reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WÓZKI

To ja napisze kilka słów o swoim wózku. Wybierałam pomiędzy X-landerem, Deltimem a Implastem. I w ostateczności zdecydowałam się na Implast Bolder 4. Moim zdaniem jest rewelacyjny. Łatwo się prowadzi, jest zwrotny, ma duże pompowane koła i dodatkową amortyzację tak, że dzieckiem prawie wogóle nie telepie na wybojach. Dużą zaletą jest szeroka i długa gondola. Moja Emi jest dość duża jak na swój wiek a jeszcze jeździ w gondoli i mam nadzieję,że przynajmniej jeszcze przez 2-3 miesiące się w niej zmieści. Co do spacerówki to jeszcze nie korzystałam z niej ale też wydaje się wporządku.
Jedyną wadą jest waga wózka - jest ciężki i nieporęczny, więc jeżeli ktoś mieszka w bloku bez windy i wózkowni to nie polecam.
No i jest jeszcze fotelik dopinany do stelaża. Na początku wydawało mi się że dziecku jest w nim niewygodnie. Pozycja była prawie siedząca i miałam wrażenie że noworodek nie powinien jeździć w takim foteliku. Teraz kiedy Emilia siada fotelik jest lepszy. Fajne jest to, że można go wpiąć w stelaż. Przydatne zwłaszcza jak jadę na zakupy. Fotelika używam też w domu jako leżaczka.
 
reklama
Na roczek kupiłam małemu spacerówkę-parasolkę,wczesniej uzywalam wozka Tino (Jędroch), ale raczej bym go ponownie nie wybrala. Głownym kryterium przy wyborze spacerowki była waga wózka, bo maly wazy juz 12 kg wiec chcialam kupic lekki wozek i dobrze wywazony, zeby sie lekko podbijał i zeby mial osłonkę na nózki.

Wybralismy chicco enjoy, ogladalam najpierw chicco ct 04, ale on jest za malo zabudowany i nie ma barierki, nie reguluje sie wysokosci raczek (mozna wprawdzie dokupic uniwersalna ale ona jest malo praktyczna, bo zeby wlozyc dziecko trzeba ja calkiem zdemontowac), potem chicco ct 01, ten z kolei jest cięzszy i zdecydowanie gorzej sie podbija, jest gorzej wywazony, chociaz ma ladniejszy design.

Ostatecznie Wybralam chicco enjoy (599zł), bo:
-ma amortyzowane kółka
-rozklada sie na plasko
-jest lekki
-dobrze wywazony, latwo sie podbija pod krawezniki
-ma osłonke na nozki
-jest ladnie zabudowany
-ma barierke
-ma regulowane raczki, dzieki temu pasuje i babci (154) i mojemu mezowi (188)
-ma osłnkę na nóżki i folię przeciwdeszczową
-latwo sie sklada i rozklada

Uzywam go na razie od od 1,5 miesiaca i jest super zadowolona, nie trzszczy, piszczy itp itd, latwo sie czysci. Polecam!
 
Witam mam serdeczną prośbę jestem na etapie kupna wózka i rozważam między Atlantic a Graco Quattro de luźe moja niunia ma urodzic się na początku grudnia.Proszę was o radę i opinie na temat tych wózków.
 
My mamy atlantica - jeśli nie zależy ci na wadze wózka i masz duuży bagażnik to polecam. Hani na pewno jest w nim wygodnie. Gondola jest duża całkiem a spacerówka szeroka i wysoka. Hania ma 11 miesięcy, jest na 95 centylu więc całkiem spora ;-) a mimo wszystko nie muszę rozkładać podnóżka - ciągle jest podniesiony i jej kopytka się mieszczą. Kółka są łożyskowane i bardzo łatwo je wypiąć i wpiąć, przednie koła skrętne blokowane. Folia w komplecie i pakowna całkiem torba. Śpiworek na zimę jest świetny! Podszyty polarkiem (w sumie to z polaru) i bardzo cieplutki. Oparcie spacerówki jest regulowane ściąganym paskiem i chyba dzięki temu lekko kołysze się podczas jazdy po wybojach jak hamak ale to akurat uznaję za plus. Wadą jest brak możliwości zmiany kierunku wpięcia spacerówki, bo gondolę można montować zarówno przodem jak i tyłem do mamy. Nie ma też możliwości wpięcia fotelika.
 
Nie było mnie trochę a tu takie długie odpowiedzi w sprawie Deltima Fokusa. Dziękuję bardzo Atruvielli i Mada78. Chyba go jednak wybiorę:tak:. Jeszcze raz dzięki za tolerancję dla mojej niecierpliwości- ale ja z tych co muszą wszystko zaplanować mocno do przodu:baffled:
 
ja bym chciała jeszcze wrócić do tematu wózka firmy JANE model NOMAD,
czy jest ktoś kto mógłby mi coś więcej powiedzieć na temat jego użytkowania?
Dla mnie jak narazie jego parametry są idealne:
1. waga: 6,5kg!!!! +gondola 4,5, a fotelik 2,5kg!!!
2. gondolę można przewozić w aucie
3. w sam raz rozmiar po złożeniu.
4. 3 w 1 (gondola, spacerówka, fotelik)
5. i inne...
6. jedyny minus, który znalazłam to nie-pompowane kółka

tu link z dokładniejszym opisem: ..:: BOBO W�ZKI DZIECI�CE ::.. ► Bebe Confort Mutsy Peg Perego: NOMAD + CAPAZO + REBEL

oczywiście w sklepach internetowych o produktach nie pisze się źle, stąd prośba o obiektywną ocenę mam, które miały możliwość przetestować wózeczek.

kwestię ceny pomińmy narazie :-(
 
my mamy wozek carrera c firmy jane i rozni sie tym od nomada ze sklada sie jak parasolka :tak::-)
mamy do niego gondole matrix
jestem bardzo ale to bardzo zadowolona mimo ze wozej jest prawie nieuzywany gdyz Lena woli od zawsze chodzic pieszo..... a jezdzila jedynie w gondoli i to nie od urodzenia (wtedy mielismy chicco 6wd)

swoja droga nie wiem czy nie bedziemy sprzedawac jane carrery!
 
ja już mam mentlik w głowie od tych wózków :-(
dziś byłam z mężem w sklepie i oglądałam mój idealny typ wózka, czyli wspomniany przeze mnie JANE NOMAD - nadal uważam, że jest suuuper, choć mężowi podoba się model SLALOM PRO (3 pompowane koła), niestety ta cena!!! ale lekkość tych wózków jest autentycznie zaskakująca! nie należę do najsilniejszych osób i waga wózka jest dla mnie bardzo ważna, bo jak się doda jeszcze do wózka wagę dziecka + np.: zakupy... to robi się dużo... ale ta cena!

...spacerując dalej przyuważyliśmy małżeństwo, które pchało ciekawy wózeczek, który po powrocie do domu zidetyfikowałam jako IMPLAST DRIVER 3XL,
oczywiście miał to co się podobało mężowi, czyli 3 pompowane kółka, oraz to co mnie podoba się najmniej czyli waga: wersja spacerówkowa waży około 13kg! :-(
Ale ten IMPLAST ma też to, co spodobało nam się obojga - cena! za cały zestaw (gondola, spacerówka i fotelik) trzeba zapłacić około 1600pln - więc to prawie dwa razy mniej niż za JANE!!!
pozostaje nam jeszcze bliższe przyjrzenie się temu wózkowi - jednym słowem: pomacanie :p

ale może już teraz ktoś mógłby się na temat tego wózka wypowiedzieć?
 
reklama
Do góry