reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Witam
Kurcze mała to cwaniara jak ma spaść w swoim łóżeczku obudzona co 10 minut a jak śpi z nami to prześpi 1,5-2 godzinki zje przewiniemy dupcię i dalej śpi.
Dziś wstała dopiero po 9 pojadła przewinięta i ubrana poleżała trochę potem cyc zaśnie z cycem w buzi pełno mleczka wycieka bokiem kładę ją do łóżeczka a ona oczy jak 5 zł i szuka cyca i tak w koło.W końcu ubrałam ją jak na dwór opatuliłam kocem i przy otwartym oknie pospała godzinkę a teraz znów krąży cyc łóżeczko... oszaleć można.Ubabci czy taty na rękach z 10 minut wytrzyma i płacze.
Jej to bardziej o tulaski chodzi niż o głód bo cycoli 5 minutek i zasypia...

BENIAMINKO- bidulko ty nasza. Lekarze też du...y mogli by pozwolić na twoje mleczko, w końcu to to co najlepsze a tak dziecko je mieszankę a ty walczysz o utrzymanie po9karmu.Podziwiam ciebie za wytrwałość.Jesteś silna i dla swojej niuni wsio przetrzymasz... Oby mała lada dzień wyszła do domku.

MAGI gratki narodzin skarbusia.

Gorączka i ból piersi to zapalenie od nawału mleczka...

U mnie chyba sie nawał normuje mała cycoli non stop wiec zastój mleka chyba nam nie grozi.
W razie co gdyby nadal był nawał mam herbatę z szałwii pomaga zmniejszyć lub zatrzymać laktacje.Jedną dziennie lub co dwa dni taką herbatkę sobie wypije...
Pogoda cudna a my nie wyjdziemy bo za wcześnie, ale werandowanie drugie dziś zaliczymy....

Mam pytanie czy waszym skarbom też skóra schodzi płatami?
Moja bidulka dłonie stópki szyja, kark pop paszkami to masakra, może to dlatego, że była przenoszona troszku?
Smarujemy się oliwką, ale niewiele to daje.
Oczko też ropieje nadal mimo systematycznego czyszczenia wacikiem moczonym w rumianku a jeszcze jakieś krostki koło oka wyskoczyły brrrr...
Zmykam bo mój kurczaczek już piszczy...
Próba zaśniecia nr 20 nas czeka...
 
reklama
pysia-co do Twojego pytania to mojej skóra nie schodziła a też była przenoszona,oczko też jej ropieje(prawe)-krótko po urodzeniu to jak się budziła to całe miała w ropie,teraz to tylko w kąciku.Czytałam że takie ropienie oczek to zapalenie spojówek jest,trzeba czymś psikać i często je przemywać
 
Pysia - mojemu maluszkowi tez schodzila, ponad tydzien czasu chyba.. ciagle musialam smarowac kremem, oliwka. To samo minie :-)

Tez bylismy chwile na dworze, ale maly cos kwilił wiec jestesmy znowu w domu. Ale musze go dzis pochwalic, bo byl dla mnie taki dobry - przespal od rana do 12.00 a ja w tym czasie ogarnelam chate,zrobilam pranie, siebie doprowadzilam do porzadku i jeszcze ugotowalam rosol :-)

Dagna - ani mi sie waz mowic, ze do mamek pazdziernikowych przejdziesz - mnie osobiscie mozesz 1000 razy pytac, jak bedziesz juz miala mala przy sobie - i jesli tylko bede mogla pomoc w czyms to pomoge :-)

Benjaminko - tez sie zgadzam tu z ktoras, ze twarda sztuka z Ciebie :-) Trzymam ciagle kciuky za malutka.
 
witam,
Pysia mojemu też strasznie schodziła smarowałam balsamem nawilżającym nivea i teraz skóra jak malowana :)
Onionku może u ciebie już się wsio normuje i mały dłużej śpi?
U nas z kolei wieczór i noc masakra, mały płakał przeraźliwie przy karmieniu, wił sie jak piskorz i nawet dwie piersi mu nie starczyły już :/ W dzień też już mu rzadko kiedy starcza, dlatego podjęłam ostatnią walkę o pokarm a mianowicie odciąganie po karmieniu w systemie 5-3-1 i z 2 piersi zaledwie 20 ml odciągnęłam :( No ale o te 20 ml więcej powinno przybyć. Zobaczymy jak to będzie. Zresztą u nas karmienie nie należy do przyjemnych czynności bo Maks nerwowo ssie i płacze więc nie jest to kadr z obrazka z gazety dla mam :/
 
Dzieki Gaju. Ja mam zalecenie polozenia sie do spzitala - bo jako,ze przenoszona ciaza , no i niby mniej wod jest i maja mi ten test zrobic i ewentualnie zalozyc Foleya - ale ja sie tego strasznie boje i nie wiem co mam robic - wolalabym cesarke ale kto mi ja zrobi.



ja miałam przy 1 ciąży, podali oksy i sprawdzili jak maluch i macica na nią reagują , nic nie bolało tylko lekkie skurczyki były
 
reklama
Gaja - ktoras gdzies pisala, ze jak sie tak maluszek wije przy piersi i marudzi to moze znaczyc, ze polyka powietrze i boli go brzusio :-( Mojemu tez sie to zdarza, ale nieczesto na szczescie.

no własnie sama juz nie wiem :/ Bo zawsze do odbicia go biorę więc powinien nie mieć powietrza w brzuszku. Ja nie wiem Miłosz to cycał pięknie, żadnego problemu z karmieniem a tu z Olką i Maksem masakra jakaś
 
Do góry