reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

U mnie będzie 30+2 z om. Ze starszakiem nie miałam tego badania, nawet mnie gin nigdzie nie pokierował bo twierdził że wszystko ok i nie ma potrzeby. Za namową koleżanki Zapisałam się sama ale nie poszłam na wizyte bo mnie choroba rozłożyła a jak wyzdrowiałam to było za późno.
S.ska dobrze że jesteś pod dobrą opieką i wszystko dobrze się potoczyło. Moja znajoma leżała cała ciążę z 2 dzieckiem na patologii ciąży 2 szpitalu w innym mieście i opowiadała mi że synuś który został w domu z tatą nie chciał na siostrę w ogóle patrzeć i mówił że jej nie chce bo przez nią mamy nie było. Także współczuję tej dziewczynie :(
 
reklama
Super, że wszystko dobrze :)
A czy kazał Ci się dalej mega oszczędzać i leżeć?
Nie muszę leżeć plackiem, ale jak najwięcej odpoczywać, taki oszczędny tryb życia. Pranie, prasowanie niestety na głowie męża. Gotuje też z reguły sam. Ja dość rzadko bo jednak te 15mm szyjki to nie przelewki. Wolę mieć te parę tygodni bałagan w domu niż później się bać o małą. Dla mnie to że mogę siedzieć, przejść się po mieszkaniu to już dużo, bo z synkiem leżałam plackiem od 16tc. Teraz wiadomo muszę zrobić małemu śniadanie, coś mu podać, ale robi się bardzo samodzielny, dużo rozumie. Nawet potrafi mi przynieść wodę bym się napiła 😍 rozczula mnie jak daje mi np bułkę i mówi : "dla Asi"
 
U mnie coraz ciężej. Brzuch twardnieje coraz częściej, nieraz tak że muszę pozycje zmienić albo zatrzymać się gdy idę. W poniedziałek wizyta u mojego gina, w środę usg III trymestru mam nadzieje że nic złego się nie dzieje :)
 
U mnie twardnienie brzucha od 23tc. 8 tabletek magnezu dziennie łykam. Miałam lekką anemie, ale sok z buraka czyni cuda 😅 USG 3 trymestru mam w poniedziałek. Będziemy w 30+4tc. Mam nadzieję, że u Małej wszystko dobrze. Często ma czkawki. I coraz częściej zamiast kopniaka czuję jak się wypina :)
 
Ale dawno mnie nie bylo ! nadrobiłam troche :) Dziewczyny czy wasze bobasy juz obrócone prawidłowo ?
Moja caly czas z glową w gorze, juz sie martwie bo zaczelam 33 tydzien 🙆‍♀️ 🙆‍♀️
 
reklama
Ale dawno mnie nie bylo ! nadrobiłam troche :) Dziewczyny czy wasze bobasy juz obrócone prawidłowo ?
Moja caly czas z glową w gorze, juz sie martwie bo zaczelam 33 tydzien 🙆‍♀️ 🙆‍♀️

Kochana moja mała to kręci się tak, że raz tak raz tak. Jak to powiedział mój lekarz - nawet usg dzień przed porodem nie gwarantuje położenia główkowego i tak trzeba badać przy porodzie. W jego karierze kilkudziesięcioletniej (odbierał moje narodziny będąc ordynatorem oddziału) widział takie sytuacje, że dziecko w ciągu kilku godz potrafiło fiknąć i zamiast cesarskiego cięcia był poród naturalny :) Kiedyś zakładano, że jak po 30 tygodniu dziecko się dobrze ułożyło to już tak zostanie, a bujda na resorach nie ma reguły bo bywa różnie.
 
Do góry