reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witamina D3 dla Maluszka

Dołączył(a)
13 Marzec 2020
Postów
3
Kiedy podajecie witaminę d3 swojemu dziecku? Czy tak jak ja przed jedzeniem? Jeżeli tak to po jakim czasie podajecie posiłek? Ja podając witaminę w kroplach staram się odczekać kilka minut i daje jedzenie. Zastanawia mnie jednak fakt czy jak zaraz po jedzeniu dziecko uleje to czy witamina prawidłowo się wchłonie. Co myślicie?
 
reklama
Rozwiązanie
ja miałam podobna sytuacje z najmłodszym. tyle że kp ..robiłam kilka podejść i w końcu zaprzestalam podawać na 3m. po tym znów złote dziecko.
a tym bardziej bym nie podawała gdyby jadło mm ..tak samo ma wystarczającą witaminę D to mleko jak też inne wartości odżywcze czy inne witaminy bo idąc t tokiem myślenia to trzebabyloby dodatkowo podawać wszystko inne.. więc jeśli zjada określona porcję (600ml -1000ml w zależności od produktu gdzie na opakowaniu jest podane ile dane mm zawiera .mozna sprawdzić i sobie przeliczyć ) to nie trzeba podawac więcej.
jeśli któreś dziecię na mm cierpi na zatwardzenia to przyjrzałabym się też pod tym kątem .


co do tego kiedy

moje dzieci nie ulewaly więc podawałam przed karmieniem .
U nas to tak...
Ja daje wtedy jak mi się przypomni. Zazwyczaj z mlekiem. Nie raz zapomniałam w ogóle. Nie przejmuj się tym, że dziecko uleje i witamina się nie wchłonie. Wystarczy, że wyjdziesz na chwilę na słońce. Niektórzy w ogóle nie podają.
 
Ja daje wtedy jak mi się przypomni. Zazwyczaj z mlekiem. Nie raz zapomniałam w ogóle. Nie przejmuj się tym, że dziecko uleje i witamina się nie wchłonie. Wystarczy, że wyjdziesz na chwilę na słońce. Niektórzy w ogóle nie podają.
My nie podajemy. Moja bardzo źle znosiła dodatkowa porcję Wit D- to co dostaje w mm to jej wystarcza. Albo inaczej- musi jej wystarczać gdyż nadmiar jej szkodził.
 
reklama
Rano w takiej formie jak w naszym szpitalu czyli z kapsułce, którą otwierami wyciskammu do buzi.
Wg naszej położnej najlepiej ranoi nie w tym samym czasie co inne witaminy, jeśli jakieś jeszcze przyjmuje.
I faktycznie czytałam że przy karmieniu mm powinno się indywidualnie dopasować dawkę dzienną z pediatrą, uwzględniając to, co dziecko przyjmuje w mm.
Dobry pediatra to pediatra dostępny. A ponieważ jest jak jest chciałam sama zmniejszyć dawkę z 600 jm. na 400 jm. Ale w aptece nie było akurat tej dawki, a farmaceutka koniecznie chciała wiedzieć, ile dziecko ma i wciskała mi 600, mimo że informowałam ją, że dziecko jest na mm. Spasowałam. [emoji21]
 
reklama
Byliśmy u lekarza. Po odstawieniu Wit D- nagły zwrot w zachowaniu córki. Nie każdy lekarz to mówi ale fakt jest taki że nie ma konieczności podawania wit d jeżeli dziecko jest na mm. Ja też nie wiedziałam.
Więc podejrzewam, że chodzi o jakiś składnik witaminy. Wiele dzieci nie toleruje tych na bazie oleju kokosowego. Moja córka jest na mm i mimo wszystko podaję jej dodatkowo "d" odkąd skończyła 2 tygodnie.
 
Do góry