reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Dziewczyny, mam pytanko. Jakie są objawy ząbkowania?? Podajcie wszystko, co Wam do głowy przychodzi, każde dziecko przecież przechodzi to inaczej. Ja wiem o gorączce, ogólnym niepokoju. Co jeszcze? A co z kupami? Czy ząbkowanie ma też wpływ na wygląd kupy?
 
reklama
Troszke juz zapomniałam bo moja córcia ma prawie 2,5roku ale niedługo moje 2 dziecko Dominik 4 miesiące zacznie ząbkować bo się strasznie ślini i ciągle ma rączki w buzi.Z tego co pamiętam Maji wyszły pierwsze 2 ząbki jak miała 6 miesięcy i szczerze powiedziawszy moja koleżanka zauważyła u niej pierwszy ząbek kiedy wspomniałam jej ,że ostatnio jest znośniejsza.Poniewaz nie miała żadnych "objawów" ząbkowania prócz marudzenia nie skojarzyłam tego z zębami.Ale kolejnych zębów już nie przegapiłam mała miała lekko podwyższoną temperature i kupki też jakby częściej.A im bardziej była starsza tym lepiej znosiła to wszystko.Prawie wogóle się nie śliniła.Mam nadzieje ,że twoja dzidzia też tak dobrze będzie znosić ząbkowanie.
Zeby jej ulżyć smarowałam dziąsła żelem DENTINOX jest dość drogi ale wydajny.POwodzenia!!!!!:-D
 
na noc tez czasem dawałam APAPprzeciwbólowy dla maluszków taki w płynie jak mocniej ja bolało żeby lepiej spała.Aha i przy ząbkowaniu tuż przed wybiciem się ząbka dzieci często nie chcą jeść
 
moj antos slinil sie od 4,5 miesiaca,tzn na poczatku bylo pakowanie calych piasteczek do buzi,potem potoki sliny,takie,ze musialam nie raz kilka sliniakow na dzien zuzyc,a zaraz po skonczeniu 6 miesiaca wyszedl zabek na dole,a potem 7 dni pozniej,drugi.
teraz skonczyl 7 miesiecy i zaczynam wypatrywac nastepnych.:-D
antos180707r038gm9.th.jpg
 
objawy ząbkowania:
- dziecko bierze wszystko do buzi, a najchętniej swoje rączki, paluszki...
- marudzi przy jedzeniu, bo smoczek lub ciepły pokarm może drażnić dziąsła,
- chce więcej pić, a mleka może odmawiać...
- czasem woli jeść łyżeczką bardziej, niż z butli,
- dziąsła są przekrwione, nabrzmiałe, czasem sine, bo występuje podskórny wylew (to świadczy o tym, że ząbek może wyjść np. następnego dnia),
- kupy są częstsze i luźniejsze, bo dziecko się bardziej ślini, połyka więcej śliny, ita ślina kupę rozrzedza,
- może się pojawić gorączka, marudzenie, kłopoty ze snem,
- dziecko czasem trze uszy, jak mu ząbki wychodzą,
na szczęście nie wszystkie objawy naraz pojawiają się u jednego dziecka.
 
Mojej Idce rosnie zabek, od 4 dni nie moze spac, budzi sie tak czesto, że czasem nie zdarze zasnac w miedzy czasie.
ślini sie, bierze paluszki do buzi.
 
Zosia pakuje do buzi wszystko co napotka na swojej drodze.Ma już dwie dole jedynki - wyrosły gdy miała 6 miesięcy, a potoki śliny zaczęły się w 3 miesiącu:-) Ślina wręcz płynęła jej po paluszkach. Teraz podobno idą cztery następne - tak twierdzi pani doktor. I cóż - Zocha kilka razy budziła nas w nocy z krzykiem - nie dawała się uspokoić, dopiero żel na ząbki jakoś dawał radę - używamy Calgel - polecam, u nas fajnie się sprawdza.Kupki faktycznie są rzadsze i trochę śluzowate - i tu Pysia zdaje mi się że super wytłumaczyła obecność tego śluzu:-)Ostatnio faktycznie apetyt jej nie dopisywał, a co do karmienia - przeszliśmy na widelec, gdyż widocznie łyżeczka ją drażniła.Za to z butlą nie ma problemu - wcina mleko jak szalona;-)Tak to przebiega u nas.Pozdrawiam
 
Moja mala ma roczek i na stanie 7 zabkow (pierwszy - 8 miesiecy). Ale musze Wam powiedziec, ze kazda pare zabkow przechodzila inaczej. Przy dolnych jedyneczkach byla niespokojna i marudna, przy gornych - miala goraczke okolo 39, w nocy budzila sie z placzem a w ciagu dnia byla bardzo spokojna, lezala na lozku i tylko patrzyla smutnymi oczetami przed siebie. Przy gornych dwojkach - niegrzeczna, placzaca, nic jej sie nie podobalo i bylo ciagle mamamamama. Teraz wychodza dolne i tez nie moge jej zostawic nawet na chwile bo jest placz i lament :no:.
A i do tego bierze do buzi wszystko co jej pod reke wpadnie.
Nie uzywam zelu ani syropu przeciwbolowego bo mi wymiotuje.
 
U mojej Ani niedawno wybiły się pierwsze ząbki. Czekaliśmy na nie prawie 4 miesiące. Najpierw było ślinienie, paluszki i wszystko inne pakowała do buzi. Były dni marudzenia i stanu podgorączkowego. Ostatnie dwa tygodnie przed pojawieniem się ząbka w ogóle nie chciała ssać nawet w nocy. Jeść chciała tylko z łyżeczki. Żadne żele, gryzaki nie sprawdzały się, wszystko było bee. W nocy czasem zero spokojnego snu i non stop na smoku. No i luźne kupki przez kilka dni. Cały zestawik sobie zafundowała. Pierwsze dolne jedynki wyszły był tydzień spokoju, dziecko wróciło do swojego dawnego usposobienia i rutyny. A teraz idą następne i znowu od początku.
 
reklama
moge sie pomadrowac bo wlasnie dzis jednemu mojemu maluchowi Jonaszkowi wyszedl dzisiaj pierwszy zabek!!!

objawy ząbkowania:
- dziecko bierze wszystko do buzi, a najchętniej swoje rączki, paluszki...
- marudzi przy jedzeniu, bo smoczek lub ciepły pokarm może drażnić dziąsła,
- chce więcej pić, a mleka może odmawiać...
- czasem woli jeść łyżeczką bardziej, niż z butli,


tak bylo w jego przypadku a ja sie zamartwialam ze znow nie je itp... ciekawe ze tak bylo w zeszlym tygodniu a teraz jadl slicznie i z butli tez i taka niespodzianka!!!
 
Do góry