reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza czyli co u naszego maleństwa słychać?

Witam,

właśnie odebrałam wyniki na paciorkowca i zapis jest następujący:

wyhodowane szczepy:
stretococcus agalactiae poj. kol.
antybiogram:
erytromecyna wrażliwy
penicylina wrażliwy
klindamycyna wrażliwy
ofloksacyna wrażliwy

Czy wiecie może co to oznacza??

Proszę o odpowiedź :-)
 
reklama
to oznacza że masz paciorka (ja tez mam) i podane antybiotyki powinny go zwalczyć (ale czy tak bedzie to nic pewnego bo ja brałam 10 dni globulki i nic nie dały-teraz tylko interwencja przy porodzie)
 
Hej dziewczyny!!! My juz po wizycie i strasznie podniesione na duchu:-)
Moja mała (potwierdzone praktycznie na 100%, że dziewczynka:-)) w końcu się obróciła główką do dołu!!!!!!!!! Waga dzisiaj wyszła 3200g (wcześniej pokazywało 3800). Białko, jakie się pokazało w moczu, nie wskazuje na zatrucie ani na zapalenie nerek, a paciorkowca brak.
Pępowina nieokręcona wokół szyjki, a łożysko na tylnej ścianie.
Same dobre wiadomości, a już się strasznie martwiłam i ostatnie 3 noce prawie nie spałam.
Mam 1cm rozwarcia o szyjka ok 2cm, mam się oszczędzać i czekać do nowego roku:-)
Ale jestem taka szczęśliwa, że ominie mnie planowe cc, że mam ochotę skakać:-)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny!!! My juz po wizycie i strasznie podniesione na duchu:-)
Moja mała (potwierdzone praktycznie na 100%, że dziewczynka:-)) w końcu się obróciła główką do góry!!!!!!!!! Waga dzisiaj wyszła 3200g (wcześniej pokazywało 3800). Białko, jakie się pokazało w moczu, nie wskazuje na zatrucie ani na zapalenie nerek, a paciorkowca brak.
Pępowina nieokręcona wokół szyjki, a łożysko na tylnej ścianie.
Same dobre wiadomości, a już się strasznie martwiłam i ostatnie 3 noce prawie nie spałam.
Mam 1cm rozwarcia o szyjka ok 2cm, mam się oszczędzać i czekać do nowego roku:-)
Ale jestem taka szczęśliwa, że ominie mnie planowe cc, że mam ochotę skakać:-)

No to gratuluję ;-)
 
hehe... przy 8 cm będziesz sobie pluć w brodę :p ... hehe

hehe też o tym pomyślałam...
ja też tak panicznie nie chciałam cesarki, a podczas porodu myślałam sobie jaką byłam wariatką:D oczywiście teraz się cieszę, że poród był sn:)))
madziara maa faktycznie długo trzymała Cię w niepewności:) gratuluję
 
reklama
Do góry