reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny tez Wasze Pociechy tak się krztuszą mlekiem? U nas masakra na początku krztusił się tylko woda ( dopajam go, bo pije mm, a gdy tego nie robię ma wręcz posklejane wszystko w buźce) a teraz już mi się krztusi mlekiem...Zauważyłam, ze to jest jakieś falowe... Np. 2 tyg jest ok, a potem znowu jest okres gdzie mi się krztusi. Już na prawdę nie wiem co mam robić karmie go na wpół siedząco, sprawdzam aby nie miał za dużo mleka/wody w smoczku, już mnie trzęsie ze stresu jak mam go karmić... Co prawda on strasznie gimnastykuje się przy karmieniu, często robi kupe w trakcie i mam wrażenie, że skupia się na jej robieniu, a nie na jedzeniu, albo je bardzo szybko i łapczywie.... Karmie go butelką Philips Avent antykolkową, smoczek jedna dziurka. Narazie udaje mi się go podnieść na ramię i odklepać i mu przechodzi, ale co jak mi się tak zachłyśnie, że go nie odklepie? Wczoraj czytalam jak dziewczynie synek zachłysnął się śliną, był siny... wzywali pogotowie....
 
reklama
Narazie udaje mi się go podnieść na ramię i odklepać i mu przechodzi, ale co jak mi się tak zachłyśnie, że go nie odklepie? Wczoraj czytalam jak dziewczynie synek zachłysnął się śliną, był siny... wzywali pogotowie....
Weź nie strasz, to może być aż tak?
Mój mały też się krztusi, ale ja karmię piersią i początkowo chyba leci mu dużo i ciurkiem, bo słyszę jak nie nadąża łykać. Zazwyczaj radzi sobie sam i w porę puszcza, żeby odsapnąć, ale jak już się krztusi to szybko go oklepuję.
W Twoim przypadku @RissRose myślę, że właśnie to wiercenie może być przyczyną. Może robić przerwę, kiedy zauważysz, że robi kupę albo że łapczywie ciągnie? Zrobi swoje, uspokoi się i niech dalej je. Myślisz, że się tak da?
 
Hej mamusie, jak tam Wasze dzieciaczki? Zmagacie się już z pierwszym skokiem rozwojowym? Jesteście już po czy Wasze dzieci przeszły go bezobjawowo? U nas się zaczęło, synek z grzecznego aniołka stał się śpiącym po 20 minut płaczliwym, totalnie mamusinym synusiem 🥺 Jak by nam go kto podmienił 😕 a jak jest u Was? Jeśli jesteście już po, ile czasu to trwało?
My przechodzimy ten drugi już skok i mam też takie wrażenie że ktoś mi dziecko podmienił ale z drugiej strony to te ciężkie momenty mam wrażenie że jeszcze bardziej nas zbliżają, to moje pierwsze dzieciątko i przeżywam to wszystko naprawdę bardzo. Popołudnia bywają ciężkie malutka płaczę nie chce piersi nosimy ją na zmianę dajemy espumisan i ciężko tak naprawdę wyczuć czy to kolki bo trwa to z godzinę dwie max potem w nocy pręży mi się i stęka lekarz twierdzi że to normalne a ja już serce mam w gardle od kilku dni
 
Weź nie strasz, to może być aż tak?
Mój mały też się krztusi, ale ja karmię piersią i początkowo chyba leci mu dużo i ciurkiem, bo słyszę jak nie nadąża łykać. Zazwyczaj radzi sobie sam i w porę puszcza, żeby odsapnąć, ale jak już się krztusi to szybko go oklepuję.
W Twoim przypadku @RissRose myślę, że właśnie to wiercenie może być przyczyną. Może robić przerwę, kiedy zauważysz, że robi kupę albo że łapczywie ciągnie? Zrobi swoje, uspokoi się i niech dalej je. Myślisz, że się tak da?
No właśnie tez myślę ze to jest przyczyną jak widzę że się pręży to mu wtedy zabieram butle
 
Dziewczyny pediatra kazał nam zageszczac mleko kaszka Alerlac, na opakowaniu pisze że 120 ml wody i 5 łyżek na porcje kaszki ale jak się to ma do mleka ? Wie ktoś można to stosować przed 4 miesiącem? Na opakowaniu pisze że tylko po 4 miesiącu , lekarka nie podala nam jak stosować, a my nie zapytaliśmy wierząc że będzie pisalo na opakowaniu.
 
Dziewczyny pediatra kazał nam zageszczac mleko kaszka Alerlac, na opakowaniu pisze że 120 ml wody i 5 łyżek na porcje kaszki ale jak się to ma do mleka ? Wie ktoś można to stosować przed 4 miesiącem? Na opakowaniu pisze że tylko po 4 miesiącu , lekarka nie podala nam jak stosować, a my nie zapytaliśmy wierząc że będzie pisalo na opakowaniu.
Jedzenie dla niemowląt nie po to ma instrukcję, żeby się jej nie trzymać. Jak jest napisane, że po 4 miesięcu, to najwyraźniej wcześniej układ pokarmowy dzieci nie jest gotowy na tą kaszkę. Może warto tą decyzję skonsultować z innym pediatrą?
 
Jedzenie dla niemowląt nie po to ma instrukcję, żeby się jej nie trzymać. Jak jest napisane, że po 4 miesięcu, to najwyraźniej wcześniej układ pokarmowy dzieci nie jest gotowy na tą kaszkę. Może warto tą decyzję skonsultować z innym pediatrą?
Tak czułam, napis na opakowaniu nas zaskoczył.
 
Dziewczyny pediatra kazał nam zageszczac mleko kaszka Alerlac, na opakowaniu pisze że 120 ml wody i 5 łyżek na porcje kaszki ale jak się to ma do mleka ? Wie ktoś można to stosować przed 4 miesiącem? Na opakowaniu pisze że tylko po 4 miesiącu , lekarka nie podala nam jak stosować, a my nie zapytaliśmy wierząc że będzie pisalo na opakowaniu.
A czemu kazał zagęszczać? Co się dzieje? Ulewa za mocno?
 
reklama
Do góry