reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek główny

Tereska a ktore lozeczko kupilas?Mi bardzo sie podoba to auto u nas tez takie jest w katalogu tylko ze czerowne barzdo mi sie podoba rewelacja:tak: i tak sobie planuje od dluzszego czasu ze kupie Briankowi ale jeszcze nie teraz :-)

maggusia ....patryk ma to niebieskie autko i do tego przymocowałam taka barierke jak na obrazku obok:):)...........a ze łózeczko stoi w rogu to patryk z trzech stron jest bezpieczny:):)
 
reklama
Bardzo fajne te łóżeczka-samochodziki :-) Ja jednak tradycjonalistka jestem w tym temacie :-) Poza tym Szymon tylko połowę nocy śpi u siebie, a drugą połowę ze mną...

Zmieniając temat - wszystkim chętnym przypominam o kalendarzu marcowych mam - uzupełniam na bieżącą, więc osoby zainteresowane niech piszą na prov.
 
Ivka - rozmawiałam z moją pediatrą - ona powiedziłą że to nie ta szczepionka o której tak głośno, że teraz wygląda to zupełnie inaczej...

wiem że teraz mam darmową - a cały czas lecę na tych skojarzonych

pediatra przedstawiła mi wszystkie za i przeciw - i za wyszło mi troszke więcej - jednak ta szczepionka jest dość niebezpieczna i trezba być zupełnie zdrowym - a co w moim domu tera zjest dość trudno :(

azik to jak się nazywa ta bezpieczna szczepionka, bo ja zaczynam się gubić...:baffled:

MMR jest niebezpieczna, tak?
a MMR??
no a Priorix (nie wiem czy dobrze zapisałam nazwę) jest najbezpieczniejszy?

azik napisz co wiesz w tej kwestii...
 
Bardzo fajne te łóżeczka-samochodziki :-) Ja jednak tradycjonalistka jestem w tym temacie :-) Poza tym Szymon tylko połowę nocy śpi u siebie, a drugą połowę ze mną.....

ivka76.........moj patryk cała noc ze mna spi;-) ;-) i pewnie jeszcze długo pośpi;-) :-) .....nie było szans zeby zasnał w łozeczku ..........wiec stwierdziłam ze nie bede targac ze soba łózeczka bo niepotrzebny mi mebel ktory przez ostatni rok stał tylko do dekoracji:-D :-D ........a z tym łozeczkiem sie powoli oswaja ...lubi sie w nim bawic ..juz sam wchodzi i schodzi z niego ....no i w ciagu dnia spi w nim ....wiec moze powoli ...powoli sie przyzwyczai do samodzielnego spania :-) :tak: .
 
Ivka juz nie pamiętam szczegółów - ogólnie nie wiem czy ta o której było tak głośno (filmy, głownie amerykańskie, itd) to MMR, ale lekarz powiedziała, że te szczepionki które są teraz, nie niosą za sobą takiego ryzyka - przy zdrowym dziecku - ( że to nie taz od autyzmu)

Piotrka szczepiłam tak jak w kalendarzu szczepień - na razie ostatnia była około 16-17 mieisąca, w tym roku żadnej nie będzie - żadnych komplikacji, nawet odczynów poszczepiennych w stylu goraczka, zaczerwienienie - wtedy jeszcze nie myślałam o tym że moge inaczej ,albo że te szczepienia niosa za sobą coś więcej niż zdrowie (chyba czasami lepiej nie wiedzieć :-D )

więc przed nami ta na roczek (bezłpatna) i ta na ok 16 miesiąc (płatna - skojarzona) - nie znam nazw -
Piotrek miał w 12 miesiącu - priorix (odra świnka rózyczka)

ale ryzyko powikłań pochorobowych jest dużo większe niż ryzyko powikłąń poszczepiennych

na pneumokoki na razie mnie nie stać - na szczepienia musiałabym wydać całą pensję - ale jak bym miała kasę to bym zaszczepiła - na prawdę nie sądziłam że koki mogą być tak blisko moich maluchów :-(

wcześniej myslałam że to tylko nabijanie kasy koncernowi farmaceutycznemu - ale jeszcze mi dźwięczy w uszach wynik posiewu :-(
 
z ulotki priorix
DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
W kontrolowanych badaniach klinicznych przeprowadzonych u ponad 5400 zaszczepionych osób, monitorowano objawy pojawiające się w okresie 42 dniowej obserwacji. Osoby zaszczepione były również proszone o odnotowywanie wszelkich nieprawidłowości pojawiających się w trakcie trwania badania. Odczyny poszczepienne występowały z następującą częstotliwością:
Miejscowe zaczerwienienie 7.2%
Wysypka 7.1%
Gorączka 6.4%
Miejscowa bolesność 3.1%
Miejscowy obrzęk 2.6%
Obrzęk ślinianek 0.7%
Drgawki gorączkowe 0.1%


W okresie aktywnego monitorowania, u mniej niż 6% zaszczepionych wystąpił co najmniej jeden z niżej wymienionych objawów, uważany za przypuszczalnie związany ze szczepieniem: niepokój (0.90%), zapalenie gardła (0.68%), infekcja górnych dróg oddechowych (0.57%), katar (0.56%), biegunka (0.54%), zapalenie oskrzeli (0.52%), wymioty (0.43%), kaszel (0.39%), infekcje (0.31%) i zapalenie ucha środkowego (0.30%).
Bardzo rzadko notowano występowanie reakcji alergicznych, włączając reakcje anafilaktyczne oraz małopłytkowość.
W badaniach porównawczych, objawy takie jak bolesność miejscowa, zaczerwienienie i obrzęk pojawiały się statystycznie znamiennie rzadziej, w porównaniu do szczepionki innego producenta. Częstość innych działań niepożądanych, wymienionych powyżej, była podobna w obu zaszczepionych grupach.
Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie), nie stosować po terminie ważności.
 
tereskaa super to łóżeczko samochodzik:tak:
A ja juz sama nie wiem czy kupowac to turystyczne:confused:
Nie widzi mi sie ciagłe rozkładanie go i składanie, zwłaszcza, ze czesto wieczorami jestem sama z dziećmi i faktycznie, mój brat używa dla swojej córci i mają dodatkowy materac, więc materac jeszcze wyciągać i wkładać... a rozłożonego go naprawde nie mam gdzie postawić:no: Kosza wiklinowego tez nie chce kupować, podobna funkcje może przeciez spełniac wózek przez pierwszy miesiac czy dwa.. a w koncu Maks nie bedzie miał wyjścia tylko bedzie spał na materacu, z reszta spał juz dwie noce i nie w tym problem tylko w zasypianiu.. bo z łózeczka nie wyjdzie zostaje w pokoju pogada do siebie i jakies 20 minut i śpi, natomoast z materaca schodzi i chce sie bawic w najlepsze.......

Właśnie sie dowiedziałam, ze moja kuzynka w ciąży:-) Ma już synka który w marcu skończy trzy lata
No i czekam na szczęśliwe rozwiązanie mojej koleżanki, miała termin na 8 marca ale narazie nic.. tez ma mieć córkę , drugą bo pierwsza trzy latka ma ponad:tak:
 
Właśnie nadrabiam zaległości w czytaniu... :confused:

U nas tradycyjne łóżeczko do spania w dzień i w nocy, a turystyczne do chwilowej zabawy i bezpiecznego zostawienia maluszka, jak muszę koniecznie coś zrobić bez szkraba przy nodze :-)

Niedawno byłam w przychodni i pielęgniarka powiedziała mi, że chwilowo nie ma szczepionek na roczek ????? i jak przyjdziemy na badanie po skończeniu roczku dowiem się, co i jak z tym szczepieniem.
 
tereska: sliczne to lozeczko-samochodzik. bardzo mi sie podoba i podejrzewam ze mojemu bartkoei takie "digi digi" tez by sie spodobalo. :tak: :-D

a wiecie, ostatnio bylam z malym w kuchni i moja mama uczyla mowic bartusia. (a dziecko od jakiegos czasu na herbate mowi "dajdajda" :confused: ;-) ) wiec mama mowi: bartusiu, powiedz-mamusiu daj herbatke.
a wiecie co on na to?? "daj dajdajde" !!! no myslalam ze padne ze smiechu :-D :-D
 
reklama
Tereniu- ładne te łózeczka....oba mi się podobają nie wiem które ładniejsze

Antoś śpi jeszcze w łózeczku ...w przyszłym roku zaczniemy sie zastanawiać nad większym łózeczkiem...na razie planujemy zakup stoliczka i krzesełka z serii Mamut (Ikea):-D :-D :-D :-D
 
Do góry