reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WÓZKI

(....) a fokusa polecam bardzo bardzo(bardzo podobny technicznie do Roana Marity)dzis sprzedalismy naszego fokusa i jakos bardzo przykro mi było, do tego przez cały okres użytkowania 0 usterki-POLECAM:-):-):-)

... my mamy właśnie wózek Roan Marita i jesteśmy .... narazie :-D bardzo zadowoleni, gondola super się sprawdziła w naszym przypadku, ale niestety bardzo krótko jej używaliśmy, gdyż nasz mały szkarab jest długaśny (nosi ubranka na 86/92 cm) + bardzo szybko zaczął siadać i mając 4 m-ce już nie chciał leżeć w gondoli, bo nic z niej poza chmurkami nie było widać :-);-). Ale uważam, że gondola jest konieczna dla dobra i zdrowia małej dzidzi.

2 miesiące temu założyliśmy Mateuszkowi spacerówkę, ale już teraz widzę, że docelowo będzie ona dla niego za mała, a siedzisko troche zbyt mało stabilne i najpóźniej w przyszłym roku będziemy musieli kupić mu porządny wózek spacerowy :baffled:;-).
Natomiast jeśli chodzi o prowadzenie wózka to ... naprawdę czysta przyjemność :tak:tak jak pisała mada pompowane koła spisują się rewelacyjnie + wózek jest bardzo elastyczny i pozwala się leciutko prowadzić nawet po bardzo nierównym terenie.

... również życzę trafnego wyboru :-)
 
reklama
Polecam Roana Maritę ze względu na super duża i wygodną gondolkę i świetną amortyzację i prowadzenie wózka:tak: spacerówka nadaje się super do spania latem,poza tym bez rewelacji,wolę inny typ spacerowek więc wybrałam Quinny Buzz-super sprawa,bo wygodny dla dziecka i mamy, ale zupenie nie sprawdza się obrotowe kółko na sliskich powierzchniach sklepów i marketów,poza tym system skladania czasem się zacina:dry: Więc poszedł do Żyda i bierzemy się do zakupu spacerowki parasolki,czy wiecie coś o JANE CARRERA albo ABC DESIGN model AMIGO? I czy ktoraś słyszała coś o ZOOPER HULA albo GRACO MOSAIC? Podobaja mi się wszystkie ale nie umiem się zdecydować:zawstydzona/y:;-)
acha,nie polecam X landera ze względu na malutką i wąską godolkę,niewygodna dla dziecka i na krótko starcza,dla porównania w gondoli Marity Oliś jeżdził do 8 miesiąca! Godny polecenia jest też Bebecar Stylo AT-moja kumpelka go ma i jest zachwycona!:tak:
 
Czesc wam.Czy moglybyscie mi cos doradzic w sprawie spacerowki?Glownie zalezy mi na lekkiej wadze,duzym koszu na zakupy,czterokolowym.Zastanawiam sie nad tym wozkiem,moze ktoras z was ma taki?Prosze o jakies rady.

Michelle Nanti - Inglesina Zippy z roku 2007 Dostawa Gratis .:+:. ► aleWozki.pl - sklep internetowy
Ja mam spacerówkę marki Hauck galaxy. I jestem zachwycona.:cool::tak::-) Jest lekka, super zwrotna, oparcie ma 4 stopniową regulację - w tym do pozycji leżącej.:yes: Duże siedzisko, duży kosz na zakupy, regulowany podnóżek i do tego przekładana rączka - super sprawa (nie trzeba inwestować w parasolkę;-)).Naprawdę polecam :happy:
A tak wygląda w nim Ala
 
Madziulek - ja też mam wózek z ABC Design, ale model Astro 2007, jeszcze nie sprawdzony za bardzo w boju, bo jego główny użytkownik urodzi się dopiero we wrześniu. Ale mogę ci powiedzieć, że oglądałam "na żywo" kilka różnych modeli wózków tego producenta w niemieckim sklepie (mieszkam przy samej granicy), mogłam je podotykać, pojeździć, wypróbować mechanizm składania, czy montowania gondoli i spacerówki na stelażach, sprawdzić wagę. Spośród wszystkich Astro był najlżejszy i "najładniejszy" i to chyba zadecydowało o wyborze. Modelu 4 Tec jeszcze wówczas w sklepie nie było. Ale generalnie mi zależało na wózku lekkim i z typową gondolą.

Polecam stronę producenta z opisem tego wózka: ABC-Design
Wygląda super, bardzo nowoczesny i innowacyjny design, ciekawe, jak się sprawdzi ten stelaż i amortyzacja. Jak dla mnie trochę za ciężki - 16,5 kg + dzieciątko to razem jakieś 20 kg do wtachania na II piętro już na samym początku.

Za to super wielka torba na akcesoria. I spacerówka rozkłada się na płasko. No i w modelu jest możliwość wpięcia fotelika samochodowego. To duża innowacja u tego producenta, bo w starszych modelach (w moim również) nie ma takiej opcji. Choć akurat mi na tym nie zależało. Ciekawe, jak szerokie jest to nosidło dla noworodka, bo w starszych modelach ABC Design było ono bardzo wąskie i długie. Jeśli chodzi o jakość wózka, to na pewno jest ona najwyższej klasy i warta swej ceny.
 
Prosze o wiecej opinii na temat Atlantica Baby Design. Ogladalam go ale troche zmartwilo mnie ze nie da sie umocowac fotelika samoch do stelaza. czy moze sa jakies adaptery dzieki ktorym mozna to zrobic?
Nie ma tez w gondoli regulowanego oparcia. Jest za to duzo dodatkow w cenie. Troche tez nie podoba mi sie spacerowka, szczegolnie regulacja oparcia pasami. I stelaz wydaje sie taki wysoki.
Wizualnie wozek mi sie podoba ale czy dobrze sie go prowadzi? jak z tymi kolami skretnymi przednimi?
Prosze o opinie. bralam tez pod uwage Focusa, a tu pelno pochlebnych opinii na jego temat. Co wybrac???
Z gory dziekuje za rade.
 
Manya trochę dużo rzeczy nie podoba Ci się w tym wózku. Moim zdaniem jeśli nawet jedna rzecz jest na minus to ja już zrezygnowałabym z tego wózka. Owszem, nie ma idealnygo modelu ale lepiej dokładnie przemyśleć, czy na przykład będziesz korzystać z fotelika na wózku czy raczej będzie Ci potrzebny wielki kosz na zakupy pod wózkiem i wybrać "mniejsze zło" :)
Pozdrawiam
 
Już drugie moje dziecko jeżdzi wózkiem Emmaljunga. Polecam ten wózek, bo ma dużą gondolę (mój syn jeżdził w niej prawie dziewięć miesięcy), latem jak jeszcze nie siedział woziłam go na płask w rozłożonej spacerówce, która starczyła mu przeszło dwa lata (później musiał oddać wózek bratu). Do spacerówki swobodnie można było włożyć zimą polarowy śpiworek i dziecko w kombinezonie (ma też osłonkę na nogi). Można dopiąć fotelik samochodowy maxi cosi. Jest zwrotny dobrze pokonuje krawężniki i nadmorskie plaże(pompowane koła) Ma duży metalowy kosz na zakupy, dobrą tapicerkę, którą można prać. Regulowaną roczkę i zawieszenie. Nie za bardzo się składa do samochodu: można wypiąć koła i odpiąć stelaż od góry, ale i tak zajmuje sporo miejsca. Mnie to nie przeszkadzało, bo mam combi. Po dwóch i pół roku użytkowania wygląda prawie jak nowy, nie miałam z nim żadnych problemów.
 
Co do Atlantica to nie wiem czy moje rady będą dla kogoś pomocne, ale podziele się spostrzezeniami:-) Mam już taki wózeczek od 2 tyg w domu, mimo że jeszcze nie jest używany bo córeczka jeszcze przez jakiś czas w brzuszku:-) Wybierałam między x-landerem, implastami a właśnie atlantikiem. X-lander to świetny wózeczek ale dla mnie mało ciekawy wizualnie i cena też troszkę wysoka. Implast volant śliczny, nowoczesny ale te przednie kółka zdecydowanie za małe, a oprcie spacerówki jakoś tak dziwnie niestabilne. Atlantic fajnie wyglada, wydaje mi sie ze dobrze sie prowdzi, może jest troche cieżkawy ale dla kogoś kto nie musi go nosić codziennie po schodach myślę ze jest w sam raz. Fotelika rzeczywiscie nie można wpiąć i to jest minus ale myslę ze przeżyje bez tego:-D Regulacja oparcia spacerówki na pasku jest wg mnie wygodna. Mam nadzieje ze wózeczek zda egzamin jak urodzi sie moje Maleństwo...:tak:
 
reklama
dziwię się dziewczynom które stawiają przy wyborze wózka na "NOWOCZESNOŚĆ" itp.
koszmarne dla mnie sa te wszystkie trzykołowe" taczki" przepraszam za słowo,
spacerówki są w nich jak waskie rynny dachowe dla dziecka, ach
dla mnie NAJWAŻNIEJSZE przy wyborze wózka było kryterium komfortu malucha i udało mi się - mamy świetny dla malucha mega komfortowy - firmy NOWALEX - model FOCUS - dokładnie taki - FOCUS NOWALEX

na pewno nie jest lekki przy ponoszeniu - ale na wszelakich nawierzchniach "sam jeżdzi" prowadzi się go super lekko, nawet sprawdziałam to w górach na łąkach i innych wertepach...
 
Do góry