reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe dania do jadłospisu

reklama
Dzień dobry wszystkim styczniowym mamusiom:-) witam serdecznie.
Ja też jestem styczniową mamuśką. Dzisiaj tz. 21 kwietnia moja Emilcia skończyła 3 miesiace i dostała od babci w prezencie "urodzinowym" słoiczek jabłuszka ze słodką marchewką, ale na razie trochę się boję jej to podać bo na słoiku jest wyraźnie napisane, że jest to produkt dla dzieci po czwartym miesiącu. Więc chyba jednak się wstrzymam jeszcze ten miesiąc, chociaż korci mnie trochę :-p
 
Dzień dobry wszystkim styczniowym mamusiom:-) witam serdecznie.
Ja też jestem styczniową mamuśką. Dzisiaj tz. 21 kwietnia moja Emilcia skończyła 3 miesiace i dostała od babci w prezencie "urodzinowym" słoiczek jabłuszka ze słodką marchewką, ale na razie trochę się boję jej to podać bo na słoiku jest wyraźnie napisane, że jest to produkt dla dzieci po czwartym miesiącu. Więc chyba jednak się wstrzymam jeszcze ten miesiąc, chociaż korci mnie trochę :-p
Edzia Witam!!:-)
Ja też się wstrzymam do 5...chociaz codziennie z trudem się powstrzymuje żeby jej czegoś nie wcisnąć do buźki..nas jeszcze czeka zmiana mleka więc najpierw sprawdze jak reaguje na nowe a potem pomyśle co dalej:tak:
 
A ja się zastanawiam kiedy wprowadzić coś innego niż marchewkę. Julka na razie zajada się marchewką, ale po jakim czasie podawania marchewki można wprowadzić np jabłko? Widziałam też, że np brokuły są od 4 miesiąca, ale z tym to chyba dłużej poczekam. A kiedy dania kilku składnikowe? Np marchewka + jabłko? :eek:
 
Ola dziś w nocy skonczyła 4 miesiące :)
Jutro zaczynamy z marchewą, już były próby jabłuszkowe i kleik.
Tatus jutro w domciu wiec bedziemy pewnie krecic filmik dla potomnych.:-)
 
Dziewczyny tak troszkę Was podczytałam. Mam nadzieję że nikogo nie urażę, bo każda mama wie co dla jej maluszka jest najlepsze ale pokarmy stałe wprowadzamy nie wcześniej niż po 4 miesiącu życia. I nie jest to żadne widzimisię lekarzy ani nadopiekuńczych mam. Po prostu układ pokarmowy niemowlaka przed 4 miesiącem jest jeszcze bardzo niedojrzały - wątroba jeszcze nie pracuje prawidłowo i brzuszki przez to też. Wiem że to frajda karmic takiego maluszka ale miesiąc nikogo nie zbawi (a widzę że mamy 3 miesięczniaków już podają marchewkę i jabłuszko) a po co niepotrzebnie narażac maluszka na dolegliwości brzuszkowe?
 
reklama
a ja mojej małej daję do powąchania wszystko co mi wpadnie w ręce i zauważyłam że robi różne minki na różne produkty. Jabłuszko, ogórek, banan, serek waniliowy widzę że baaardzo jej podchodzi natomiast kiełbasa, szczypiorek i cebula jeż mniej :-D:-D:-D krzywi się i prycha :laugh2:
a z próbowaniem poczekamy jeszcze jakieś 2 tyg - nigdzie się nam nie spieszy :happy:
 
Do góry