reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Dzisiaj Dzień Ojca i z tej okazji zapraszam cię do wysłuchania rozmowy, której bohaterem jest Patrick Ney. Psycholog, doradca rodzicielski, tata dwóch córeczek, urodzony w Anglii, co w tej historii ma również znaczenie ;) Posłuchaj rozmowy

    Natomiast o 17:00 zapraszam Cię na live z Agnieszką Hyży - porozmawiamy o rodzicielstwie, macierzyństwie i oczywiście o ojcostwie. O tym co robić z "dobrymi radami". Dołącz

reklama

wypłata wynagrodzenia na zwolnieniul ekarskim

Dołączył(a)
8 Styczeń 2009
Postów
4
Witam,

obecnie pracuję od 1,5 roku w jednej firmie, a nasze wynagrodzenie składa się z wynagrodzenia podstawowego i premi. Na zaświadczeniuo zarobkach widnieje kwota łączna, jesdnak moje pytanie brzmi: czy 100%wynagrodzenia na zwolnieniu lekarskim lub też na urlopie macieżyńskim liczone jest łącznie z premią czy osobno? Ma to dla minie duże znaczenie przy planowaniu rodziny...;-)

Jeśli coś wiecie na ten temat, czy macie doświadczenie to daljcie znać.
Z góry dzięki!!!
 
reklama

m@dz1@

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Wrzesień 2008
Postów
1 418
Miasto
Żywiec
Od czerwca tego roku jest obowiązek wliczania premii do zasiłku i wynagrodzenia chorobowego jeżeli wczesniej miałaś chorobowe a było liczone bez premii masz prawo złożyć wniosek o ponowne przeliczenie podstawy do zasiłku
 
Dołączył(a)
8 Styczeń 2009
Postów
4
Umowa o pracę jest od lipca 2007 na czas nieokreślony.
A czy chroniona jestem już od pierwszego miesiąca ciąży???
 
O

Olena262

Gość
cześć. ochronka w ciąży jest po 3-cim miesiącu ciąży, chyba że idziesz od początku na chorobowe to nic nie mogą ci pracodawcy zrobić. ja na chorobowym byłam od 3-go tygodnia ciąży
 

madzik_

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Październik 2008
Postów
2 284
Miasto
pod Warszawą :)
nie od 3 miesiąca tylko od samego początku ciąży.
3 miesiące ochrony jest przy umowie na czas określony, kiedy to koniec umowy przypada po skonczonych 3 miesiącach ciąży.

Tylko kobiety nie znają przepisów i pracodawcy wmawiają im jakies 3 miesiące przy umowach na czas okreslony
 

fanaberia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Lipiec 2008
Postów
49
Miasto
Zielona Góra
a ja mam pytanie dot. wysokości wynagrodzenia płaconego przed urlopem macierzyńskim i od momentu jego rozpoczęcia.
od 24 listopada 2008 przebywam na zwolnieniu lekarskim i obecnie czekam na rozwiązanie, termin porodu 15 styczeń i do tego dnia mam na razie zwolnienie. kto i czy wogóle wypłaci mi wynagrodzenie za styczeń 2009 no i jaka to będzie wysokość? słyszałam, że po 30 dniach nieobecności w pracy ciężar wypłaty wynagrodzenia przejmuje ZUS, ale czy bierze pod uwagę tylko podstawę czy np. średnią?

i jeszcze jedno już odnośnie wynagrodzenia dla osoby przebywającej na urlopie macierzyńskim: jeśli jestem zatrudniona od marca 2008, to w moim przypadku bierze się pod uwagę średnią (podstawa+premia?) za okres od marca, a nie za ostatnie 12 m-cy (przed marcem też pracowałam, więc mam ciągłość)

będę wdzięczna za pomoc bo te zusowskie zawiłości są okropnie ciężkie do przebrnięcia.
 
reklama

grushka

szczęśliwa
Dołączył(a)
17 Wrzesień 2008
Postów
147
co do drugiego pytania moge powiedziec,ze bedzie to srednia liczona od kiedy masz umowe,jezeli masz ja krocej niz 12 m-cy :-)
to wiem napewno,bo ja mialam taka sama sytuacje.
 
Do góry