reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

KMS - ładna waga:)

Guziczku-my też mamy skierowanie do neurologa bo Emilka stabilnie nie siedzi, w ogóle nie siedzi.. a jak się ją chwyta za rączki do siadu to staje:)
i też niby napięcie... ale ja jej dam jeszcze trochę czasu..

Czy tylko moja jest taka malutka? 66 cm???
 
reklama
kasiulec no właśnie moja tak samo robiła jeszcze jakieś 2 tyg temu a teraz już siedzi w miarę stabilnie np na moich kolanach czy kanapie i nie opiera się o oparcie!a ta wizyta u neurologa to tak kontrolnie ale wydaje mi się że coś może u mojej być bo zauważyłam że jak się odwraca z brzuszka na plecy i na odwrót to przeważ nie z lewego boku.... a może sobie tylko wkręcam ..:confused: więc kasiulec tak tak daj Emilce jeszcze troszkę czasu.. każde dziecko przecież inaczej się rozwija, szybciej i wolniej, a to że dziecko ma siadać np w 6 mc to jest tak bardziej orientacyjnie, choć warto to oczywiście sprawdzić u specjalisty:tak:
 
dziewczn nie ma co sie przejmowac ze dziecko z jednego boku sie przekreca.lepiej zna en bok i dlaego ak sie dzieje. rzeba z drugiego ez zachecac za pomoca zabawki. jak bedzie placz pomoc nciskajac delikanie na bark i przciagajac zgiea noge do brzucha.
 
kasiulec jak się odwraca z brzuszka na plecy i na odwrót to przeważ nie z lewego boku.... a może sobie tylko wkręcam
a jak śpi w łóżeczku? przekręcasz czasem ustawienie? w takim sensie żeby główka była w przeciwnym końcu. Wtedy uczysz dziecko odwracać się w obie strony, bo jak od urodzenia podchodzisz do niej leżącej w łóżeczku z jednej strony to i przekręca się najpierw w jedną stronę. Watro pilnować "pielęgnacji na dwie strony"
Marika ma 64 cm i jest w 3 centylu :) i dobrze bo mieszkam na 4 piętrze bez windy
 
reklama
podziwiam wasz optmizm.mnie wizt u wielu lekarz go oduczł. pewnie dostane opierdziel za o co napisze :)mialam tego nie robic bo nie chce o tm mowic.jak juz pisalam moja mala ma obnizone napiecie. jeszcze 2 tg temu sama niesiedziala. teraz siedzi a siadanie cwiczm. neurolog powiedzial ze to nie dobrze ze dziecko niesiedzi i ma duzo nizsz poziom rozwoju ruchowego.obnizone napiecie jes czasem obiawem chorob, lekkiego niedolenienia podczas porodu urazu glow. dosalam skierowanie na omografie kompuerowa glow,badania metaboliczne i ponownie okulistczne.nie chce nikogo straszc (chociaz tak to odbierzecie), ale czasem to ze dziecko czegos nierobi zle swiadcz.

ja nie wiem cz pojde na badania bo robim postep,ale mamusie badzcie czujne i pomagajcie malenswa sie rozwijac
 
Do góry