reklama

Witaminy przed zajściem w ciąże

Dołączył(a)
5 Sierpień 2018
Postów
9
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
myślisz, że coś pokręciłam? Emmm nie wiem szczerze mówiąc, będę musiała zapytać jeszcze raz przy najbliższej wizycie - na szczęście idę pod koniec tygodnia to dam znać :p
myślę, że trzeba się słuchać lekarza :p
a dopytałaś do na wizycie?

Kwas foliowy jest trudno dostarczyć w odpowiedniej ilości z samej diety, dlatego ważna jest suplementacja. ja mam problem z tym zeby zjadac tyle pozywienia, żeby dostarczyć mi tej dziennej wymaganej dawki. W mama dha premiun sa wszystkie najważniejsze składniki. Ja brałam tylko te witaminki i przed ciażą i w ciąży i nawet jak karmiłam synka piersią :)
Wydaje mi się, że skoro już lekarz zaleca nam suplementacje to lepiej brać już coś co zawiera wszystkie niezbędne składniki do prawidłowego rozwoju dziecka. Warto też rozmawiać z położną i dietetykiem
 
reklama
Dołączył(a)
14 Wrzesień 2018
Postów
14
Rozwiązania
0
Im krótszy skład tym lepiej ;) Nie ma co przesadzać, jak nie ma potrzeby to po co brać wszystkie możliwe witaminy. Sprawdz sobie skład np. mama dha, tam masz tylko naważniejsze składniki do prawidłowego rozwoju dzidziusia.
 

agatyna

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Sierpień 2018
Postów
33
Rozwiązania
0
To prawda. Witaminy z krótkim składem, tylko te niezbędne składniki, a do tego zdrowa dieta. Nie ma co przesadzać, bo co za dużo to nie zdrowo. Ja na przykład byłam zaskoczona składem niektórych witamin dla kobiet w ciązy, nie wiem kto go układał, ale np. na witaminę A trzeba bardzo uważać, a ona tam była w jakiejś bardzo duzej dawce, byłam w szoku. Mama DHA przynajmniej zawiera tylko to, co niezbędne, co trudno w diecie dostarczyć. Dawki są odpowiednie dla ciężarnych, więc nie można mówić o jakimkolwiek przedawkowaniu.
 
Dołączył(a)
12 Styczeń 2017
Postów
11
Rozwiązania
0
Podbiję temat, nie dla mnie, dla siostry. Czy któraś z mam stosowała albo stosuję Pregnę Start? Poszukuję informacji, bo ponoć suplement fajnie pomaga zajść w ciążę. Z tego co czytałam skład to właśnie jest kwas foliowy, witaminy D i B6, jod oraz cynk. Będę wdzięczna za informację
 
Dołączył(a)
14 Wrzesień 2018
Postów
14
Rozwiązania
0
Wystarczy, że będziesz brała mama dha premium, tam w składzie masz też kw. foliwy, kwasy dha jest jod i wit D. To sa najpotrzebniejsze witaminy , wydaje mi się, że jeżeli wyniki są w normie to tylko to wystarczy :)
 
reklama

Joaneczka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Luty 2019
Postów
31
Rozwiązania
0
Mi lekarz zalecił mama DHA premium, zaczęłam brać przed ciążą jakies 3 miesiące. No i w ciąży kontynuowałam. Bardzo dobry skład mają te tabletki, wszystko to, co zaleca poslkie towarzystwo ginekologiczne.
 

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Zbudujmy coś razem. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Test

Przetestuj kołdrę obciążeniową Senso-Rex™

Zgłoszenia przyjmujemy do 26/05/2019

Konkurs

Sport&Fun. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Konkurs

Zagrajmy w coś! Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Nowe pytania

Do góry