reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witamina b12

Dołączył(a)
3 Luty 2024
Postów
8
Witam, czy ktoś miał problem z witamina b12 ponad normę u dziecka? Dziecko ma 5 lat a witamina b12 (mimo właściwej diety) już dwukrotnie przekroczyła normę. Lekarze są bezradni...
 
reklama
Witam, czy ktoś miał problem z witamina b12 ponad normę u dziecka? Dziecko ma 5 lat a witamina b12 (mimo właściwej diety) już dwukrotnie przekroczyła normę. Lekarze są bezradni...
Mi gastrolog dziecięcy kiedyś powiedział, że wit b12 nie da się przedawkować, ale może są jakieś przypadki, gdy tak się dzieje, że wit b12 jest powyżej normy. U jakich specjalistów byłaś? Może warto wybrać się do gastrologa właśnie i może dietetyka dziecięcego?
 
Mi gastrolog dziecięcy kiedyś powiedział, że wit b12 nie da się przedawkować, ale może są jakieś przypadki, gdy tak się dzieje, że wit b12 jest powyżej normy. U jakich specjalistów byłaś? Może warto wybrać się do gastrologa właśnie i może dietetyka dziecięcego?
Nieprawda. Można przedawkować.
 
Teraz tak myślę, że jemu chodziło o to, że przy suplementacji, którą córka miała, byłoby raczej trudno przedawkować.

Jeśli lekarze rozkładają ręce, to warto poszukać takiego, który zgłębi jednak przyczynę...
Pewnie tak. W każdym razie można doprowadzić do jej nadmiaru.
 
Witam, czy ktoś miał problem z witamina b12 ponad normę u dziecka? Dziecko ma 5 lat a witamina b12 (mimo właściwej diety) już dwukrotnie przekroczyła normę. Lekarze są bezradni...
A kto widzi problem w tym wyniku B12 we krwi? Czy badany był kwas foliowy, homocysteina, żelazo i ferrytyna? Czy są sprawdzone nerki i wątroba? Na czym polega bezradność, tzn. czy ktokolwiek proponował jakąś diagnostykę albo jakieś leczenie? Poczytaj o badaniu poziomu Holotranskobalaminy. Jest ponoc bardziej wiarygodne niż badanie wit B12 - przy niedoborach, ale może przy nadmiarze też ma znaczenie. Czy byliscie u hematologa?
 
Ferrytyna w normie. homocysteina także .mocz w normie tyle kazał mi zrobić hematolog. Neurolog, endokrynolog niby coś zlecają badamy jest ok i w sumie nie wiedzą co dalej ale że nie można tego zlekceważyć...
 
Ferrytyna w normie. homocysteina także .mocz w normie tyle kazał mi zrobić hematolog. Neurolog, endokrynolog niby coś zlecają badamy jest ok i w sumie nie wiedzą co dalej ale że nie można tego zlekceważyć...
No to jeszcze przychodzi mi do głowy epigenetyka i dobranie suplementów pod tym kątem. Natomiast mnie (dorosłej) kilka lat temu wszyscy piali nad ponadnormatywnym poziom B12. Że chroni przed zakrzepami, przed anemia, ma dobry wpływ na układ nerwowy. Aż jakoś 2 lata temu odwrócila się moda w związku z badaniami pokazującymi korelację z nowotworami. Wiem jak to jest frustrujące usłyszeć od lekarza: "nie może pani tego lekceważyć, ale to nie moje kompetencje".
 
reklama
Ferrytyna w normie. homocysteina także .mocz w normie tyle kazał mi zrobić hematolog. Neurolog, endokrynolog niby coś zlecają badamy jest ok i w sumie nie wiedzą co dalej ale że nie można tego zlekceważyć...
Ja bym raczej szukala w kierunku chorób metabolicznych. Choć może być tak, że nic takiego nie ma. Ale raczej gastrolog to wyjaśni. A osobiście przyjrzała bym się temu, co dziecko je, bo wiele pokarmów jest obecnie dodatkowo witaminizowane i to może być przyczyną większego poziomu b 12 lub niewłaściwa metylacja, czyli tu raczej genetyka, choć to wszystko lekarze powinni sprawdzić. Już nie posiadam aktualnej wiedzy
 
reklama
Do góry