reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
Jutro już mam usg u mojego lekarza. Zobaczymy co wyjdzie, jak wszystko dobrze to tym bardziej ten test chyba nie będzie niezbędny

Najlepiej zapytaj lekarza, ale myślę że ten test warto zrobić, on sprawdza też możliwość wystąpienia problemów z łożyskiem. Daj znać jutro jak już będzie po 😊


I jak to badanie prenatalne? :)

Napisałam parę wiadomości wyżej co i jak 😊 wszystko dobrze, mogłabym patrzeć na tego malucha bez końca, szkoda że nie ma takiego usg raz na tydzień 😄
 
Najlepiej zapytaj lekarza, ale myślę że ten test warto zrobić, on sprawdza też możliwość wystąpienia problemów z łożyskiem. Daj znać jutro jak już będzie po 😊




Napisałam parę wiadomości wyżej co i jak 😊 wszystko dobrze, mogłabym patrzeć na tego malucha bez końca, szkoda że nie ma takiego usg raz na tydzień 😄
Oj też bym mogła mieć częściej takie USG :) po prostu piękne i wspaniałe :)
 
Idę do przychodni przy szpitalnej w związku ze stwierdzoną cukrzycą ciążową przez ginekologa. Jak rejestrowałam się tam przez telefon to pani powiedziała że jeśli oni stwierdzą cukrzycę to przejdę odpowiednie szkolenia jak postępować. Jak oni to stwierdzą? Na podstawie moich dotychczasowych wyników? Czy będą mi krew pobierać? Jak to wygląda?
 
Idę do przychodni przy szpitalnej w związku ze stwierdzoną cukrzycą ciążową przez ginekologa. Jak rejestrowałam się tam przez telefon to pani powiedziała że jeśli oni stwierdzą cukrzycę to przejdę odpowiednie szkolenia jak postępować. Jak oni to stwierdzą? Na podstawie moich dotychczasowych wyników? Czy będą mi krew pobierać? Jak to wygląda?
Na podstawie wyników, które robiłaś do tej pory. Raczej nie zlecą Ci drugi raz krzywej cukrowej bo to zbyt obciążające badanie, zwłaszcza że masz wysoki ten cukier. Ja jeszcze na pierwszej wizycie u diabetologa miałam robione jakieś badania krwi ale już nie pamiętam co to dokładnie było.
 
Tak mam niedoczynność biorę letrox pół 50
Cześć ...mogę zapytać jakie miałaś TSH ? Mi się w ciąży zaczęły problemy tzn. TSH zaczęło skakać, do tej pory miałam dobre . Dostałam Letrox 50mg ,biorę od poniedziałku ,ale zaczęły mi się nudności okropne, biegunka . Nie wiem kurcze czy to może być wpływ leku i czy minie w takim razie ? W ciąży nie miałam do tej pory żadnych problemów typu wymioty , nudności ,biegunka
 
Cześć ...mogę zapytać jakie miałaś TSH ? Mi się w ciąży zaczęły problemy tzn. TSH zaczęło skakać, do tej pory miałam dobre . Dostałam Letrox 50mg ,biorę od poniedziałku ,ale zaczęły mi się nudności okropne, biegunka . Nie wiem kurcze czy to może być wpływ leku i czy minie w takim razie ? W ciąży nie miałam do tej pory żadnych problemów typu wymioty , nudności ,biegunka
Hej. Mi też skacze TSH. Przy pierwszym badaniu w ciąży miałam 3,7. Dostałam euthyrox 37,5. Po 4 tygodniach spadło do 1,7. Dawka została ta sama. Teraz po kolejnych 4 tyg. znowu wyszło za wysokie - 2,9. Mam teraz dawkę 50 (a jestem w 14+6). Mdłości i wymioty mi przeszły jakoś 1,5 tyg. temu. Lekarz nic nie mówił, żeby te leki były przyczyną wymiotów i nudności 🤷
 
reklama
@Folami83 Jeśli wchodzisz na dawkę leku typu Letrox czy Euthyrox to przez około tydzień mogą być objawy nadczynności np. biegunka, odczucie gorąca, problemy ze snem, nawet kołatanie serca. Z reguły lekarz o tym uprzedza i mówi, że jeśli po tygodniu nie ustąpi to należy skonsultować. Jeśli wchodzisz na 50 od zera to jest to skok, ale w ciąży podobno nawet na 100 wstawiają z dnia na dzień, bo tu priorytetem jest obniżenie szybko tsh dla ochrony dzieciaczka. Tak mi mówiła moja endokrynolog.
Na Twoim miejscu skonsultowałabym się z lekarzem, czy te objawy wynikają z leków czy z ciąży, bo np weszłaś w taki moment hormonalnie, że nie było ich wcześniej, a teraz są jako zbieg okoliczności z lekiem. Nadczynność polekowa jest nieprzyjemna i w zależności od nasilenia niestety tez może nieść zagrożenie, ale takie rzeczy powinien oceniać lekarz, więc dopytaj specjalisty. Dla spokoju ducha i lepszego samopoczucia i Twojego zdrowia.
 
Do góry