reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki-spacerówki

Kiedy Twoje dziecko zaczęło jeździć w parasolce?

  • <4 miesiące

    Głosów: 4 10,3%
  • 4-6 miesięcy

    Głosów: 5 12,8%
  • 6-9 miesięcy

    Głosów: 9 23,1%
  • 9-12 miesięcy

    Głosów: 5 12,8%
  • 12-18 miesięcy

    Głosów: 12 30,8%
  • 18-24 miesiące

    Głosów: 4 10,3%
  • >24 miesiące

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    39
zastanawiam się nad kupnem spacerówki mojemu szkrabowi ponieważ w obecnym wózku wcale nie chce leżeć.Może to trochę za wcześnie bo ma dopiero cztery miesiące ale chcę spróbować.Może ktoś zna jakieś dobre wózeczki które mają rozkładane siedzenia do pozycji leżącej?????????I gdzie są fajne stronki z wózeczkami??????????.ż góry dziękuję
 
reklama
Myslę, że 4 miesiące to troszkę za mało by już dziecko do siedzenia przymuszać, napewno nie jest to wskazane na jego kręgosłup i nie dokońca rozwinięte mięśnie. A nie chce leżeć w wózku bo dzieciątko zaczyna odkrywać świat.Osobiście nie polecam zmiany wózka głebokiego na spacerówkę. Moja rada - wychodź na spacer gdy nie jest samo południe, gdy temperatura jest jeszcze znośna czyli rano albo po południu i gdy maluch jest najedzony i zaczyna się robić senny - wtedy spanie podczas spacerku na świeżym powietrzu jest najzdrowsze dla takiego małego brzdąca.Możesz także zawiesić w wózku nad główką malucha jakieś ciekawe zabawki, może grzechotki tak żeby mógł wyciągnąć rączkę i dotknąć takiej zabawki.
 
moja Lijka już właśnie w Tym wieku przeniosła się na spacerówkę. Z tym, że to była jest spacerówka która rozkłada się na płasko...:-p A jaka była szczęśliwa, że wreszcie widzi cały świat!!:tak:
 
Właśnie o to mi chodzi,że może mu nie pasuje to że nic nie widzi i nawet duża ilość grzechotek nie daje rady.Wychodze zawsze popołudniu kiedy jeśt chłodniej i jest najedzony śpiący i śpi raptem pół godzinki i krzyk.Takie spacerki nie należą do przyjemnych więc może ta spacerówka coś zmieni.Oczywiście musi się rozkładać na płasko bo inaczej będzie siadał,nie ma siły na niego.
 
Myslę, że 4 miesiące to troszkę za mało by już dziecko do siedzenia przymuszać, napewno nie jest to wskazane na jego kręgosłup i nie dokońca rozwinięte mięśnie. A nie chce leżeć w wózku bo dzieciątko zaczyna odkrywać świat.Osobiście nie polecam zmiany wózka głebokiego na spacerówkę. Moja rada - wychodź na spacer gdy nie jest samo południe, gdy temperatura jest jeszcze znośna czyli rano albo po południu i gdy maluch jest najedzony i zaczyna się robić senny - wtedy spanie podczas spacerku na świeżym powietrzu jest najzdrowsze dla takiego małego brzdąca.Możesz także zawiesić w wózku nad główką malucha jakieś ciekawe zabawki, może grzechotki tak żeby mógł wyciągnąć rączkę i dotknąć takiej zabawki.[/quote]

Ale majac spacerowke wcale nie trzeba przymuszac do siedzenia.... przeciez przewaznie jak sa spacerowki to maja 3 sstopniowa regulacje oparcia ....
Moj synek wlasnie jak mial 4mce zaczal jezdzic w spacerowce w pozycji pol lezacej - w tej pozycji nie obciaza sie kregoslupa a dziecko w tym wieku zaczyna byc ciekawe ... Moj maly tez nie chcial lezec a jak lezal to ciagle z uniesiona glowka tak jakby kcial sie podniesc bo byl juz wlasnie ciekawy tego co dzieje sie na zewnatrz ... Nie kazde dziecko zasypia od razu na spacerze a bez sennsu wychodzic tylko wtedy jak dziecko bedzie spiace byle by tylko zasnelo niech sobie popatrzy co dzieje sie po za domem ...
My nadal wozimy sie w tej pozycji (maly ma teraz prawie 6mcy) jak zasypia to rozkladam do pozycji lezacej i wtedy smacznie sobie spi ...
Aaa my wozimy sie w spacerowce Coneco Solar dla mnie bomba ale kazdy kupuje wozek wedle swoich potrzeb .





 
Ostatnia edycja:
Wg mnie jest podobnie..jeśli wózek ma regulację oparcia nie ma przeciwwskazań do wożenia w spacerówce, potwierdził mi to mój pediatra. Moja córka ma prawie 5 m-cy i od jakiegoś miesiąca przestała jej się podobać jazda w gondolce - chce widziec co sie dzieje wokół...
 
Julia też jeździ w spacerówce od około 4-go miesiąca. :tak:Moja spacerówk nie rozkłada się idealnie na płasko, ale to jakoś nie jest mecząca pozycja. No teraz to juz po trochu jeździmy z podwyższonym oparciem bo ma pół roku.
W gondoli spacery były dla mnie koszmarem. Mała się darła, nie chciała leżeć. Na rękach było ok, a wózio parzył w dupkę.:-D
 
Ja kupiłam już jak mój synek miał 3 miesiące bo w głębokim darł się e jak by go ze skóry....Kupiłam spacerówke i cisza.Musisz zwrócić uwage żeby rozkładała się na płasko i miała miękką tapirerke.Dobrzeby było żeby miała po bokach oparcia takie nadstawki któr są także miękk obite.
Pozdrawiam.
 
reklama
tez uwazam ze 4 miesiące to za mało!! moj ma 5 i dwa tygodnie i siedzi raptem pare sekund. jednak czasem wystarczy spacerówka pochylona o 45stopni (taka pozyce zalecał mi rehabilitant) wtedy maluch nie obciaza pleców ale cwiczy miesnie i oczywiście szelki musza byc zapiete w razie jakby probował wstac i nagle sie obalił.jak juz masz kupic to kup spacerówke usztywnionymi pleckami, z pasami i wszekakimi zabepieczeniami, dobzre jak sie rozkłada do lezenia płasko. najlepiej jedz z maluchem i go wkładaj do poszczegolnych modeli wtedy edziesz wiedziała jak sie prowadzi jak mały lezy czy mu wgodnie itp. pozdrawiam
 
Do góry