reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Witam!Mój synek za tydzien skończy pół roku i już od prawie 2 tygodni ząbkuje (przynajmniej tak mi sie wydaje, bo ma twrde, lekko spuchnięte, ale nie zaczerwienione dziąsełka, no i często coś gryzie, jest marudny). Dziś wieczorem dostał gorączki 38,8 i od razu podałam mu Efferalgan. Niedawno sprawdzałam mu temperaturkę i miał 37,8. Zastanawiam się czy powinnam iść do doktora jeżeli nie ma innych objawów typu kaszel, katar, zaczerwienione gardełko? A jezeli tak to po jakim czasie - w książkach różnie piszą, np. jeżeli utrzymuje się ogrączka powyżej doby lub 3 dni? Co powinnam zrobic? Pozdrawiam
 
reklama
W takim wieku to żadnej gorączki nie można lekcewarzyć, prawdopodobnie bedzie to trzydniówka, moja tez ją przechodziła wtym okresie, ale ja wylądowałam w szpitalu, ponieważ młoda miała zawsze infekcje bakteryjne, dzieki pobytowi w szpitalu, dziecko zostało gruntownie przebadane, napewno pobyt w szpitalu jest stresujący ale wydaje mi się że pod opieką lekarzy matka będzie spokojniejsza, chociąz w tym okresie gdzie mamy tyle zachorowań na grypę nie wiem czy jest dobrym wyjściem pobyt w szpitalu.

Napewno trzeba zadzwonić do lekarza i zapytać sie co robić dalej.
 
Wydaje mi się, że potrzebna jest konsultacja lekarska. Ja też czekałam z wizytą u lekarza. Przez 3 dni gorączkował, byłam pewna, że to trzydniówka. Nie było innych objawów, więc byłam spokojna. Niestety bardzo się myliłam :(
 
Dziewczyny mają rację - przy ząbkowaniu raczej rzadko zdarza się gorączka, a jeśli już, to nie taka wysoka. Ja bym się wybrała do lekarza, choćby dla własnego spokoju.

pozdrawiam
nikita
 
Dziękuję wszystkim za odpowiedź i pomoc! Z maluszkiem byliśmy na pogotowiu, bo nasza pani doktor nie chciała przyjść na wizytę a w prywatnej przychodni lekarze sie pochorowali, a to był weeken. Okazało sie, że to nie tylko ząbkowanie, ale maly złapał infekcję noska, i na migdałkach miał dwie białe plamki. Teraz juz jest dobrze, bo temperatura zniknęła a jedyne co Maciusia denerwuje to te wyrastające ząbki. Pozdrawiam
 
http://Mój mały ma już 7 miesięcy, siedzi ale ząbków jeszce nie ma, choć gryzie co mu pod rękę podejdzie? U Waszych dzieci kiedy pojawił się pierwszy ząbek?
 
Witam! Jestem Monia :laugh: Mój Ignaś miał niecałe 3 miesiące jak mial już 2 jedynki na dole, ale to różnie bywa nie masz się co przejmować. Na wszystko przyjdzie pora.
Pozdrawiam ;)
_________________________________________________

Ignacy
 
Oj ja mnie i mojego maluszka to jeszcze czeka.Ale chcialam sie spytac od kiedy zaczyna sie zabkowanie?Bo moj maluszek ma dwa miesiace i i 12 dni i zaczyna sie slinic-czy to normalne?
 
Witam! Ślinienie jest jak najbardziej normalne, dziąsła przygotowują się do zębów.
Mój maluszek mial niecałe 3 m jak znalazłam w buzi dwie jedynki :laugh:
Pozdrawiam Monia
_________________________________________________

Ignacy
 
reklama
Hej, mój skarb ma dwie dolne jedyneczki śliczne, śnieżnobiałe. Zauważyłam je 27 stycznia ( 25 stycznia skończył 5 miesięcy) po kąpieli gdy zabrałam się do masowania dziąsełek....
Tezraz jest bardzo marudny, budzi się w nocy z paluszkami w buzi, ogólnie mało sypia więc pewnie wkrótce "wymacam" następne ;)
Pozdrawiamy gorąco
 
Do góry