reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Witamina D3 dla Maluszka

Rozwiązania
0
Kiedy podajecie witaminę d3 swojemu dziecku? Czy tak jak ja przed jedzeniem? Jeżeli tak to po jakim czasie podajecie posiłek? Ja podając witaminę w kroplach staram się odczekać kilka minut i daje jedzenie. Zastanawia mnie jednak fakt czy jak zaraz po jedzeniu dziecko uleje to czy witamina prawidłowo się wchłonie. Co myślicie?

reklama

jasani

Fanka BB :)
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Ja daje wtedy jak mi się przypomni. Zazwyczaj z mlekiem. Nie raz zapomniałam w ogóle. Nie przejmuj się tym, że dziecko uleje i witamina się nie wchłonie. Wystarczy, że wyjdziesz na chwilę na słońce. Niektórzy w ogóle nie podają.

Elencza

Rozwiązania
0
A ja co rano do kaszki:) Wczesnij rano na łyżeczce (od urodzenia miał zadatku na żarłoka);)

Alusia_1992

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ja daje wtedy jak mi się przypomni. Zazwyczaj z mlekiem. Nie raz zapomniałam w ogóle. Nie przejmuj się tym, że dziecko uleje i witamina się nie wchłonie. Wystarczy, że wyjdziesz na chwilę na słońce. Niektórzy w ogóle nie podają.
My nie podajemy. Moja bardzo źle znosiła dodatkowa porcję Wit D- to co dostaje w mm to jej wystarcza. Albo inaczej- musi jej wystarczać gdyż nadmiar jej szkodził.

Alusia_1992

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
A skąd pewność, że to przez witaminę D? Raczej wątpię, że to przez to.
Byliśmy u lekarza. Po odstawieniu Wit D- nagły zwrot w zachowaniu córki. Nie każdy lekarz to mówi ale fakt jest taki że nie ma konieczności podawania wit d jeżeli dziecko jest na mm. Ja też nie wiedziałam.

lidia.aaa1

Rozwiązania
0
Rano w takiej formie jak w naszym szpitalu czyli z kapsułce, którą otwierami wyciskammu do buzi.
Wg naszej położnej najlepiej ranoi nie w tym samym czasie co inne witaminy, jeśli jakieś jeszcze przyjmuje.
I faktycznie czytałam że przy karmieniu mm powinno się indywidualnie dopasować dawkę dzienną z pediatrą, uwzględniając to, co dziecko przyjmuje w mm.
Dobry pediatra to pediatra dostępny. A ponieważ jest jak jest chciałam sama zmniejszyć dawkę z 600 jm. na 400 jm. Ale w aptece nie było akurat tej dawki, a farmaceutka koniecznie chciała wiedzieć, ile dziecko ma i wciskała mi 600, mimo że informowałam ją, że dziecko jest na mm. Spasowałam.

reklama

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Byliśmy u lekarza. Po odstawieniu Wit D- nagły zwrot w zachowaniu córki. Nie każdy lekarz to mówi ale fakt jest taki że nie ma konieczności podawania wit d jeżeli dziecko jest na mm. Ja też nie wiedziałam.
Więc podejrzewam, że chodzi o jakiś składnik witaminy. Wiele dzieci nie toleruje tych na bazie oleju kokosowego. Moja córka jest na mm i mimo wszystko podaję jej dodatkowo "d" odkąd skończyła 2 tygodnie.

Alusia_1992

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Więc podejrzewam, że chodzi o jakiś składnik witaminy. Wiele dzieci nie toleruje tych na bazie oleju kokosowego. Moja córka jest na mm i mimo wszystko podaję jej dodatkowo "d" odkąd skończyła 2 tygodnie.
Wiele osób się dziwi że Mała nie dostaje Wit D. Dostawała miesiąc, po miesiącu zmieniliśmy lekarza i inny kazał nam odstawić. Nasz wcześniejszy stwierdził że małe dzieci tak mają - o ona na cały miesiąc to dziennie spala max 5 h na 24 godziny. Po odstawieniu zaczęliśmy podawać większą dawkę Wit C ( lekarz kazał) i po ok 2-3 tyg córka zmieniła się nie od poznania.. Teraz byliśmy na USG bioderek u innego i sam powiedział że np. w Anglii nie podają jej w ogóle i wszystko jest ok..

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
H Baby K - witamina K dla niemowlaków Zdrowie 76
B Witamina D w pierwszym trymestrze Potrzebuję porady 10
maksik_87 Witamina D, co polecacie? Noworodek 12
...Margotka9022... Witamina K podana doustnie Potrzebuję porady 18
karolyn1987 Witamina D Potrzebuję porady 7
Marlena** Mleko modyfikowane na witamina D Żywienie 12
A Bardzo "niebezpieczna" witamina C , a zdrowie naszych pociech Zdrowe dziecko 23
B Witamina D3 a mleko sztuczne! Żywienie 15
Aga1983 witamina D Zdrowie 262
A witamina D3? Zdrowe dziecko 41
O Witamina D Karmienie piersią 48
Truskaweczka2017 Przepisy/porady/wskazówki dla cukrzycowych mam :) Wrześniówki 2020 68
K wózek dla dziecka Potrzebuję porady 6
Marynia88 Co kupić dla chłopca 12m+? Potrzebuję porady 15
Aniaanka Zywiec Zdroj niegazowany z roznym skladem? Nie kazdy nadaje sie dla niemowlaka? Potrzebuję porady 15
L Fotelik samochodowy dla noworodka Ciąża, poród, połóg 20
G Wyprawka dla blizniakow Mamusie bliźniat, trojaczków i... 10
Mała.czarna Suplemety dla mezczyzny. Potrzebuję porady 4
Dolvit Książki "Mamy dla mamy" lub inne Mamuśkowo 4
K Chinski kalendarz wersja tylko dla kobiet ciezarnych z 2019/20 Ciąża, poród, połóg 4
N Wózek dla dziecka Ciąża, poród, połóg 11
N Łóżeczko dla dziecka Ciąża, poród, połóg 6
M Kubek dla dwulatka Potrzebuję porady 5
Olaska21 Wprowadzenie kaszek z gotowym mlekiem mm dla dziecka które jest na innym mleku mm. Pomóżcie ! Dzieci urodzone w 2019 roku 7
N Imie dla dziecka Lipcowe mamy 2020 4
A Każdy znajdzie coś dla siebie.😉😉 Potrzebuję porady 1
c_or_nelia Ilość mm dla 6-tygodniowego niemowlaka Potrzebuję porady 8
L Flixotide-steryd dla dziecka. Potrzebuję porady 4
L Co kupić na prezent dla syna? Roczniaki i dwulatki 7
K Hej dziewczyny. Jakie mleko polecacie dla wczesniaka 32tydzien? Teraz mamy skończone 2 miesiące a u mnie pojawił się problem z pokarmem. Potrzebuję porady 13
M Poradnik dla przyszłych mam Potrzebuję porady 9
B Najlepsze filmy dla Przedszkolakow Przedszkolaki 1
A Zajęcia dodatkowe dla dzieci Potrzebuję porady 8
Paulina_1982 Pilnie potrzebna pomoc finansowa dla IOP w Otwocku Adopcja 1
K Imiona dla dzieci, chłopczyk i dziewczynka Potrzebuję porady 61
P Kosmetyki dla maluszka Noworodek 63
K Wyprawka dla dzidziusia 😍 Potrzebuję porady 53
Dmalw ''podwyzka'' najniższej krajowej dla osoby na L4. Potrzebuję porady 20
Kazumi Wyprawka dla naszych Maluszków Lipcowe mamusie 2020 72
M POMOC Z KUPNEM AUTA POD BLIZNIAKÓW Potrzebuję porady 0
T Zaniepokojenie sytuacją i opiekunką w sali zabaw dla dzieci Potrzebuję porady 8
FRANCISZEK33 Ubezpieczenie po ustaniu zasiłku dla bezrobotnych Potrzebuję porady 4
A Kosmetyki dla moworodka Potrzebuję porady 4
C Sprzedam wyprawkę, ubranka dla dziewczynki rozm. od 56 Przyszłe mamy 1
studentkastomatologii KOMPLEKSOWE BADANIA STOMATOLOGICZNE DLA DZIECI Ogłoszenia Szczecin 2
C Jaka kaszka dla niemowląt Potrzebuję porady 3
N Bizuteria dla niemowlaka Potrzebuję porady 10
Marynia88 Jaki krem na zime dla niemowlaka? Potrzebuję porady 7
vieblonde Co myślicie na temat jazdy konnej dla siedmiolatkow? Przedszkolaki 5
K Co na kolację dla 8 miesięcznej bobaski? Potrzebuję porady 5