reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witaminy przed zajściem w ciąże

Ja od pół roku się staram, mam PCOS i za duże LH, zaczęłam brać clo i Myofolic - wyniki się poprawiły :)
 
reklama
warto brać witaminy zawierające witaminę D bo ona poprawia płodność im lepsze przygotowane przed ciążą tym potem większy luz i spokoj, ja podesżłam do sprawy całościowo i od razu brałam kompleks mamadha który potm całą ciążę też bralam
 
ja przed ciążą suplementowałam mame dha premium+, wyczytałam na stronie PTG jakie skłądniki są niezbędne do prawidłowego rozwoju ciąży i łatwiejszego zającia w ciążę, skonsultowałam to ze swoim ginekologiem, który potwierdził tylko słuszność mojej decyzji. Jedna tabletka, która zawiera kwas foliowy, witaminę d3, kwasy dha, jod i magnez- czyli bogaty skład za przystępne pieniądze.
 
ja przed ciążą suplementowałam mame dha premium+, wyczytałam na stronie PTG jakie skłądniki są niezbędne do prawidłowego rozwoju ciąży i łatwiejszego zającia w ciążę, skonsultowałam to ze swoim ginekologiem, który potwierdził tylko słuszność mojej decyzji. Jedna tabletka, która zawiera kwas foliowy, witaminę d3, kwasy dha, jod i magnez- czyli bogaty skład za przystępne pieniądze.
przeczytałam Twój post i pobiegłam do apteki- już pierwsza tabletka zażyta, zostało 59 ;) oby w końcu upragnione dwie kreseczki się pojawiły :)
 
też miałam problemy z zajściem w ciąże, niby wszystkie wyniki dobre niby obydwoje byliśmy zdrowi a jednak.. potem zaczęłam czytać o tym dużo w necie, że mało stresu, ze dobre dżywianie, że odpowiednia suplementacja i po konsultacji z lekarzem zaczęłam się lepiej odżywiać, więcej ruszać, mniej stresować i suplementować mama dha premium +, bo w składzie ma wszystkie składniki zalecane przez PTG i faktycznie po zmianie wszystkiego po 2 mc zaczłam w ciążę i teraz cieszymy się swoim małym, zdrowym bobaskiem.
 
Witaminy bardzo dobre, to fakt, sama je w ciązy brałam, ale czy mają aż taki wpływ na płodność to nie sądzę. Jednak zgadzam się z tym, że najlepiej zacząć je brać już ze 2-3 miesiące przed planowaną ciążą, żeby ogranizm zdążył się wysycić wszystkimi potrzebnymi składnikami. A tak jako ciekawostkę jeszcze dodam, że teraz karmię córkę piersią i wciąż biorę mama DHA premium, położna mówiła, że mogę kontynuować te same witaminy co wczesniej brałam w ciązy.
 
z moim ginekologiem omawiałam temat suplementacji podczas ciązy i stwierdziliśmy, że składnik suplementu mama dha premium+, jest najlepszy. PTG jasno określa co powinno się podczas ciąży brać i podaje tam też normy. A tu jest jedna tebletka, którą się bierze 2 razy dziennie, która zawiera bardzo dużo kwasu foliowego, olejów dha, jodu, wit d3 i magnezu- a tego mi ostatnio bardzo brakowało bo pojawiły się u mnie turbo skurcze łydek, po 2tyg od stosowania tego suplementu skurcze ustały- wiec dla mnie to jest jasne, że suplement działa.
 
nasze dziecko było planowane, zaczęłam brać suplement diety jak mama dha premium + na 3 mc przed planowanym zaczęciem starań o dziecko. Wyniki badań od początku miałam w normie, przez całą ciążę też, wszystko przebiegało prawidłowo.
 
reklama
przeczytałam Twój post i pobiegłam do apteki- już pierwsza tabletka zażyta, zostało 59 ;) oby w końcu upragnione dwie kreseczki się pojawiły :)
Radzę się nie nastawiać i nakręcać. To nie tabletki antykoncepcyjne, które działają od razu i po paru suplach nie wystrzelisz płodnością. One są po to, żeby uzupełnić pewne braki w organizmie a nie po to żeby doprowadzić do zapłodnienia... Na to wpływa wieeeeeeeele innych czynników, także i że strony mężczyzny. Więc ochłoń i na spokojnie, bo jak się nie uda raz, drugi, trzeci to się bardzo zawiedziesz.
 
Do góry