reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga,zdrowie i rozwój naszych pociech

Mi lekarz kazał karmić "pod górkę", ale w nam jest najwygodniej na leżąco... Staram się ją tak układać, żeby główka była ciut wyżej, ale i tak ssie jak smok i wylewa jej się bokami :szok:
 
reklama
my wczoraj mielismy wazenie

waga urodzeniowa 3200
waga w wieku 5 tygodni i 4 dni - 4200

rozny kilogram do przodu

ech gdyby tak jego 1kg do przodu oznaczal dla mnie 1kg mniej
 
Antoś urodził się z wagą 3450, w drugiej dobie spadł do 3200 a potem już w górę. Wychodząc ze szpitala w 5 dobie miał 3410 i mierzył 60 cm- komicznie długi i chudy. Wszystkie położne z niego piały a ciuszki- połowa komody się nie nadaje:)))
 
my po 1 wizycie u lekarza :

waga : 4400g ( 3 tydzień i 2 dzień od porodu - waga podczas wypisu 3600g / urodzeniowa 3860g )
obwód główki : 37
obwód klatki : 35

ogólny stan - idealny, bez zarzutów :)
 
Dorota - 7,5 tygodni, pierwsze szczepienie:
waga: 4300g (urodzeniowa 2850g, przy wypisie 2655g)
wzrost: 54 cm (czyli jednak po urodzeniu "źle" zmierzona :-) )

Strzela piękne uśmiechy, nawet lubi leżeć na brzuszku, długo trzyma główkę, pięknie wodzi wzrokiem za wszystkim co jej się podoba. Wiem, że jestem nieobiektywna, ale jest śliczna :-D
 
dziewczyny chciałam zapytać, czy maluszek którejś z was miał przedłużającą się żółtaczkę i jakie były tego konsekwencje? mój mały ma prawie 4tyg i wczoraj pobierali mu krew na wysokość bilirubiny, dzisiaj dzwoniłam i wyniki są niezbyt dobre, bo podwyższone, na piatek wizyta u lekarza:-( dzisiaj mały strasznie dziwnie się zachowywał, non stop płacz, szalał jak go dostawiałam do cyca, przez cały dzień spał może 2 godz. i nie wiem czy to od kolek, które ma czy może coś innego mu dolega ...
 
panxiorka dzieci to male czlowieki tez maja humory i gorsze dni:tak: mam nadzieje ze u was to humorki mlodego sie tak odbily. amelkowa miala dlugo zoltaczke kazali czesto karmic i w sumienic poza tym:sorry:a jak podali ci ze wyniki kiepskie to nikt nie kazal do lek na konsultacje sie zglosic czy cos?? no chyba jesli moga jakos pomoc to powinni jakos...nam grozilo ze jak mloda schudnie 10% wagi to bedzie szpital lampy i beda karmic sonda bo ponoc jedzonko czeste pomaga wyzbyc sie bilirubiny z organizmu
 
no właśnie młody teraz ciągle na cycu, widzę, że przybiera na wadze i rośnie..wizytę mi wyznaczyli na piątek i zobaczymy...mam nadzieję, że wszystko będzie ok, ale jego dzisiejsze zachowanie nadal mi nie pasuje:-( humory to on ma inne...
 
panziorka wizyta niedlugo wiec sieniemartw, wszystko sie dowiesz :)
tak ak azorek mowi to moze humory - zreszta dziecko z dnia na dzien bedzie barziej aktywne.
Moja tez ma jeszcze zoltaczke - ale lek. mowia ze poki je to okej jest. Ogolnie tez mialam zwracac uwage czy nie jest za bardzo ospala - wybudzac do karmienia co 2,5-3 godz [ponoc ta bilburine wyplukuje z organizmu] i czeste spacerki - dzidziolke do 'slonca' wystawiac.
 
reklama
no i tak jak przypuszczałam-młodemu coś dolegało, bo dzisiaj od rana niestety wymioty :-( dostał butelkę mm i narazie wystawiony w słońce śpi..zobaczymy jaka będzie reakcja jak dostanie cyca..
 
Do góry