reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o szyjce macicy

Orzech jaki ten świat mały a Bochnia to przyjemne miasto.Ja już się spokojniejsza czuję na samą myśl o pessarku :laugh: no i w końcu chce mi się uśmiechać. lindsay mam mały problem gin mi napisał żebym zamówiła pessar położniczy nr.2 to chyba o ten talerzowy chodzi?Jak długo na niego czekałaś?
 
reklama
Karen pessar zamówiony był w piątek, a we wtorek już mi założono. ale jak zadzwonisz tam to nawet w ciągu 2 dni są w stanie go wysłać.
 
Karen jeśli gin Ci kazał kupić 2 tzn ze talerzowy. oni podobno to dobierają nawet do rodzaju szyjek jakie posiadamy hihihi.
na pocieszenie Ci powiem, ze takie pessary zakłada sie tez profilktycznie np. wtedy gdy ktoś ma mocne zylaki odbytu. ja juz nosze drugi tydzien i nic nie czuje. na początku mozesz mieć uczucie ucisku na odbyt ale to jest efekt układania sie pesara. gdyby sie przedłużało to zgłoś to lekarzowi.
 
Już zamówiłam...teraz tylko czekać. Idę się położyć bo kręgosłup to mnie już tak boli że nie usiedzę,poza tym mam leżeć :) zaglądnę do Was jutro jak będę w drodze do kibelka ;) bo tylko tak mi mąż pozwala.Dziasiaj mi trochę odpuścił ;D
 
jasne, odpoczywaj Karen,
nie dziwie sie Twojemu mezowi ze Ci nie pozwala siedziec skurczonej....ja na szczescie mam pozycje lezaca na lewym boku, ale mi sie udalo, takze ja odpoczywam przy pisaniu ;)
 
Karen bardzo się cieszę, że jest ok!
A swoją drogą to może ja też zapytam swoją gin o ten pessar - ciekawe co mi powie.
Karen jeśli ten obecny lekarz jest w porządku i Ci odpowiada to może się go trzymaj. W Bochni słyszałam że bardzo dobry jest też dr Janeczko. Przez jakiś czas pracował na Kopernika, potem podobno na Ujastku, ale nie wiem gdzie teraz. Jakby co to mam namiary na gabinet w Bochni. Osobiście zetknęłam się z nim kilka razy (pierwszą ciążę przeleżałam w szpitalu na Kopernika więc miałam niezły przegląd lekarzy ;D) - bardzo dobry specjalista i bardzo miły, przystojny też ;D
Jeśli chodzi o mnie to chodzę prywatnie (choć nie jest nam łatwo bo żyjemy z jednej pensji) do Fertility Clinic na Placu Szczepańskim, bo tam są chyba najlepsi specjaliści w Krakowie. Tam leczyłam się gdy mieliśmy problemy z zajściem w ciążę i tam były i są prowadzone moje ciąże. Ta klinika współpracuje z Kopernikiem (lekarze pracują i tu i tu) stąd rodziłam właśnie tam. Różne są opinie na temat tego szpitala - ja byłam bardzo zadowolona i gorąco polecam Kopernika. Są najlepsi jeśli chodzi o opiekę nad noworodkami, zresztą ze wszystkich krakowskich i podkrakowskich szpitali tam właśnie wiozą noworodka jak coś się dzieje - to mówi samo za siebie.
Też początkowo myślałam o Galla (jestem żoną policjanta a to jest szpital dla mundurowych) ale doświadczenie z Kopernika przemawia za nim i tam będę rodzić. Jeśli chcesz mieć opinie o różnych szpitalach krakowskich to wejdź na forum małopolskie: http://www.noworodek.pl/modules.php?name=Forums&file=index&c=7
Aktualnie prowadzi mnie dr Żabińska (rewelacja! polecam). Jest bardzo dobrym ginem, ma trafne diagnozy, zawsze stawia sprawę jasno, troskliwa o całokształt ciężarnej a przy tym miła, przyjazna i dostępna na telefon o każdej porze dnia i nocy. Wizyta 60 zł + usg 20zł (co 4 tygodnie jeśli nie ma częstrzej potrzeby).
Pozdrawiam serdecznie i trzymaj się dzielnie :)
 
Damaris Ja również jestem żoną policjanta ;D no i stąd ten Gall.Dzięki za wszystkie informacje Ty to jesteś skarbnicą wiedzy!Na razie zostanę przy tym swoim ginowi poki nas nie wyczyści z wszelkich zaskurniaczków :D bo my podobnie do Was również żyjemy z jednej pensji więc równo nas czyszczą te wizyty tym bardziej że są częste a to jednorazowo 60 zł + ewentualne badania ale chyba pociągnie mi tą ciążę do końca bo za bardzo się boję że ktoś czegoś nie dopatrzy.Ja czekam na pessar dzisiaj mam go dostać cieszę cię na niego jakbym miała dostać prezent urodzinowy ;D
 
Domaris ja bym Cie chciala prosic o namiary na dobrego gina w Bochni, moze byc dr Janeczko - jak tak zachwalasz, spedze tam podan tydzien urlopu, a nie mam w poblizu 500km zadnego znajomego lekarza -wiec czulabym sie bezpieczniej.

Karen no i widzisz jak sie na razie uklada, melduj nam jak sprawa sie rozwija ;)
 
reklama
Przed chwilą dostałam świeżutki śliczniutki pessarek zaraz dzwonie do mojego gina i się umawiam na założenie go Orzech mogę dać Ci namiary na mojego gina też Bochnia i jestem z niego bardzo zadowolona zresztą w końcu jest ordynatorem w szpitalu w Bochni więc to chyba najlepszy dowód że jest dobry :)
 
Do góry