reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka-co kupić i kiedy ?

udało mi się ominać niepotrzebne rzeczy w zestawie z grzebyiem termometrem itp. była gruszka do nosa, ale się nie przydał ( frida jest skuteczniejsza) i termometr do wody, który tez szybko przestał być uzywany przez nas:tak:
poza tym nic szczególnego.
zasada: nie kupować wszystkiego co się nawinie
a jak kupować to w niedużych ilościach;-)
 
reklama
kaftaniki -podwijają się, karuzelka dziecię zupełnie nie zainteresowane i nigdy nie usnał jak grała...ale to chyba wyjątek, chusta bebeluu, po włożeniu wrzask jak smok, nosidełko podobnie jak chusta, buciki dla niemowlaków bez sens, nogi nie można im włożyć i to chyba wszystko.
 
u mnie narazie nie sprawdził sie termometr do wody....:happy:ale za to gruszka do nosa jak najbardziej:-Dkaruzela narazie tez nie jest zainteresowany ale to chyba dlatego że jeszcze malutki(11 dni)...:-D
 
Nam przydaje się jak na razie:
- podgrzewacz do butelek (świetna sprawa)
- sterylizator mikrofalowy (jeszcze świetniejsza :tak:)
- przewijak (nie wyobrażam sobie żeby mogło go nie być)
- drewniane łóżeczko ale dopiero od niedawna bo na początku mały spał z nami
- nozyczki canpolu
- pieluszki huggies i chusteczki pampers (świetne są) - pieluszki pampers są dobre ale mają jakieś zniżone rozmiary i mały szybko wyrasta :no:
- wózek 3 w 1 - u nas się sprawdził - kapitalna sprawa
- pościel do łózeczka ale też dopiero od niedawna i jeszcze nie używamy poduszki
- wszelkiego rodzaju body, spodenki, rampersy, dresiki,
- termometr do wody - teraz juz nie uzywam ale to nie duzy wydatek i na poczatku fajna sprawa
- duża ilość pieluszek tetrowych do ulewania, wycierania itp.
- leżaczek bujaczek - (nie wyobrażam sobie żebym miała go nie mieć)
- styropianowy termos - na spacerki daje rade a jest lekki

Kompletnie się nie przydały:
- gruszka canpolu - polecam fride
- pajacyki i śpiochy w zbyt dużej ilości - tylko na początku - później bardziej męskie rzeczy ;-)
- łapki niedrapki - dzieci je zrzucają po prostu

na razi to tyle bo chwilowo nic mi więcej do głowy nie przychodzi :tak:
 
Przydalo sie:
- rekawiczki na dlonie odrazu po porodzie - Mala strasznie sie zadrap[ala nim zdazylam zalozyc
- termos - na spacerach rewelacja
- spiochy rozpinane w kroku
- body lepsze niz kaftanik
- czapeczki bawelniane - mala wrazliwa , czkawki ja przesladuja
- wozek 3in1 - rewelacja
- gruszka do noska
- pozytywka - uspokaja

Nie przydalo sie:
- laktator - brak pokarmu:-(
- wkladki do stanika - dostalam tabletki na zasuszenie niby pookarmu ktorego nie bylo
- lezaczek do kapieli - kapie w duzej wannie na rece, najwygodniej mala lubi mnostwo wody jak jest malo placze
 
Witam wszystkich serdecznie, pierwszy raz jestem na forum. Mam do Was pytanie. Jestem w 30 tygodniu ciąży i nie mam jeszcze rzeczy dla dzidziusia. Kiedy zacząć zakupy? Pozdrawiam
 
Czesc! Ja robilam zakupy przez caly okres ciazy. Gdyby nie to chyba bym zbankrutowala:tak::tak: A dzieki temu ostatnia faza ciazy nie byla stresowa i tylko dokupilam wozek i łozeczko.
 
Ja tez polecam wczesniej zadbac o wszystko... Przed samym porodem nie bedziesz miala sily gonic za sprawunkami, a po urodzeniu to wogole juz zapomnij.... Nie raz widze mlodych tatusiów w hipermarkecie jak szamocza sie po dzieciecym dziale zupelnie zdezorientowanych z komorka przy uchu dzwoniacych do żon...to bez sensu-lepiej sama kup wszystko i badz spokojna w 9 m-cu;-)
 
Czesc ja jestem w 28 tygodni i mam już część rzeczy, a na część odkładałam całą ciąże - szczególnie wózek i tego typu rzeczy ( też ze względu na troskę o finanse) :-)
 
reklama
witajcie a ja powiem tak ze przez cala ciaze nie kupilam ani jednej pary malenkich skarpetek poprostu nic a nic,kiedy uroodzilam syna maz o wszystko zadbal od ciuszkow po lozeczko i wanienke i tylko wozeczek wybralam sama po jakis dwoch tygodniach od narodzin...
 
Do góry