reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wracamy do formy :)

Wiolcia_6

Grudniówka 2010 :)
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2010
Postów
4 378
Miasto
Małopolska
Grudniówki, które jako pierwsze się rozpakują piszcie czy udało się zostawić część kilogramów na porodówce? jak potem wygląda u Was spadek wagi i powrót do formy sprzed ciąży? jak radzicie sobie ze skóra na brzuchu, z cellulitem i rozstępami?? A może stosujecie jakąś specjalną dietę, która ma przyśpieszyć gubienie kg??
 
reklama
Właściwie to ma sens bo nieraz czytałam o tym, że jeśli sie garbisz to mięśnie brzucha robią się sflaczałe, i dobrze jest siedzieć prosto i wciągać brzuch :tak:
 
albo jak się długo stoi , to można stać z miednicą "wypchniętą" do przodu... jeżeli w ogóle o ćwiczenia chodzi to polecam callanetics...
 
Dobry temat. ;-) Ja duzo nie będę miała do schudnięcia,ale i tak mam zamiar wrócić do dawnej wagi.
 
Dziewczyny ile po cc można stosować gorsety wyszczuplające?? Ja zaczynam walkę powoli o figurę, póki co to kremy na brzuch i Palmers na rozstępy oraz oczywiście odpowiednia dieta.
 
Ja "zostawiłam" na porodowce 7 kg czyli do zrzucenia zostalo mi 10... Niezły wynik w porowaniu z pierwszym razem kiedy na porodwce zostawiłam tylko 3 a zostało do zrzucenia 20... Ja na razie intensywnie nawilzam okropnie sucha skore na brzuchu - oliwka. Na szczescie w tej ciazy nie przybył mi zaden nowy rozstep ( w poprzedniej stosowałam okropnie drogie kremy i wyszly teraz tylko oliwka - zuzylam 3 opakowania oliwki Johnsona w zelu i nic, czyli to nie zalezy od tego czym sie smaruje). Gorset wyszczuplajacy posiadam ale na razie dam sobie spokoj, moze za jakies 4 tygodnie pomysle o tym, zeby go zalozyc. Na razie nie czuje sie tragicznie, trzeba sobie dac troche czasu na dojscie do siebie :)
 
Podobno na samym początku, zwłaszcza po cc, lepiej owijać się bandażem elastycznym niż nosić gorsety. Ale o wszystkim musi zadecydować położna.
 
wg mnie to po cesarce nie ma co od razu szalec niech sie dobrze zagoi rana, zreszta po nacieciu krocza tez nie zaczyna sie od razu cwiczyc zeby sie szwy nie ponaciagaly . Mi po pierwszym porodzie polozna mówiła: nogi przy sobie, wstawac delikatnie zebys potem dalej "tam atrakcyjna" była ;) ...
 
reklama
Wiolcia daj sobie te 6 tyg. niech się macica po swojemu obkurczy, potem bedziesz miała jasny obraz ile zostało faktycznie bo teraz to jeszcze niec nie widać
 
Do góry