reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Iwonko zaręczam Ci że nie masz się czym przejmować.Ja zobaczyłam pierwsze ząbki u Sandry w 13 miesiącu życia!Późno zaczeła chodzić,późno miała pierwsze ząbki ale za to z mówieniem nie miała żadnych problemów.Na bilansie 2-latka okazało się że ma zasób słów i sposób ich wyrażania jak 4-letnie dziecko. Widzisz więc sama-jedne rzeczy przychodzą wcześniej a inne później-tak już jest ;)
 
reklama
U Filipa pierwsze jedyneczki pojawiły się w siódmym miesiącu, ale na przykład jego starsza koleżanka pierwszych ząbków dostała po pierwszych urodzinach, za to potem poszły jej bardzo szybko i to po kilka naraz. No i prawie wcale ją nie bolało.

pozdrawiam
nikita
 
Moja córcia gdy miała 3 miesiące też gryzła piąstki, strasznie się śliniła i była rozdrażniona, dawałam jej paracetamol (albo Junifen) i smarowałam dziąsełka żelem jeegel. Ale ząbki jeszcze nie wyszły bo takie wyrzynanie może trwać nawet przez 3-4 miesiące.Córcia juz się uspokoiła ale ślini się dalej, teraz wszystko ląduje w buźce bo ją swędzi. Pediatra powiedziała że najpóźniej w 6 miesiącu powinny zacząć jej wychodzić.Na rozdrażnienie nie ma rady trzeba to poprostu przetrzymać.Pozdrawiam.
 
Cześć!Moja Julcia właśnie wczoraj zaczęła 3 m-c.Zauważyłąm od kilku dni, że gryzie piąstki, a ponadto jak podaje mleko w butelce to gryzie smoczek i chyba masuje sobie dziąśła.To jest moje pierwsze dziecko, nieprzypuszczałam ,że tak szybko moga iść ząbki!
Pozdrawiam!
 
Hanusia Wiesz to zależy od dziecka, ale jeśli by miało mieć szybciutko ząbki to by je dostało odrazu przed tym jak zaczyna brać rączki do buźki i gryźć wszystko, ja też na początku myślałam że odrazu dostanie ząbki i prosze ma już skończone 5 miesięcy i jeszcze ich nie widać a straszliwie się ślini i wszystko wkłada do buźki bo ją swędzą dziąsełka, moja pediatra powiedziała iż dziąsełka najpierw się przygotowują czyli będzie widać np na dolnych dziąsełkach "zarysy" zabków, czyli mniej więcej w którym miejscu wyjdą, ale kiedy wyjdą.. to nie wiadomo, mogą wyjść za miesiąc.. pięc, a nawet po roku :). Pozdrawiam.
 
:)Dzieki moniaa za podpowiedż.dałam jej dzis troszke herbatki uspakajaącej i teraz łanie śpi.Bęziemy czekać na te jej ząbki i obsrewować dziąsełka!Pozdrawiam cieplutko! :laugh:
 
moja julka 12 stycznia skończy 3 miesiące ale ostatnio zauważyłam że gryzie paluszki i jest marudna. idą jej ząbki. mama mówiła że ja też szybko ząbki miałam. z kolei mój brat zębów dostał w 8 miesięcy. jak widać wszystko zależy od organizmu dzieciątka.
 
Mowa o ząbalach, a Nicole dzisiaj dostała 2 dolne jedyneczki :D ależ jestem z niej dumna!! a dziwiłam się czemu mi od poniedziałku dziecko świruje|:) pozdrawiam :)
 
reklama
Witam!

Polecam Dentinox, to zel na bolesne ząbkowanie.Moim dzieciom bardzo pomagał, kosztuje ok 20 zł, ale naprawde warto je wydać ;D
Moja Liwcia ma juz prawie 12 m-cy i nadal go stosuje.Wystarczy wmasowac niewielką ilość.

Pozdrawiam
 
Do góry