg. To tylko sprzet i kilka mm na ekranie sprawia, że waga jest wyższa.
A jak to było wcześniej na usg, może ciąża starsza?
 
Zawsze właśnie coś mi nie pasowało, wydawało mi się właśnie ze jest starszy... Bo nawet test mi pokazał wcześniej niż powinien właśnie o tydzień beta to samo
 
Mi
hehe normalna waga..każde dziecko jest inne przecież. Tylko na początku dzieci rosną idealnie do tygodnia.Później mogą byc duże rozbieżności każde dziecko w danym tygoniu ma inna wagę.A usg to tylko maszyna ma zakodowane swoje wymiary ..jedne dzieci waga są dwa tyg do przodu a drugie mniejsze .I nie świadczy to o ich rozwoju ogólnym .To tylko sama waga ..;) Za miesiąc moze się wyrównać a może być dalej tydzień do przodu mój synek też w pewnym momencie był z waga do przodu .Co druga mama tak ma . ;) Teremin zostaje taki sam.
A Pani doktor może kazać ..:) nie jest wstanie przewidziec kiedy Cie złapie .
się bardziej wydaje że ona planuje cc ponieważ maluch jest za duży sama mówiła że dzidziuś strasznie duży ale ze to dobrze
 
Mi

się bardziej wydaje że ona planuje cc ponieważ maluch jest za duży sama mówiła że dzidziuś strasznie duży ale ze to dobrze

To musiałby być bardzo duży, w niektórych szpitalach ponad 4.5kg, żeby było cc. Chyba, że są inne wskazania.
A jak starszy to tym bardziej ma prawo być większy. Na 1 usg wiek malucha zgadzał się z wirkiem om?
 
Niby tak ale jak dzisiaj byłam u innego lekarza bo tamten się nie przykładal to. Nawet złe obliczenia są w karcie ciąży więc ja już nie wiem w co mam. Wierzyć
 
Wagą w 24 tygodniu to się radzę nie przejmować za bardzo . Nawet jeśli teraz waży więcej to nie znaczy że przy porodzie też będzie olbrzym . Mój syn w 24+1 ważył 750 g, a urodził się tydzień po terminie z wagą 3340.
 
Witam chciałam się zapytać czy waga maleństwa nie jest za duża z miesiączki wynika że to 24 tydz a mały waży 800g waga wskazuje na starsze dziecko o tydzień czy jest to możliwe pani doktor kazała się przygotować na końcówek października
Po pierwsze w TYM WIEKU dzieci rosną już w swoim tempie. Mogą być większe lub mniejsze. I nie musi się zmieniać termin porodu choć czasem nie wiem po co lekarze mówią że dziecko jest tydzień większe/mniejsze. Bezsensu bo termin porodu najbliższy prawdzie to ten z okolic USG 12TC.
A jak dzidziuś tak ładnie rośnie zwyczajnie może duży się urodzić.
 
reklama
Po pierwsze w TYM WIEKU dzieci rosną już w swoim tempie. Mogą być większe lub mniejsze. I nie musi się zmieniać termin porodu choć czasem nie wiem po co lekarze mówią że dziecko jest tydzień większe/mniejsze. Bezsensu bo termin porodu najbliższy prawdzie to ten z okolic USG 12TC.
A jak dzidziuś tak ładnie rośnie zwyczajnie może duży się urodzić.

Dokładnie! Też nie rozumiem tego zmienia terminu porodu co wizytę, bo na usg dziecko ważyło ileś tam... :o Tak jak piszesz można zmienić termin porodu wg usg genetycznego I do 13tygodnia, a nie później... Chyba bym zwariowała jakby lekarz mi tak co wizytę dodawał - odejmował dni od daty porodu :rofl2: Dzieci rosną własnym tempem to raz, a dwa, ze są mniejsze i większe, tak jak dorośli - są wysocy i niscy ludzie, grubsi i chudsi - i tyle w temacie:)
 
Do góry