reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Ostatnio bardzo zainteresowalam się tematem porodu w prywatnym szpitalu. Zainspirowana pięknymi historiami porodów postanowiłam założyć zbiórkę pieniędzy na taki oto poród. Więcej informacji o tym co mnie skłoniło do tej decyzji znajdziecie pod linkiem ( Link do: Kliknij tutaj i wesprzyj Zbieram na godny poród | Karolina Falkowska na Pomagam.pl ) Jesli któraś z Was chciałaby mnie wesprzeć z góry bardzo dziękuję 🥰 Niewątpliwie jest to duży wydatek, dlatego nie mogę sobie pozwolić na niego bez pomocy 😔 Jesli się nie uda, to oczywiście urodzę w normalnym szpitalu i nie będę czuła się gorsza. Nie zależy mi na pięknych wnętrzach i luksusie. Zależy mi na porodzie w przyjaznym środowisku i chce mieć pewność że nie spotka mnie przykrość czy upokarzanie ze strony personelu oraz że ktoś nie odmówi mi pomocy gdy o nią poproszę 🥺
Musisz sie jeszcze dowiedziec, czy nie musisz wczesniej poroawdzic tam ciąży by moc rodzic. Poza tym jak sa jakies komplikacje to i tak odesla do państwowego. W mojej klinice trzeba prowadzic ciążę minimum od 30tc by moc tam rodzic, ale ja jestem tam od poczatku. Choc i tak nie mam gwaracji, ze tam urodzę.
 
reklama
Musisz sie jeszcze dowiedziec, czy nie musisz wczesniej poroawdzic tam ciąży by moc rodzic. Poza tym jak sa jakies komplikacje to i tak odesla do państwowego. W mojej klinice trzeba prowadzic ciążę minimum od 30tc by moc tam rodzic, ale ja jestem tam od poczatku. Choc i tak nie mam gwaracji, ze tam urodzę.
Dziękuję za cenne informacje 😊 spróbuję się wszystkiego dowiedzieć 😊
 
Czy wy też macie z rana mniejszy brzuch niż przez reszte dnia?
Nie wiem co mam myśleć o tym. Do lekarza dopiero za tydzień mogę iść a zaczęłam dziś 20 tydzień i właściwie dalej nie czuje ruchow..
Dwa tyg temu miałam usg i niby było widać że mała się rusza... Ale przez te 2 tyg to wszystko moglo się zmienić przecież...
Teleporady to jakiś żart a jechać do szpitala w obecnej sytuacji to sie jednak trochę boję bo właściwie w szpitalu najłatwiej o zarażenie :(
Wszyscy dookoła bagatelizują moje obawy. Ze przesadzam, wymyślam bo mi się nudzi... Ze jakby coś było z dzieckiem nie tak to by mnie coś bolało...
Zalamka
 
Czy wy też macie z rana mniejszy brzuch niż przez reszte dnia?
Nie wiem co mam myśleć o tym. Do lekarza dopiero za tydzień mogę iść a zaczęłam dziś 20 tydzień i właściwie dalej nie czuje ruchow..
Dwa tyg temu miałam usg i niby było widać że mała się rusza... Ale przez te 2 tyg to wszystko moglo się zmienić przecież...
Teleporady to jakiś żart a jechać do szpitala w obecnej sytuacji to sie jednak trochę boję bo właściwie w szpitalu najłatwiej o zarażenie :(
Wszyscy dookoła bagatelizują moje obawy. Ze przesadzam, wymyślam bo mi się nudzi... Ze jakby coś było z dzieckiem nie tak to by mnie coś bolało...
Zalamka
Spokojnie. Ja też z rana mam mniejszy brzuch. Wystarczy że zjem śniadanie i już się robi większy. Także spokojnie.
Co do ruchów to ci nie pomogę bo ja też nie czuję a u mnie dziś 20+4. Łożysko na przedniej ścianie to mogę trochę poczekać plus go tego szczupła nie jestem także tłuszczyk też robi swoje.
 
Czy wy też macie z rana mniejszy brzuch niż przez reszte dnia?
Nie wiem co mam myśleć o tym. Do lekarza dopiero za tydzień mogę iść a zaczęłam dziś 20 tydzień i właściwie dalej nie czuje ruchow..
Dwa tyg temu miałam usg i niby było widać że mała się rusza... Ale przez te 2 tyg to wszystko moglo się zmienić przecież...
Teleporady to jakiś żart a jechać do szpitala w obecnej sytuacji to sie jednak trochę boję bo właściwie w szpitalu najłatwiej o zarażenie :(
Wszyscy dookoła bagatelizują moje obawy. Ze przesadzam, wymyślam bo mi się nudzi... Ze jakby coś było z dzieckiem nie tak to by mnie coś bolało...
Zalamka
Ja też mam mniejszy brzuch rano ;) w ciągu dnia jesz, pijesz, mięśnie się rozciągają. Zaraz zaczniesz czuć ruchy to się uspokoisz ;) mnie dopóki nie czułam ruchów pomogło mierzenie obwodu brzucha - co kilka dni p tej samej porze. Choć wydawało się że stoi w miejscu, rósł ;)
 
reklama
To normalne, że rano brzuch jest mniejszy. Nawet jak nie byłyście w ciąży to na pewno rano Wasze brzuchy były mniejsze niż wieczorem :p w ciągu dnia jecie, pijecie, możecie mieć wzdęcia więc logiczne, że brzuch jest większy. To nie powód do stresu 😊
Co do ruchów to macie czas do 22tc. Poza tym wszystko zależy od tego która to ciąża (w kolejnych ruchy czuje się szybciej bo kobieta wie jak one wyglądają), od umiejscowienia łożyska (jak jest na przedniej ścianie to ruchy czuć później i słabiej) no i od naszej figury (kobiety szczupłe zazwyczaj czują ruchy szybciej). Także bez stresu, na pewno niedługo poczujecie ruchy 😊
 
Do góry