reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyta u dentysty

Ja tez bałam się bardzo mój 4 letni Bartek potrafi czasami tak histeryzować że jest nie do opanowania a jak widzi kogoś w białym kitlu do dostaje białej gorączki. Nie ważne czy to jest szczepionka czy grypa ma mały awersje i tyle. Dla Mnie wizyta u dentysty to był horror. Po 2 wizycie popłakałam się bo Pani stomatolog prawie Nas wyrzuciła z gabinetu. No i trafiłam na informacje o stomatologu dla dzieci to sie nazywa peodonta chyba. Jestem z Częstochowy i trafiłam z polecenia do Pani dr. Helmich. Byłam w szoku mały terrorysta na początku dostał film do oglądania i zabawki - całkowicie inne podejście.Pełen profesjonalizm. Minuta po minucie na spokojnie bez nerwów Pani doktor rozbroiła tykającą bombę :) i ząbki bez histerii zaczęła leczyć.
Byliśmy juz na 4 wizytach i Bartek bardzo oswoił sie z gabinetem i myślę że zrozumiał że krzywda mu się nie dzieje a mi spadło kamień z serca.
Moja rada jest taka wybierz profesjonalny gabinet dla dzieci będziesz miała mniej stresu Ty ani twoje dzieci.
 
reklama
Zgadzam się - wybór odpowiedniego gabinetu jest bardzo ważny. Na mojego syna (6 lat) ma też wpływ płeć stomatologa (może to śmieszne) - histeryzuje u kobiet, natomiast przy stomatologu mężczyźnie jest oazą spokoju. Nie wiem dlaczego, ale kiedy to dostrzegłam skończyły się problemy z wizytami u dentysty. Pozdrawiam! Zapraszam też na swoją stronę wszystko o dzieciach - potrzebuję małej pomocy wstworzeniu czegoś ciekawego, a dopiero zaczynam:)
 
Mój mały też jest przerażony u dentysty, ale wtedy staram się go przytulać i trzymać mocno za rączkę, jakoś pomaga ;)
 
Witaj MamaMiśka :) Miałam podobny problem, moja córka na widok stomatologa reagowała płaczem i trzymała kurczowo moją nogę. Kupiłam jej zestaw HASBRO PLAY-DOH Ciastolina Nowy Dentysta 20618 i zabawa w dentystę przy moim udziale ( tłumaczyłam Oliwii dlaczego trzeba zaborować ząbek i jakie to ważne dla zdrówka itp.) sprawiła cuda. Oczywiście pierwszy kontakt był jeszcze stesujący dla dziecka, ale kolejne już nie :)
 
JA Idę za tydzień , małemu ciemnieje ząbek z przodu jak powiedziała mi moja znajoma do której chodzimy prawdopodobnie przywalił tym zębem i coś tam obumiera , do tego dodała że najlepiej by było to kanałowo przeleczyć ale czy mały sobie da jedna wielka niewiadoma . Plusem jest to że gabinet ,ma w domu nie nosi fartucha i nie raz był z nami jak ona nam zęby leczyła .
 
Aniam, fajnie, że idziecie do takiego bardziej "ludzkiego" dentysty, pewnie domowy klimat w gabinecie pozytywnie wpłynie na stan dziecka...:)
 
Aniam, fajnie, że idziecie do takiego bardziej "ludzkiego" dentysty, pewnie domowy klimat w gabinecie pozytywnie wpłynie na stan dziecka...:)

Wizyta poszła nieźle dał sobie otworzyć ten kanał wyczyścić potem go zabolało to już płakał ale do końca miał buzię otwartą jak go o to prosiła . Na drugie dzień pytał kiedy znowu do cioci leczyć ząbki więc chyba nie było tak źle
 
Moja 3 letnia córcia nawet nie che otworzyć buzi ile jest próśb to normalnie koszmar,uparciuch zaciska usta i koniec.Stomatolog kazał nam przyjść za jakiś czas mam nadzieję,że kolejna wizyta skończy się sukcesem.
 
reklama
Do góry