reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witamina D3 dla Maluszka

Dołączył(a)
13 Marzec 2020
Postów
3
Kiedy podajecie witaminę d3 swojemu dziecku? Czy tak jak ja przed jedzeniem? Jeżeli tak to po jakim czasie podajecie posiłek? Ja podając witaminę w kroplach staram się odczekać kilka minut i daje jedzenie. Zastanawia mnie jednak fakt czy jak zaraz po jedzeniu dziecko uleje to czy witamina prawidłowo się wchłonie. Co myślicie?
 
reklama
Rozwiązanie
ja miałam podobna sytuacje z najmłodszym. tyle że kp ..robiłam kilka podejść i w końcu zaprzestalam podawać na 3m. po tym znów złote dziecko.
a tym bardziej bym nie podawała gdyby jadło mm ..tak samo ma wystarczającą witaminę D to mleko jak też inne wartości odżywcze czy inne witaminy bo idąc t tokiem myślenia to trzebabyloby dodatkowo podawać wszystko inne.. więc jeśli zjada określona porcję (600ml -1000ml w zależności od produktu gdzie na opakowaniu jest podane ile dane mm zawiera .mozna sprawdzić i sobie przeliczyć ) to nie trzeba podawac więcej.
jeśli któreś dziecię na mm cierpi na zatwardzenia to przyjrzałabym się też pod tym kątem .


co do tego kiedy

moje dzieci nie ulewaly więc podawałam przed karmieniem .
U nas to tak...
Więc podejrzewam, że chodzi o jakiś składnik witaminy. Wiele dzieci nie toleruje tych na bazie oleju kokosowego. Moja córka jest na mm i mimo wszystko podaję jej dodatkowo "d" odkąd skończyła 2 tygodnie.
Wiele osób się dziwi że Mała nie dostaje Wit D. Dostawała miesiąc, po miesiącu zmieniliśmy lekarza i inny kazał nam odstawić. Nasz wcześniejszy stwierdził że małe dzieci tak mają - o ona na cały miesiąc to dziennie spala max 5 h na 24 godziny. Po odstawieniu zaczęliśmy podawać większą dawkę Wit C ( lekarz kazał) i po ok 2-3 tyg córka zmieniła się nie od poznania.. Teraz byliśmy na USG bioderek u innego i sam powiedział że np. w Anglii nie podają jej w ogóle i wszystko jest ok..
 
reklama
My nie podajemy. Moja bardzo źle znosiła dodatkowa porcję Wit D- to co dostaje w mm to jej wystarcza. Albo inaczej- musi jej wystarczać gdyż nadmiar jej szkodził.
ja miałam podobna sytuacje z najmłodszym. tyle że kp ..robiłam kilka podejść i w końcu zaprzestalam podawać na 3m. po tym znów złote dziecko.
a tym bardziej bym nie podawała gdyby jadło mm ..tak samo ma wystarczającą witaminę D to mleko jak też inne wartości odżywcze czy inne witaminy bo idąc t tokiem myślenia to trzebabyloby dodatkowo podawać wszystko inne.. więc jeśli zjada określona porcję (600ml -1000ml w zależności od produktu gdzie na opakowaniu jest podane ile dane mm zawiera .mozna sprawdzić i sobie przeliczyć ) to nie trzeba podawac więcej.
jeśli któreś dziecię na mm cierpi na zatwardzenia to przyjrzałabym się też pod tym kątem .


co do tego kiedy

moje dzieci nie ulewaly więc podawałam przed karmieniem .
 
ja miałam podobna sytuacje z najmłodszym. tyle że kp ..robiłam kilka podejść i w końcu zaprzestalam podawać na 3m. po tym znów złote dziecko.
a tym bardziej bym nie podawała gdyby jadło mm ..tak samo ma wystarczającą witaminę D to mleko jak też inne wartości odżywcze czy inne witaminy bo idąc t tokiem myślenia to trzebabyloby dodatkowo podawać wszystko inne.. więc jeśli zjada określona porcję (600ml -1000ml w zależności od produktu gdzie na opakowaniu jest podane ile dane mm zawiera .mozna sprawdzić i sobie przeliczyć ) to nie trzeba podawac więcej.
jeśli któreś dziecię na mm cierpi na zatwardzenia to przyjrzałabym się też pod tym kątem .


co do tego kiedy

moje dzieci nie ulewaly więc podawałam przed karmieniem .
U nas to tak wyglądało jakby dziecko normalnie opentalo coś. Kurcze dziecko ma niecałe 4 tygodnie a rzucalo się. Ręce,nogi, głowa, wszystko roztrzęsione, ciągle w ruchu,ciągle. Lekarz nawet jej dobrze nie zobaczył, wysłuchał nas i od razu dał diagnoze
 
Rozwiązanie
Ja podawałam o różnych porach dnia - wtedy kiedy mi się przypomni. Ale codziennie, bez wyjątków. Położna mnie troszkę opierniczyla bo jej zdaniem należy podawać rano, twierdzi że wtedy się najlepiej przyswaja. Dla mnie brzmi to mało wiarygodnie, ale na wszelki wypadek zaczęłam podawać ją rano zaraz po przebudzeniu
 
Ja podawałam o różnych porach dnia - wtedy kiedy mi się przypomni. Ale codziennie, bez wyjątków. Położna mnie troszkę opierniczyla bo jej zdaniem należy podawać rano, twierdzi że wtedy się najlepiej przyswaja. Dla mnie brzmi to mało wiarygodnie, ale na wszelki wypadek zaczęłam podawać ją rano zaraz po przebudzeniu
Na czczo to niekoniecznie najlepiej.
 
reklama
Do góry