reklama

wypowiedzenie a planowana ciąża

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez edytka113, 4 Czerwiec 2012.

1. edytka113

edytka113 Fanka BB :)

witam serdecznie,
    jestem pedagogiem szkolnym, jestem zatrudniona w dwóch szkołach (prowadzonych przez jeden organ) po pół etatu na czas nieokreślony, niestety z powodu zmian w organizacji pracy szkół dostałam wypowiedzenia w obydwu szkołach. jako że jestem nauczycielem kontraktowym nie mogę przejść w stan nieczynny. natomiast zastanawiam sie nad zajściem w ciążę, z końcem sierpnia kończy się okres wypowiedzenia, jeśli zajdę teraz w ciążę to czy muszę być w trzecim miesiącu ciąży by umowa została automatycznie przedłużona? zostanie ona przedłużona do dnia porodu czy nalezy mi się też zasiłek macierzyński i urlop wychowawczy skoro jest to umowa na czas niekreślony??
    proszę o odpowiedź, od wrzesnia zostanę na lodzie, wypoeiedzenia podpisalam 23 oraz 24 maja 20212.

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Nie. Wystarczy być w ciąży.

Nie, nie zsoatanie przedłużona do dnia porodu. pani ciąża anulowałaby wypowiedzenie czyli wróciłaby Pani do zatrudnienia na czas nieokreslony.
    QUOTE]

3. reklama
  4. edytka113

edytka113 Fanka BB :)

dziękuję serdecznie za odpowiedź. jestem w trakcie poszukiwania nowej pracy ale wiadomo, rok szkolny planowany jest w marcu, mam marne szanse na jakis etat. dodatkowo jestem na studiach logopedycznych podyplomowych, ciąża i maleństwo troszkę utrudniło by mi napisanie pracy podyplomowej,zdawanie egz, ale z drugiej strony będę miała dużo czasu żeby przed porodem wszystko pozałatwiać. mam nadzieję że jakoś się to wszystko poukłada, raz jeszcze dziękuję za odpowiedz.

Poleć forum