reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • O tym, dlaczego warto robić usg w ciąży? O pani, która nieoczekiwanie dowiedziała się, że zostanie mamą bliźniąt. O tym co wspólnego ma żel do usg z dźwiękiem rozmawiam z dr Filipem Dąbrowskim. Obejrzyj, bo rozwiewamy wątpliwości

    Opowiedz, jak to jest zobaczyć pierwszy raz maleństwo w brzuszku. Dziękuję Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Współczesna szkoła... problem?

Dołączył(a)
16 Lipiec 2015
Postów
5
Rozwiązania
0
Witam,
Ubawiłam się czytając te wszystkie posty. Ja mam na edukację całkiem inne spojrzenie. Przede wszystkim uważam, że od uczenia jest szkoła, nie rodzic, tylko właśnie szkoła. Moja córka odrabia lekcji po 2-3 godziny, ponieważ... robi wszystko sama. Nie pomagam jej w ogóle i mam za punk honoru NICZEGO jej nie tłumaczyć. Po skończonym zadaniu, kiedy do mnie przyjdzie, mówię jej tylko czy jest to zrobione dobrze czy źle, ale nie siadam i nie tłumaczę jak to powinno być zrobione. Miała poważne problemy z matematyką. Generalnie to miała bardzo, bardzo złe oceny opisowe po pierwszym półroczu, ponieważ jest rozkojarzona i nie słucha nauczycieli. Nie ma dysleksji, dysgrafii czy innych "dys". Porozmawiałam z nauczycielami i zwróciłam im uwagę, że muszą jej wytłumaczyć pewne rzeczy raz jeszcze i dać więcej zadań do zrobienia w domu. Potem dowiedziałam się, że jestem jakimś "ewenementem", ponieważ uważam, że nauczycielka powinna coś mojemu dziecku tłumaczyć. Niemniej to poskutkowało. Teraz odrabia lekcje w półtorej godziny, bo sama wie, że krzykiem i kombinowaniem nie sprawi, żebym jej pomogła. Nie liczę na dobre oceny, ponieważ zdaję sobie sprawę, że jak wszyscy rodzice pomagają dzieciom odrabiać lekcje "niesamodzielnie" to moja córka nie ma szans, żeby być lepszą od innych. Wiem jednak, że w przyszłości to ona będzie potrafiła sama sobie poradzić, szczególnie kiedy mnie zabraknie. Dla tych, którzy uważają, że trzeba dziecku tłumaczyć lekcje podam jeden fajny przykład. Czy jak uczyliście się języka obcego, a nikt z rodziców go nie znał, to daliście radę sami odrobić dane zadanie? A co by było gdybym była Analfabetką? Czy ja muszę wszystko umieć z matematyki, historii, polskiego itd. Nie, nie muszę. Ja moje dziecko wychowuję, tłumaczę świat, który nas otacza, ale nauka to domena szkoły i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. :happy: Moja mama nie miała pojęcia co mam zadawane do domu, a ojciec nie pamiętał dokładnie kiedy mam maturę. Jestem im za to głęboko wdzięczna.
 
reklama

Buty-dla-dzieci_com_pl

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Sierpień 2015
Postów
40
Rozwiązania
0
Patrząc na to co dzieje się w szkołach,to trudno się z tym nie zgodzić i faktycznie niektóre dzieci są po prostu niewychowane oraz bezczelne. Poza tym też kwestia nauczycieli,bo powinni być oni konsekwentni oraz kompetentni,od tego należy zacząć.
 
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Angela_kamirax Potrzebuję porady 0
M Styczniowe mamy 2020 2
M Styczniowe mamy 2020 0
Izabela12348 Ciąża, poród, połóg 3

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Instakonkurs! Świętuj z Befado urodzinowy koniec wakacji!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/09/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 22/09/2019

Nowe pytania

Do góry