reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Wg tego jest w normie ale to lekarz powie ci więcej bo wie dlaczego zrobiłaś to badanie i na co.zwrocic uwagę.
Dziękuję za odpowiedź :)
Robiłam je już drugi raz - podczas USG w 13tyg wyszło mi duże ryzyko stanu przedrzucawkowego, bo 1:91. Po tym badaniu zmniejszyło się na 1:450. Dlatego przed USG polowkowym zalecił mi jego powtórzenie.
 
reklama
I najlepsze było to, że pracodawca ma potwierdzenie odbioru zwolnienia i im to wysłałam a oni dalej swoje, że nie doszło. Mi netto chcieli wypłacać o 590 zł mniej ale jeszcze umiem liczyć i się wykłóciłam o swoje 😅
Ale gady z nich 😤 dobrze ze nie popuściłas 😉 ja dalej czekam na wypłacenie środków i chyba dziś się nie doczekam mimo że do 10 mają czas
 
Dziewczyny czy któraś z was pracuje w firmie która zatrudnia więcej niż 20 osób? Jak to jest z tymi świadczeniami, kto je wypłaca na zwolnieniu lekarskim w trakcie ciąży? Dzisiaj dostałam ze swojej firmy kasę na konto, jakieś śmieszne kilka stów. Zadzwoniłam do księgowej a ona mi powiedziala, że mam czekać na drugi przelew z ZUS. Mam rozumieć,ze ZUS wypłaca więcej niż pracodawca w dobie wirusa? Ja już nie ogarniam. Jestem na zwolnieniu 2 miesiąc.
 
Dziewczyny czy któraś z was pracuje w firmie która zatrudnia więcej niż 20 osób? Jak to jest z tymi świadczeniami, kto je wypłaca na zwolnieniu lekarskim w trakcie ciąży? Dzisiaj dostałam ze swojej firmy kasę na konto, jakieś śmieszne kilka stów. Zadzwoniłam do księgowej a ona mi powiedziala, że mam czekać na drugi przelew z ZUS. Mam rozumieć,ze ZUS wypłaca więcej niż pracodawca w dobie wirusa? Ja już nie ogarniam. Jestem na zwolnieniu 2 miesiąc.
Ja pracuję w firmie, która zatrudnia powyżej 20 osób. Całość wypłaca mi mój pracodawca (jestem na zwolnieniu od końca stycznia).
 
Dziewczyny czy któraś z was pracuje w firmie która zatrudnia więcej niż 20 osób? Jak to jest z tymi świadczeniami, kto je wypłaca na zwolnieniu lekarskim w trakcie ciąży? Dzisiaj dostałam ze swojej firmy kasę na konto, jakieś śmieszne kilka stów. Zadzwoniłam do księgowej a ona mi powiedziala, że mam czekać na drugi przelew z ZUS. Mam rozumieć,ze ZUS wypłaca więcej niż pracodawca w dobie wirusa? Ja już nie ogarniam. Jestem na zwolnieniu 2 miesiąc.
U mnie jest powyżej 20 osób zatrudnionych i jest tak: pierwsze 33 dni zwolnienia płaci pracodawca a dalej przejmuje ZUS. W pierwszym miesiącu płatności przez ZUS miałam sytuację że ZUS płacił za 23 dni a pracodawca za 8 dni co dało łącznie okres pełnego miesiąca. Było tak ponieważ 33 dni kończyło się w trakcie trwania miesiąca. Dalej już płaci tylko ZUS aż do porodu. ZUS mi teraz płaci za taki okres jak mam wystawione zwolnienie przez lekarza. Na urlopie macierzyńskim płaci mi pracodawca.
 
reklama
Do góry