reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
hej dziewczyny. byłam dziś na kolejnym pobraniu krwi. jak zinterpretujecie moje wyniki? według laboratorium w normie, ale chciałam Was także podpytać. (kogo jak nie Was :) )

wapń całkowity 2,47
magnez 0,80
hemoglobina glikowana:
HbA1c NGSP 4,5%
HbA1c IFCC 26

mam także inne pytanie: jak to jest z tarczycą w ciąży? Ona tak skacze? czy raczej przy każdym badaniu krwi powinna być w normie? od czego zależy że tak mi skacze?
17 stycznia miałam 2,452 czyli podwyższona (norma 2,32)
3 lutego miałam 2,106 czyli w normie (norma 2,32)
14 kwietnia czyli dziś było 2,997 czyli znów podwyższona (norma 2,35)
U mnie TSH było duuuzo ponad normę, okazało się że mam ciążowa niedoczynność tarczycy, od początku ciąży biorę Letrox ,prawdopodobnie do samego porodu. Bardzo ważna jest kontrola TSH, dlatego że nieleczona niedoczynność tarczycy może powodować opóźnienia w rozwoju intelektualnym dziecka i ujawnia się dopiero na etapie szkolnym.
 
Ale miałam dziś zachciankę [emoji51] na zapiekankę z pieczarkami i serem.. Aż pojechaliśmy na dworzec, bo nigdzie nie było w dowozie [emoji23] coś wspaniałego [emoji2956]
Dokładnie 😍 jak cudownie smakuje jedzenie w ciąży na które ma się ochotę 🤩 mówię o drugim trymestrze bo na początku tez nie miałam zbytniej radości z jedzenia 🙂
 
hej dziewczyny. byłam dziś na kolejnym pobraniu krwi. jak zinterpretujecie moje wyniki? według laboratorium w normie, ale chciałam Was także podpytać. (kogo jak nie Was :) )

wapń całkowity 2,47
magnez 0,80
hemoglobina glikowana:
HbA1c NGSP 4,5%
HbA1c IFCC 26

mam także inne pytanie: jak to jest z tarczycą w ciąży? Ona tak skacze? czy raczej przy każdym badaniu krwi powinna być w normie? od czego zależy że tak mi skacze?
17 stycznia miałam 2,452 czyli podwyższona (norma 2,32)
3 lutego miałam 2,106 czyli w normie (norma 2,32)
14 kwietnia czyli dziś było 2,997 czyli znów podwyższona (norma 2,35)
Tak, TSH skacze jak szalone, ja jak się dowiedzialam ze jestem w ciąży to od razu zrobiłam badania TSH bo mam niedoczynnosc i z poziomu 2,5 skoczyła do 6,8. Oczywiście od razu dawka Letroxu w górę, teraz mam poniżej 0,5.
 
Hej 🙂
Wlasnie i ja mialam pytac o te bole brzucha 🤔 u mnie dzisiaj 18+3 a od wczoraj mam takie dziwne uczucie jakbym miala zaraz dostac okresu 🤷‍♀️ i wlasnie w pachwinach tez boli.. tez moja pierwsza ciaza na tak dalekim etapie wiec jestem przerazona 😥
 
U mnie też pierwsza ciąża i takie pobolewanie przypominające okres pojawiało sie u mnie czesciej na poczatku ciąży, teraz w 19 tygodniu już rzadziej, ale co jakiś czas też się zdarza. Do tego uczucie ciągnięcia po bokach i w pachwinach czasami. To prawdopodobnie macica rośnie, więzadła rozciągają się i można to czuć ;)
Niepokojące może być jakby Cię bolało przez dłuższy czas (np. kilka godzin non stop) i z dużym nasileniem.
 
Skala bolu raczej srednia, tzn obylo sie bez tabletek 😉 bole nie wystepuja codziennie. Sa dni ze zapominam ze jestem w ciazy 😀 ale zdarzaja sie tez takie dni gdzie boli nawet jak rusze noga 🤷‍♀️
 
reklama
Do góry