reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Czesc dziewczyny, powiedzcie ile godzin na dobę śpią wasze wrześniowe maluszki? U nas od urodzenia średnio 12-13h, czytałam ze noworodki i niemowlaki śpią po 16-20h u nas nigdy tyle nie było (monitoruje to w aplikacji). Ciekawi mnie jak jest u was.
Pozdrowienia
 
reklama
Czesc dziewczyny, powiedzcie ile godzin na dobę śpią wasze wrześniowe maluszki? U nas od urodzenia średnio 12-13h, czytałam ze noworodki i niemowlaki śpią po 16-20h u nas nigdy tyle nie było (monitoruje to w aplikacji). Ciekawi mnie jak jest u was.
Pozdrowienia
U nas obecnie ok 8 h w nocy i w dzień max 4h ale ostatnio w dzień raczej czuwa niż śpi.
 
Mój, jak był noworodkiem to tylko spał, nie ma dziecka, mówiliśmy. Teraz już inaczej. Ogólnie można powiedzieć, że śpi te 16 godzin najmniej, ale ten jego sen to 🤦‍♀️ Usypiam go na rękach i bujam czasem z pół godziny, bo senny i marudzi, odkładam i jeśli nie obudzi się od razu (jakiś czujnik chyba ma 🥴) to śpi 10-20 min. I tak jest od 6-7 rano do 13-14. Po południu lepiej śpi. Aktywny jest najdłużej godzinę, może półtorej. Generalnie zalicza raczej turbo drzemki.

Czy któraś jeszcze karmi piersią? Co ile je wasze dziecko? A w nocy?
 
Mój, jak był noworodkiem to tylko spał, nie ma dziecka, mówiliśmy. Teraz już inaczej. Ogólnie można powiedzieć, że śpi te 16 godzin najmniej, ale ten jego sen to 🤦‍♀️ Usypiam go na rękach i bujam czasem z pół godziny, bo senny i marudzi, odkładam i jeśli nie obudzi się od razu (jakiś czujnik chyba ma 🥴) to śpi 10-20 min. I tak jest od 6-7 rano do 13-14. Po południu lepiej śpi. Aktywny jest najdłużej godzinę, może półtorej. Generalnie zalicza raczej turbo drzemki.

Czy któraś jeszcze karmi piersią? Co ile je wasze dziecko? A w nocy?
Ja karmie piersia na rządanie, w dzień średnio co około 2h, w nocy zależy jak się obudzi ale raczej co 3-4h. Przy piersi Jest Ok 15minut
 
To dokładnie jak u mnie. A zdarzyła Wam się jakaś wysypka czy inna reakcja na coś, co zjadłaś? Jeśli tak, jak sobie z tym poradziłaś?
U nas zdarzyły się zielone kupki i kupki z plamkami krwi. Odstawiłam całkowicie nabiał 2 tyg temu, kupki są musztardowe ale krewka nadal się w co którejś kupie pojawia. Mamy skierowanie do gastrologa żeby dmuchać na zimne. Pojawił się także u nas trądzik niemowlecy (trwał 10 dni) i potowki okazjonalnie oraz lekka ciemieniuszka na glowce
 
Mój, jak był noworodkiem to tylko spał, nie ma dziecka, mówiliśmy. Teraz już inaczej. Ogólnie można powiedzieć, że śpi te 16 godzin najmniej, ale ten jego sen to 🤦‍♀️ Usypiam go na rękach i bujam czasem z pół godziny, bo senny i marudzi, odkładam i jeśli nie obudzi się od razu (jakiś czujnik chyba ma 🥴) to śpi 10-20 min. I tak jest od 6-7 rano do 13-14. Po południu lepiej śpi. Aktywny jest najdłużej godzinę, może półtorej. Generalnie zalicza raczej turbo drzemki.

Czy któraś jeszcze karmi piersią? Co ile je wasze dziecko? A w nocy?
Ojej, moja też by tak chciała spać. U kogoś na rękach to może spać 4 godziny (później została odłożona i od razu pobudka), a sama to po 15 minut... I już nie bardzo wiem jak sobie poradzić, bo starszy syn ma 20 miesięcy i też potrzebuje mamy...
 
Ojej, moja też by tak chciała spać. U kogoś na rękach to może spać 4 godziny (później została odłożona i od razu pobudka), a sama to po 15 minut... I już nie bardzo wiem jak sobie poradzić, bo starszy syn ma 20 miesięcy i też potrzebuje mamy...
Nie wiem czy źle mnie nie zrozumiałaś, on nie śpi tak długo od 6-7 do 13-14 tylko w tym czasie jest bardziej aktywny i ucina sobie te max 20 minutowe drzemki co godzinę, półtorej.
U nas zdarzyły się zielone kupki i kupki z plamkami krwi. Odstawiłam całkowicie nabiał 2 tyg temu, kupki są musztardowe ale krewka nadal się w co którejś kupie pojawia. Mamy skierowanie do gastrologa żeby dmuchać na zimne. Pojawił się także u nas trądzik niemowlecy (trwał 10 dni) i potowki okazjonalnie oraz lekka ciemieniuszka na glowce
U mojego syna jest wysypka, już drugi raz. I nie wiem czemu to przypisać, jajku, które zjadłam, pomidorowi, bananom czy mleku krowim. To nie jest typowa wysypka jak na uczulenie od bmk (bo tylko na górze klatki piersiowej i głowie), nie ma też za bardzo innych objawów i przede wszystkim, to nie występuje od urodzenia tylko od jakichś 2 tyg. Leczę to już drugi raz kropelkami fenistil, pomaga, ale chciałabym wiedzieć co to powoduje. We wtorek mamy pierwsze szczepienia, poradzę się pediatry czy udać się do specjalisty. Bo już sama nie wiem co robić 😕 jednego dnia myślę, że to mu minie i z tego wyrośnie, drugiego dnia szukam w internecie informacji, co to może być, a trzeciego załamuje się i myślę o odstawieniu od piersi. Bardzo nie chcę tego robić, to już naprawdę ostateczność jak będę widziała, że jest źle po moim mleku, a sposobu na leczenie nie ma.
 
reklama
My właśnie zaliczamy pierwszą chorobę. Wczoraj katar, dzisiaj 38 stopni i kaszel. Za godzinę do lekarza, bo dzidzia nie ma jeszcze dwóch miesięcy, za kilka dni skończy. Jak mnie ten kaszel przeraża! Ciągle jej nosek czyszczę. Starszy brat córeczki pierwszy katar złapał po ponad roku.
 
Do góry