reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści z wizyt

Pchelka! To naprawdę super wieści, dobrze, że się odezwałaś bo każda z nas myśli tu o Was [emoji846] jak w ogóle sytuacja z rozwarciem i infekcją? Coś się z tym zmieniło?
no u mnie szyjki juz praktycznie nie ma ( ma 2 mm )
rowarcie wewntrzne mam na 3 cm i odpukać od miesiąca nic się nie zmienia
synuś zdrowy
lekarze są w szoku ze juz miesiac leze bo powinnam juz dawno temu urodzić
każdy dzien to cud dla nas
liczę dni do 5 stycznia to juz będzie 27 tydzień wiec o wiele wiele bezpieczniej niż teraz
leze w szpitalu o 3 stopniu referencji wiec chociaż to jest super

zastrzyki Celestone na rozwój płuc dostałam tydzień temu ale lekarze cos popierdzielili i dali mi je w 23 tygodniu !! Dzis lub jutro będę wiedziała co teraz czy podadza 2 raz czy tamte wogole zadziałają . No kurde zle policzyli i podali o tydzień a szybko ☹
 
reklama
no u mnie szyjki juz praktycznie nie ma ( ma 2 mm )
rowarcie wewntrzne mam na 3 cm i odpukać od miesiąca nic się nie zmienia
synuś zdrowy
lekarze są w szoku ze juz miesiac leze bo powinnam juz dawno temu urodzić
każdy dzien to cud dla nas
liczę dni do 5 stycznia to juz będzie 27 tydzień wiec o wiele wiele bezpieczniej niż teraz
leze w szpitalu o 3 stopniu referencji wiec chociaż to jest super

zastrzyki Celestone na rozwój płuc dostałam tydzień temu ale lekarze cos popierdzielili i dali mi je w 23 tygodniu !! Dzis lub jutro będę wiedziała co teraz czy podadza 2 raz czy tamte wogole zadziałają . No kurde zle policzyli i podali o tydzień a szybko ☹
Powinny zadziałać bo płuca się cały czas rozwijają.
Bardzo dobrze że wtedy postawilas na swoim! Matka wie najlepiej i dzięki temu mam nadzieję będziesz się mogła cieszyć zdrowym synkiem. Ale najlepiej niech jeszcze długo w brzuchu siedzi ;)
 
no u mnie szyjki juz praktycznie nie ma ( ma 2 mm )
rowarcie wewntrzne mam na 3 cm i odpukać od miesiąca nic się nie zmienia
synuś zdrowy
lekarze są w szoku ze juz miesiac leze bo powinnam juz dawno temu urodzić
każdy dzien to cud dla nas
liczę dni do 5 stycznia to juz będzie 27 tydzień wiec o wiele wiele bezpieczniej niż teraz
leze w szpitalu o 3 stopniu referencji wiec chociaż to jest super

zastrzyki Celestone na rozwój płuc dostałam tydzień temu ale lekarze cos popierdzielili i dali mi je w 23 tygodniu !! Dzis lub jutro będę wiedziała co teraz czy podadza 2 raz czy tamte wogole zadziałają . No kurde zle policzyli i podali o tydzień a szybko [emoji852]
Kochana świetne wieści, super że się do nas odezwałaś bo każda z nas się martwi o Was. Tyle udało Wam się wytrzymać więc wierzę że doczekacie 27 tc albo i dłużej. Dużo siły dla Ciebie!
 
hej dziewczyny
ja dalej lezę to juz prawie miesiac
usg z dzis
24 t i 2 dni
waga 580g
wszystko z maluchem ok

tylko martwię sie bo przez 10 dni maluch przytul tylko 20 g

lekarz mówi ze waga na 24 tydzieb jest idealna ta 580 g i pewnie usg zle wyliczył

ps . Wie ktos jak oni liczą wage usg ??
boje sie ze za malo przybrał chociaż lekarz uspokaja ze wszystko jest ok
Uf dobrze że dałaś znać co u was i wszystko ok. Trzymajcie się ciepło i oby jak najdłużej w jednopaku.
 
no u mnie szyjki juz praktycznie nie ma ( ma 2 mm )
rowarcie wewntrzne mam na 3 cm i odpukać od miesiąca nic się nie zmienia
synuś zdrowy
lekarze są w szoku ze juz miesiac leze bo powinnam juz dawno temu urodzić
każdy dzien to cud dla nas
liczę dni do 5 stycznia to juz będzie 27 tydzień wiec o wiele wiele bezpieczniej niż teraz
leze w szpitalu o 3 stopniu referencji wiec chociaż to jest super

zastrzyki Celestone na rozwój płuc dostałam tydzień temu ale lekarze cos popierdzielili i dali mi je w 23 tygodniu !! Dzis lub jutro będę wiedziała co teraz czy podadza 2 raz czy tamte wogole zadziałają . No kurde zle policzyli i podali o tydzień a szybko ☹
Super, że jestescie razem <3 czas szybko leci i tak jak mowisz kazdy kolejny dzień w dwupaku to cud! Oby trwal jak najdłużej :) wytrwałości dla Was :*
 
no u mnie szyjki juz praktycznie nie ma ( ma 2 mm )
rowarcie wewntrzne mam na 3 cm i odpukać od miesiąca nic się nie zmienia
synuś zdrowy
lekarze są w szoku ze juz miesiac leze bo powinnam juz dawno temu urodzić
każdy dzien to cud dla nas
liczę dni do 5 stycznia to juz będzie 27 tydzień wiec o wiele wiele bezpieczniej niż teraz
leze w szpitalu o 3 stopniu referencji wiec chociaż to jest super

zastrzyki Celestone na rozwój płuc dostałam tydzień temu ale lekarze cos popierdzielili i dali mi je w 23 tygodniu !! Dzis lub jutro będę wiedziała co teraz czy podadza 2 raz czy tamte wogole zadziałają . No kurde zle policzyli i podali o tydzień a szybko [emoji852]
Najważniejsze że maluch dalej siedzi w brzuszku i oby jak nsjdluzej[emoji8]
Trzymam za Was kciuki. Odzywaj się kochana częściej bo my tu fiksujemy jak nic nie piszesz...
Powodzonka
 
Hej hej
Sorki, że dopiero dziś wszystko opiszę tu Ale wczoraj nie dałam rady, wróciłam od lekarza i padłam spać...
A więc, tegoroczne święta Bożego Narodzenia i Sylwestra spędzę w szpitalu... Nie jest to dla mnie nic dziwnego, bo od 10 tyg rozmawialiśmy z lekarzem o tym żebym przeleżała w szpitalu okres kiedy urodziłam przedwcześnie, ale jednak jakiś stresik mam. Przerażają mnie szpitale, boję się bakteri itd. Powiedział ,że najmniej idę na miesiąc, ogólnie podoba mi się jego nastawienie bo nie traci czujności mimo że wszystko jest dobrze.. Z usg wychodzi mi 22t0d a Kornelkę urodziłam w 25 tyg więc przedstawił mi swoje zdanie że wolałby mnie mieć na oku wvzesniej niż w 24 tyg i że on wie że będą święta i Sylwester ale dla niego w tym momencie priorytetowa jest ciąża, pytał mnie czy też tak to widzę i powiedziałam że tak... trudno te święta przeleżę ale warto, dla mojego bobaska leżałabym od początku ciąży jakby była taka potrzeba. W czwartek przed 9 mam się już stawić na oddział.

Podczas Usg mały nie chciał współpracować, najpierw spał a jak się obudził to za nic to takie tango urządził że lekarz nie dał rady sprawdzić do końca kilku rzeczy ale mamy na spokojnie w szpitalu to obejrzeć... nizej wstawię zdjęcie opisu badania...
Jednak martwi mnie to że w opisie z Usg wszystkie parametry są poniżej normy... dopiero w domu to zobaczyłam Ehhh
Niby lekarz mówił że jest duża rozbieżność pomiędzy tygodniem z ostatniej miesiączki 24t5d a tygodniem z usg 22t0d to przez moje polonistyczne jajniki a on do usg musiał wpisać datę ostatniej miesiączki...
wstawiam zdjęcia dziewczyny jak coś z tego rozumiecie to proszę piszcie bo się wykończę do czwartku.
20181218_104743.jpeg
20181218_104651(0).jpeg
20181218_104536.jpeg
 

Załączniki

  • 20181218_104743.jpeg
    20181218_104743.jpeg
    44,8 KB · Wyświetleń: 507
  • 20181218_104651(0).jpeg
    20181218_104651(0).jpeg
    71,2 KB · Wyświetleń: 495
  • 20181218_104536.jpeg
    20181218_104536.jpeg
    48,2 KB · Wyświetleń: 494
@Olciakkk dobrze ze się kladziesz na oddział. spokoju ducha nic nie zastąpi.

Co do parametrów to przecież sam lekarz Ci naświetlił dlczego tak jest. liczy od om a zaszłaś w ciążę o wiele później. czym Ty się stresujesz? naprawdę myślę że powinnaś przestać się już zadreczać bo to nie jest dobre dla Ciebie ani dla małego :)
ciesz się że wszystko jest dobrze!
szyjka się nie skraca, nie masz żadnych anomalii.. kladziesz się do szpitala, nie mogłaś sobie lepszego scenariusza wybrać.
moja rada jest taka żebyś zaczęła się wkoncu cieszyć ciąża i przestać skupiać na takich drobnostkach. lekarz mówi że jest ok, to jest ok. jest mniejszy bo maszyna liczy według om. ot co. mały ma się dobrze, Ty też. przestaw się na radość ;)
 
Ja juz po badaniu. Lekarz super. Wysluchal mnie dokładnie z cukrem. Zajrzal w zeszyt z zapiskami i powiedział ze takiego cukru sie nie leczy jedynie dieta dla cukrzykow ktora stosuje i widze roznice. Dal skierowanie na hba1c i krzywa cukrowa, ponadto morfologia, mocz i toxoplazmoza bo wynik z pierwszej ciąży mi wsiakl.

Mamy potwierdzonego chlopca!! :)
Teraz moge szalec z zakupami. Ale zapytal ile corka wazyla i slyszac ze 4150 to tu moze byc podobnie bo jestem 22+2 a wg usg 23+0..bylam caly czas do tylu a teraz wyprzedzamy czas i wazymy 573g :)
 

Załączniki

  • IMG_20181218_103735.jpg
    IMG_20181218_103735.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 92
reklama
Hej hej
Sorki, że dopiero dziś wszystko opiszę tu Ale wczoraj nie dałam rady, wróciłam od lekarza i padłam spać...
A więc, tegoroczne święta Bożego Narodzenia i Sylwestra spędzę w szpitalu... Nie jest to dla mnie nic dziwnego, bo od 10 tyg rozmawialiśmy z lekarzem o tym żebym przeleżała w szpitalu okres kiedy urodziłam przedwcześnie, ale jednak jakiś stresik mam. Przerażają mnie szpitale, boję się bakteri itd. Powiedział ,że najmniej idę na miesiąc, ogólnie podoba mi się jego nastawienie bo nie traci czujności mimo że wszystko jest dobrze.. Z usg wychodzi mi 22t0d a Kornelkę urodziłam w 25 tyg więc przedstawił mi swoje zdanie że wolałby mnie mieć na oku wvzesniej niż w 24 tyg i że on wie że będą święta i Sylwester ale dla niego w tym momencie priorytetowa jest ciąża, pytał mnie czy też tak to widzę i powiedziałam że tak... trudno te święta przeleżę ale warto, dla mojego bobaska leżałabym od początku ciąży jakby była taka potrzeba. W czwartek przed 9 mam się już stawić na oddział.

Podczas Usg mały nie chciał współpracować, najpierw spał a jak się obudził to za nic to takie tango urządził że lekarz nie dał rady sprawdzić do końca kilku rzeczy ale mamy na spokojnie w szpitalu to obejrzeć... nizej wstawię zdjęcie opisu badania...
Jednak martwi mnie to że w opisie z Usg wszystkie parametry są poniżej normy... dopiero w domu to zobaczyłam Ehhh
Niby lekarz mówił że jest duża rozbieżność pomiędzy tygodniem z ostatniej miesiączki 24t5d a tygodniem z usg 22t0d to przez moje polonistyczne jajniki a on do usg musiał wpisać datę ostatniej miesiączki...
wstawiam zdjęcia dziewczyny jak coś z tego rozumiecie to proszę piszcie bo się wykończę do czwartku.
Zobacz załącznik 926082Zobacz załącznik 926083Zobacz załącznik 926084
Kochana postaraj się nie stresować jesteś pod świetna opieką, dobrze że lekarz dmucha na zimne i chce Cie położyć na obserwacje. A co do pomiarów dzidzi to tak jak Sylwia napisała nie masz czym się przejmować, mam nadzieję że jak przetrwasz ten ciężki czas to zaczniesz w pełni cieszyć się ciąża :)
 
Do góry